کارگاه آموزشی «جرأتمندی» در سیلوانا برگزار شد

کارگاه آموزشی «جرأتمندی» در سیلوانا برگزار شد

کارگاه آموزشی «جرأتمندی» با حضور دلیر عبّاسی در شامگاه پنجشنبه ٢٢مهرماه با مشارکت اعضای جماعت دعوت و اصلاح در سیلوانا برگزار شد.

دلیر عبّاسی کارشناسی ارشد فلسفە‌ی اخلاق و مسؤول جماعت دعوت و اصلاح دفتر سردشت با بیان این‌که جرأتمندی باید در سرلوحه‌ی کار به‌ویژه در امر دعوت قرار گیرد، گفت: «بی‌جرأتی از بزرگترین خطرات و معضلات دعوت به شمار می‌رود. انسان جرأتمند کسی است که احساس، عقاید و افکار خود را به صراحت بیان کند.»

وی ضمن بیان راه‌های ابراز این ویژگی، به فواید جرأتمندی اشاره کرد و افزایش اعتماد به نفس را از مهم‌ترین دستاوردهای آن نام برد.

وی در ادامه، به شیوه‌های آموزش احساسات مختلف به فرزندان و روش‌های توانمندسازی آنان پرداخت و افزود: ما باید قدرت «نه!» گفتن را به فرزندانمان آموزش دهیم.

عباسی در پایان به بیان ویژگی‌های جرأتمندی در جماعت دعوت و اصلاح پرداخت و ایمان را از مهم‌ترین عوامل در افزایش جرٲتمندی دانست. 

عباسی در پایان ضمن بیان ویژگی‌های افراد جرأتمند به مثال‌هایی از قرآن کریم در رابطه با جرٲت پیامبران در امر دعوت پرداخت و حصول عزّت نفس را از مهم‌ترین ثمرات آن برشمرد.

در پایان کارگاه آموزشی، محمّد ایرانخواه مسؤول جماعت دعوت و اصلاح دفتر سیلوانا ضمن عرض خیر مقدم مجدّد، فرا رسیدن ماه ربیع‌الاول ماه ولادت پیامبر اکرم (ص) را به تمامی اعضا تبریک گفت. وی در ادامه به پاره‌ای از مسایل و فعالیت‌های مربوط به این ماه پرداخت. احیای سنت، روش و سیره‌ی پیامبر (ص) و اهتمام به آن و عملی کردن به آن از مهم‌ترین بخش سخنان وی بود.

گفتنی است در ابتدای این کارگاه ماموستا خلیل تیباش از پیشکسوتان جماعت دعوت و اصلاح در بخش سیلوانا در سخنان کوتاهی، حضور حضّار خیر مقدم گفت.