نامه‌ی روابط عمومی جماعت به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی کشور درخصوص توجّه بیش‌تر به کادر درمانی مبارزه با کرونا

نامه‌ی روابط عمومی جماعت به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی کشور درخصوص توجّه بیش‌تر به کادر درمانی مبارزه با کرونا

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در نامه‌ای از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی خواست، این وزارتخانه در قبال فداکاریهای کادر درمانی کشور در مقابله با ویروس کرونا، امتیازات ویژه‌ای را به ایشان، اختصاص دهد.

متن نامه به شرح زیر است:

وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشكی

جناب آقای دکتر سعید نمکی 

با سلام 

تلاش‌های شبانه‌روزی، شفقت‌آمیز و نوع‌دوستانه‌ی کادر درمانی کشور و در رأس آنان شخص جنابعالی در حمایت و مراقبت از مبتلایان به بیماری واگیردار کرونا بر کسی پوشیده نیست. جان عزیز و شیرین خود را بر سر دست گرفته تا از زندگی هم‌میهنان خود مراقبت و حمایت کنند. اقدامی که مصداق بارز جان‌فشانی، ایثارگری و نوع‌دوستی است. بی‌تردید وجدان‌های مُنصف و بیدار اقدامات فداکارانه و شرف‌آموز این قشر خدوم را در خطّ مقدّم مبارزه با این بیماری از یاد نخواهند بُرد.

اقدامات مؤثّر و حضور فداکارانه‌ی پزشکان، پرستاران و سایر کادر درمانی، اداری و خدماتی مراکز درمانی و بیمارستانی که به منظور صیانت از سلامت هم‌میهنان خود، کُنج عافیت را ترک کرده و از جان مایه گذاشتند، شایان قدردانی و سپاسگزاری است و به وجود چنین انسان‌های نوع‌دوست و مسؤولیت‌شناسی می‌بالیم و وجود آنان را سرمایه‌ی معنوی این مرز و بوم می‌دانیم.

بدون شکّ این تلاش‌ها با هیچ پاداش مادّی قابل جبران نیست و تنها خداوند منّان می‌تواند به این جهد و کوشش و فداکاری‌ها پاداش کامل دهد؛ امّا برای جبران اندکی از تلاش اعضای مراکز درمانی و بیمارستانی که به صیانت از مبتلایان به کرونا مشغول هستند، از آن مقام محترم درخواست می‌شود به شیوه‌های مختلف و مؤثّر از زحماتشان قدردانی شود. در این راستا موارد زیر پیشنهاد می‌گردد:

۱-تأمین وسایل حفاظت فردی جهت مراقبت از خود در برابر بیماران پر خطر کرونایی و رفع کمبودها این حوزه برای تمام پرسنلی که درخطّ مقدّم خدمات‌رسانی درمانی هستند. حفظ جان و سلامتی این قهرمانان پاسداری از سلامتی انسان‌ها، در اولویّت‌های اصلی وزارتخانه‌ی متبوع قرار گیرد.

۲- ارتقای رتبه‌ی شغلی همه‌ی اعضای مراکز درمانی و بیمارستانی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با این بیماری در ارتباط هستند.

۳- پرداخت پاداش حدّاقل معادل یک ماه حقوق به هر یک از پرسنل مذکور.

۴- در نظر گرفتن مزایای «شهید» برای آن دسته از پرسنل درمانی که در جریان مداوای بیماران و در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح 

١٧ اسفندماه ١٣٩٨