خبرهای اصلاح‌وب

جمعی از اعضای جماعت در سنندج به یاری پرندگان شتافتند

جمعی از اعضای «جماعت دعوت و اصلاح» دفتر سنندج، در اقدامی خداپسندانه و در این روزهای سرد سال، به تهیه‌ی خوراک و دانه برای حیوانات و پرندگان در بلندی‌های «آبیدر» اقدام نمودند.

ابراز نگرانی وزیر بهداشت از چرخش سویه جدید کرونا در کشور؛ ٥ برابر شدن مبتلایان به اُمیکرون در هفته گذشته

 به‌دنبال خیز عدد و رقم‌ شاخص‌های کرونا بویژه در حوزه شناسایی بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا، ایران در یک قدمی ورود به پیک ششم کرونا قرار دارد، به‌طوری که احتمال وقوع پیک ششم کرونا با افزایش شمار بیماران مبتلا به اُمیکرون و همچنین افزایش ٥ برابری تعداد موارد قطعی شناسایی شده در چند روز گذشته قوت گرفته است.

٥٢٧٦ بیمار جدید كرونایی

 به دنبال افزایش ترددهای اجتماعی، بازگشایی مدارس و تمام مراكز آموزشی، و تراكم جمعیت در فضای عمومی، تعداد مبتلایان كرونا در كشور باز هم افزایش یافت.

تاکید بر تسریع در تزریق دُز سوم در ۳ هفته آینده

*افزایش ۴۰ درصدی مبتلایان اُمیکرون در تهران

موارد ابتلا به کرونا یک بار دیگر سیر صعودی یافته است. طی ۲۴ساعت گذشته ۴۰۶۰ مبتلای جدید به کووید-۱۹ شناسایی شدند که نسبت به روز سه‌شنبه ۴۰۷ نفر افزایش داشته است. روز سه‌شنبه سه هزار و ۶۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید-‌۱۹ در کشور شناسایی شده بودند.

٧ روز از مفقودی سه كولبر «باوان» در ارتفاعات مرزی ایران و تركیه گذشت

*چهارمین عملیات امدادی هم بی‌نتیجه بود

با گذشت ٧ روز از مفقودی سه كولبر در نوار مرزی ایران و تركیه، چهارمین عملیات جست‌وجوی امدادگران هلال احمر برای پیدا كردن بهلول، بارزان و اسعد؛ كولبران ساكن روستای «باوان» بی‌نتیجه بود.

وزیر كشور: حضور دانش‌آموزان در مدارس اجباری شد

*افزایش ١٣ درصدی ابتلای امیكرون در كشور طی ٦ روز

نتیجه نشست مشترك چهار وزیر برای تصمیم‌گیری درباره نحوه برگزاری كلاس‌های درس مدرسه و دانشگاه، یك خبر نگران‌كننده بود: با توافق وزرای كشور، بهداشت، علوم و آموزش‌و‌پرورش، حضور دانش‌آموزان در مدارس الزامی شد و صرفاً در موارد استثنا، آموزش مجازی، مجاز و امكان‌پذیر است. 

فقط ۱۷ درصد مردم دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند

 «جعفر جندقی» رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در نشستی خبری که به‌صورت مجازی برگزار شد، گفت: در اجرای فرایند هوشمند رفع محدودیت‌ها، همه مشاغل به شرط واکسیناسیون و رعایت پروتکل مجاز به فعالیت هستند.

دانشگاه‌ها برای نیمسال دوم حضوری شد

معاون آموزشی وزارت علوم با ابلاغ بخشنامه‌ای دانشگاه‌ها را ملزم به ازسرگیری آموزش حضوری همه‌ی مقاطع تحصیلی از نیمسال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ کرد.

طی ١٠ روز گذشته، ٩ كولبر در نوار مرزی شمال غرب و غرب كشور، كشته، مجروح و مفقود شدند

١٠ روز اخیر، روزهایی تلخ و پرحادثه برای كولبران نواحی شمال غرب و غرب كشور بود. طبق بررسی‌های «اعتماد» طی ١٠ روز اخیر، ٩ كولبر كه از معابر غیررسمی در استان‌های آذربایجان غربی، كردستان و كرمانشاه تردد كرده‌اند، به دلیل انفجار مین، شلیك مرزبانی و وقوع كولاك و بهمن در نوار مرزی، دچار حادثه شده‌اند. 

همزمانی محتوا