مسؤول هیأت اجرایی مرکزی جماعت بر تلاش رسانه‌ای اعضای جماعت جهت تحکیم بیش‌تر جامعه‌ی مدنی تأکید کرد

مسؤول هیأت اجرایی مرکزی جماعت بر تلاش رسانه‌ای اعضای جماعت جهت تحکیم بیش‌تر جامعه‌ی مدنی تأکید کرد

جمال اسماعیلی «مسؤول هیأت اجرایی مرکزی جماعت» در مراسم تجلیل از فعّالان رسانه‌ای جماعت بر تلاش رسانه‌های جماعتی در جهت تقویت بیش‌تر جامعه‌ی مدنی تأکید کرد. 

بنا به گزارش اصلاحوب این مراسم با حضور مسؤول هیأت اجرایی، مسؤول روابط عمومی و فعّالان رسانه‌ای جماعت از سراسر کشور در شامگاه ١٩مردادماه به مناسبت روز خبرنگار در بستر فضای مجازی برگزار شد.

در این مراسم مسؤول هیأت اجرایی مرکزی جماعت ضمن تبریک روز خبرنگار و قدردانی از تلاش‌های اهالی رسانه گفت: «جماعت به عنوان یک تشکّل مدنی در حال فعّالیّت است و رسانه‌های جماعت نیز باید در راستای شکل‌گیری جامعه‌ی مدنی گام بردارند. جماعت خود را بخشی از جامعه می‌داند و رسانه‌های جماعت باید در کنار مردم باشند، از یکسان‌سازی گفتمانی در جامعه بپرهیزند و تنوّع‌ جامعه‌ی مدنی را ارج نهند.»

وی جماعت ادامه داد: «فعّالان رسانه‌‌ای ما باید در داخل جماعت فضای گفت‌وگو را ایجاد کنند و دیدگاه مسؤولان را به اعضا و نقطه نظرات اعضا را به مسؤولان منتقل کنند. نقد سازنده مسؤولان، دیدگاه‌ها و عملکردهای جماعت فرصت رشد بیشتر را فراهم می کند و زمینه‌سازی برای این مهمّ به همّت اهالی رسانه تحقّق می‌پذیرد.»

اسماعیلی افزود: «رسالت فعّالان رسانه‌ای جماعت کمک به انتشار و نهادینه کردن اندیشه‌ها، رویکردها و عملکردهای جماعت در بدنه‌ی جامعه است. رویکرد اعتدالی جماعت با فعّالیّت رسانه‌ای مؤثّر می‌تواند به یک گفتمان اجتماعی تبدیل ‌شود.»

در ادامه نشست، عثمان عباسی «مسؤول روابط عمومی جماعت» اظهار داشت: «اگرچه تاکنون فعّالیّت‌های خوبی در حوزه‌ی رسانه در سطح جماعت انجام شده است؛ امّا با توجّه به اهمّیّت و نقش رسانه و انتظار بیشتری که از رسانه‌های جماعت می‌رود نیازمند گام‌های جدّی‌تر و بلندتری هستیم و این امر با آموزش و تربیت نیروی انسانی و تخصیص بودجه و برنامه‌ریزی بلندمدّت میسّر می‌گردد.»

وی بر اهمّیّت نقش خبرنگاران برای تحوّل رسانه‌ای تأکید کرد و گفت: «خبرنگاران نیروهای اصلی تحوّل رسانه‌ای هستند و اهتمام به تربیت و ایجاد فضا برای اهالی رسانه در اولویت روابط عمومی جماعت خواهد بود.»

در ادامه‌ی نشست، فعّالان رسانه‌ای با بیان نکات و ملاحظاتی پیرامون مسائل و چالش‌های بخش رسانه‌ای جماعت به بحث و گفت‌وگو پرداختند.

گفتنی است به رسم سپاس‌گزاری، لوح‌های تقدیری از طرف مسؤول روابط عمومی برای فعّالان رسانه‌ای جماعت درنظر گرفته شده که برایشان ارسال می‌شود.