پیام تسلیت دبیرکلّ جماعت به‌ مناسبت درگذشت حاج ماموستا محمّد امامی

پیام تسلیت دبیرکلّ جماعت به‌ مناسبت درگذشت حاج ماموستا محمّد امامی

استاد عبدالرّحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح با صدور پیامی درگذشت مرحوم حاج ماموستا ملاّ محمّد امامی سقّز را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

إنّا لله وإنا إليه راجعون 

خبر یافتیم که جناب حاج ماموستا ملاّ محمّد امامی از علمای بارز و وارسته‌ی کردستان و از حامیان و دوستداران وفادار مرحوم علاّمه مفتی‌زاده(رحمه الله)، پس از قریب یک قرن زندگی آراسته به عزّت و برکت، دنیای خاکی را به سوی سرای ابدی وداع گفت.

ایشان با درک تحوّلات سیاسی-فرهنگی فرازهای گوناگون حیاتش، در عین وفاداری به منهج و حقوق اهل سنّت، صبوری مسؤولانه و کنشگری فرهنگی در قالب ارشاد و تدریس را ترجیح داد و با تعهّد اخلاقی، به روشنگری و ترویج آموزه‌های دینی همّت گماشت.

فقدان چنین عالمی ارجمند و دردمند، گرچه ثلمه‌ای بزرگ محسوب است، امّا به امید خدای کارساز و بنده‌نواز، باغ فرخنده‌ی علم و تقوا و درس و دعای این وارستگان همچنان پرثمر و شاهراه عبادت خالق و خدمت مخلوق، همچنان هموار و روشن خواهد بود. 

اینجانب از طرف خود و به نمایندگی از برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح، ضمن تسلیم به قضای حکیمانه‌ی الهی، ارتحال این عالم گرانقدر را به جامعه‌ی فرهنگی کشور و مخصوصاً خانواده، شاگردان و دوستداران ایشان تسلیت عرض نموده، از خدای متعال برای آن عزیز سفرکرده، علوّ درجات و غفران الهی مسألت می‌نمایم. 

عبدالرّحمن پیرانی

دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح

٧ شهریورماه ١٣٩٨