تلاش‌های جماعت دعوت و اصلاح در روزهای کرونایی؛ مسؤول روابط عمومی جماعت: همه‌ی ظرفیت‌های ما در خدمت مردم قرار گرفته است

تلاش‌های جماعت دعوت و اصلاح در روزهای کرونایی؛ مسؤول روابط عمومی جماعت: همه‌ی ظرفیت‌های ما در خدمت مردم قرار گرفته است

مسؤول روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در گفت‌وگویی کوتاه با سایت آوای سنّت، مهم‌ترین فعّالیّت‌های این تشکّل مدنی را در هفته‌های اخیر تشریح کرد.

به گزارش اصلاحوب به نقل از آوی سنّت عثمان عباسی، «مسؤول روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح » در گفت‌وگوی اختصاصی با سایت آوای سنت تأکید کرد: جماعت دعوت و اصلاح از همان هفته‌های نخست شیوع ویروس کرونا، از همه‌ی ظرفیت‌های خود برای کمک به مردم استفاده کرده است.

این فعّال اهل سنّت افزود: همزمان با شیوع بیماری کرونا جماعت دعوت و اصلاح ضمن نامه نگاری با وزیر بهداشت و بیان برخی از مطالبات کادر درمانی، خواستار توجّه بیشتر به مشکلات این قشر شد.

عبّاسی در ادامه، مشروح اقدامات انجام‌شده را به شرح ذیل تبیین کرد:

حوزه‌ی اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح هوشیاری مردم:

۱- در این حوزه، رسانه‌های رسمی جماعت ضمن پوشش اخبار صحیح، به روز و به موقع در زمینه‌ی بیماری کرونا، صدور فراخوان‌های عمومی و اختصاصی برای اعضا جهت پایبندی به راهنمایی و درخواست‌های پروتکل‌های بهداشتی و درمانی و همکاری با نهادهای تصمیم‌گیر و مدیریتی مرتبط با این حوزه در ایّام شیوع بیماری و قرنطینه.

۲- دعوت از کارشناسان متخصّص جهت گفت‌وگوهای کارشناسی درحوزه‌های متفاوت در رسانه‌های فضای مجازی خود.

۳- تهیّه و پخش کلیپ‌های صوتی و تصویری با محتوای سخنرانی‌های اخلاقی، دینی، بهداشتی، اجتماعی و فرهنگی و همچنین کارهای هنری، آموزشی و...

۴- مشارکت و همکاری تشکیل کمپین‌های اطلاع‌رسانی و چالش‌های فرصت‌سازی از بحران

حوزه‌ی خدمات عمومی و عام‌المنفعه:

الف) درخواست از کلّیّه‌ی اعضا و هواداران جماعت جهت ارائه‌ی خدمات رایگان در حوزه‌ی تخصّصی و شغلی خود در حدّ امکان به عموم شهروندان جامعه.

ب) اقدام و همکاری در زمینه‌ی گندزایی و ضدّ عفونی نمودن معابر عمومی، مساجد و…

ج) تهیّه و توزیع اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش، لباس ایزوله، موادّ ضدّعفونی کننده و… اهدای این اقلام به مراکز بهداشتی و درمانی.

د) تهیّه و توزیع موادّ بهداشتی و مواد خوراکی بین اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند.

هـ) دیدار هیأت نمایندگی جماعت از مراکز درمانی و تقدیر و تشکّر از پرسنل بهداشتی و درمانی.

امور خیریه و مالی:

این تشکّل مدنی با بهره‌گیری از اعتماد اعضای خیّر، همچنین سایر خیّرین جامعه و مؤسّسات خیریه درحدّ توان و شرایط مقدور جهت کمک مادی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه و به‌ویژه کسانی که از لحاظ شغلی در این ایّام منابع درآمدیشان دچار ضرر و آسیب شده است، اقدام نموده است.

بخشش اجاره‌ی ماهانه مغازه و منازل در این ماه‌های درگیر بودن مردم با این بیماری از جانب بسیاری از اعضا و هواداران به صورت خودجوش بخش دیگر از خدمات نوعدوستانه‌ی اعضای جماعت بوده است.