معاونت مرکزی و استانی علما و طلّاب جماعت درگذشت ماموستا سیّد عمر حسینی را تسلیت گفت

معاونت مرکزی و استانی علما و طلّاب جماعت درگذشت ماموستا سیّد عمر حسینی را تسلیت گفت

معاونت مرکزی و استانی علما و طلاّب جماعت دعوت و اصلاح در پی درگذشت ماموستا سیّد عمر حسینی (آیچی) که دیروز یکشنبه در شهرستان سقز درگذشت، پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم 

يَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنكُمْ وَالَّذِينَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجَاتٍ.

با کمال دریغ و تأسف خبر یافتیم که جناب استاد بزرگوار ماموستا سید عمر حسینی (آیچی)، پس از عمری تدریس علوم دینی و ارشاد مسلمانان در منطقه، ندای بازگشت به سوی پروردگار را لبیک گفت و خیل کثیر دوستداران و شاگردان خویش را داغدار نمود.

نقش‌آفرینی‌های دلسوزانه این عالم نستوه در عرصه‌ی ترویج علوم شرعی، از او شخصیتی پرارج و محبوب ساخته بود که عموم دینداران و نیکوکاران، وجودش را موهبتی بزرگ و رحلتش را مصیبتی سترگ می‌دانسته‌اند؛ فقدان چنین عالِم نیک سیرت و خدومی، برای جامعه‌ی اهل سنت و بالأخص مدارس علوم شرعی، ضایعه‌ای سنگین است. 

معاونت مرکزی و استانی علما و طلاب جماعت دعوت و اصلاح، وفات این عالم ربانی را به جامعه‌ی اهل سنت کردستان، عالمان دینی و خانواده و بستگانِ این فقید سعید را تسلیت عرض می‌نماید و از خداوند بزرگ برای ایشان مغفرت و رضوان الهی و برخورداری از نعمات بهشت و برای دوستداران و خانواده‌ی ایشان صبر و بردباری و اجر و پاداش بزرگ آرزومندیم.

امیدواریم که ماموستایان و مدرسان و طلاب علوم شرعی، با پشتوانه‌ی مردم دین‌دوست منطقه دست در دست هم نهند و خلأ وجود ماموستا سید عمر و امثال او را پر نمایند. 

اللهم أکرم نزله وأسکنه الفردوس مع النبیین والصدیقین والشهداء والصالحین.

معاونت مرکزی و استانی علما و طلاب جماعت دعوت و اصلاح.

رسول ابوالمحمدی         رئوف اصلاح جو

٢٧ خردادماه ١٣٩٨

 

معاونت مرکزی و استانی علما و طلّاب جماعت درگذشت ماموستا سیّد عمر حسینی را تسلیت گفت

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1398/03/27

یاور دیرین مرحوم مفتی‌زاده که با سادگی زیست و عامل به آن‌چه می‌دانست بود و شاگردانش را درس عزت و شرف و زهد می‌داد، خداوند متعال از ایشان راضی باد و راهش پر از رهرو!