رضا بابایی درگذشت

رضا بابایی درگذشت

دکتر رضا بابایی، پژوهشگر فرهنگی و استاد دانشگاه پس از طی دوران بیماری سرطان، صبح امروز به دیار باقی شتافت.

خبر کوتاه و جانکاه است. نویسنده‌ای آراسته به انصاف، دردمندی و حق‌گویی که سالها با یادداشت‌های فرهنگ‌پرور او خو گرفته بودیم.

از دست دادن این شخصیت والا و محقق دردآشنا که سال‌ها برای ما و با ما گفت و نوشت، به ویژه در این روزگار عُسرت، تلخ و سنگین‌ است. حضور اثربخش و مسوولانه‌ی او در عرصه‌ی فرهنگ و روشنگری با آن قلم گرم و بیان صمیمی و دردمند برای اهل انصاف و دانش پوشیده نیست. سوگوارانه با او وداع می‌کنیم و از اینکه به اقتضای این ایام نمی‌توانیم به طرز شایسته‌ای او را بدرقه کنیم احساس غبن و حرمان می‌کنیم.

رضا بابایی درگذشت اما کوشش‌های ارزشمند او در عرصه فرهنگ و اندیشه پرتوافشان است و یاد روشن او در ضمیر دوستدارانش باقی خواهد ماند.

او از سال گذشته مبتلا به سرطان شده بود. پژوهش‌های او در حوزه مثنوی معنوی در جامعه ادبی کشور بسیار مهم و اثرگذار بود. از او به عنوان یکی از سرشناس‌ترین اساتید ادبیات فارسی در حوزه علمیه قم نام می‌بردند.

بابایی پژوهشگر حوزه دین‌شناسی بود و از جمله آثار او می‌توان به کتاب‌هایی چون «دیانت و عقلانیت»، «آیین قلم»، «بهتر بنویسیم»، «نگاهی به اعجاز بیانی قرآن» و «پیوند جان و جانان» و… اشاره کرد. او همچنین کانالی تلگرامی به اسم «یادداشت‌ها» داشت که در آن نکات مهمی را در نقد فرهنگ می‌نوشت. زنده‌یاد بابایی در این کانال نویسندگی و ویراستاری را نیز آموزش می‌داد.

در دی ماه سال گذشته به همت برخی نهادهای حوزوی از جمله انجمن‌های علمی حوزه، آئین نکوداشت او نیز برگزار شده بود.

اصلاحوب این ضایعە را به دوستداران رضا بابایی و اهالی فرهنگ تسلیت می‌گوید.

انا لله وانا الیه راجعون

بدون امتیاز