نشست عمومی جماعت دعوت و اصلاح شهر کرمانشاه برگزار شد

نشست عمومی جماعت دعوت و اصلاح شهر کرمانشاه برگزار شد

نشست عمومی جماعت دعوت و اصلاح شهر کرمانشاه شامگاه پنجشنبه ۹ اسفند با حضور حیدر غلامی مسؤول هیأت اجرایی استان برگزار شد.

در این دیدار، مسؤول هیأت اجرایی استان در سخنانی به نقش چشمگیر خانواده در تکوین شخصیّت انسان پرداخت و گفت: شکل‌گیری خانواده‌ی مؤمن با تربیت فرد مؤمن، انتخاب همسر مؤمن و سپس استمرار تربیت فرزندان در چنین خانواده‌ای امکان‌پذیر است و این نوعِ تربیت را نشانه‌ی موفّقیّت و سعادت دانست. وی افزود: قرآن کریم در آیه‌ی ٦ سوره‌ی التحریم با ندای «يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَارًا وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَّا يَعْصُونَ اللَّـهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ؛ ای مؤمنان خود و خانواده‌تان را از آتشی حفظ کنید که هیزم آن مردم و سنگها هستند و فرشتگانی درشت‌خو و سخت‌رو بر آن گمارده‌اند که از خداوند در آنچه فرمانشان دهد سرپیچی نمی‌کنند، و هر چه به ایشان فرمان داده می‌شود، انجام دهند. » همه‌ی ما را به لزوم رعایت و نظارت بر فرآیند تزکیه و تعلیم خانواده فرا می‌خواند.

در ادامه‌ی این نشست، حضّار سؤالاتی مطرح کردند که مسؤولان استانی جماعت با سعه‌ی صدر به پرسش‌ها پاسخ دادند.

سپس ماموستا «صالح ایزدی» از اعضای پیشکسوت جماعت در منطقه، در سخنان کوتاهی گفت: «برای صدور فتوا در امور و نیازهای جدید و پیش روی جامعه، مطالعات نو و عمیقی لازم است و شایسته نیست در حاشیه‌ی کتابهای قدیم جواب این سؤالها را استخراج نمود.»

در پایان این دیدار، صابر کریمی به ارائه‌ی گزارشی از کمکهای اعضا و هواداران جماعت به زلزله زدگان استان کرمانشاه از آبان ۹۶ تا آذر ماه امسال پرداخت و تشکّر کتبی هیأت اجرایی استان را خدمت حضار قرائت کرد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار، آیاتی از کلام‌الله مجید توسط قاری برجستە استاد اسماعیل دیباجی تلاوت شد. سپس محمود کریمی «مسؤول هیات اجرایی کرمانشاه» در سخنانی کوتاه، مقدم حضّار را گرامی داشت.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/10

با سلام
اگر ممکن است بفرمایید با توجه به اینکه ما در کشوری اسلامی که در آن به احکام شرعی عمل می‌شود زندگی می‌کنیم و احکام شرعی و فروعات هم در میان فریقین تفاوت کمی با هم دارند؛ جایگاه جماعت و ضرورت فعالیتش چیست؟ جماعت به مخاطب سنی و شیعی خود چه می‌دهد که دیگران نمی‌دهند و نداده‌اند؟
اگر پاسخگو باشید سپاسگزارم

2
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/10

منم با شما موافقم.

3
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/11

در زلزله سر پل ذهاب ودر جاهای دیگری که نیاز به کمک وامدادرسانی بوده نهادهای مدنی کمکهای مردمی را خیلی سریعتر وزودتر از دولت به مروم رسانده اند جماعت دعوت واصلاح در جمع آوری کمک وامداد رسانی حضور فعالی داشته است .که جای تشکر وقدردانی است.

4
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/13

خبرها حاکی از آن بود که فقط به روستاهای اهل سنت‌نشین می‌رسید یا بیشتر می‌رسیدید. اینطوت نبود؟

5
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/14

لطف منبع و مستندات خود را ارایه دهید

6
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/15

شما مدعی کمک‌رسانی بالسویه به همە صرف نظر از شیعه و اهل حق و سنی هستید. بفرمایید آمار بدهید کمک‌های جمع‌آوری‌شده را در چند روستای یارسان‌ها و اهل تشیع توزیع نمودەاید؟

7
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/11

سلام
اگرامکان داره جزوات رویکردها و راهکارها و مرام نامه و اساس نامه جماعت را مطالعه نمایید تا به فلسفه تشکیل جماعت آشکار شود

8
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/11

جماعت دعوت واصلاح یک نهاد مدنی است .که در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی فعالیت می کند .وجود نهادهای مدنی برای هرجامعه ای لازم وضروری است. یک رکن حکومتهای دموکراسی میدان دادن به نهادهای مدنی است.کشورهای پیشرفته ومترقی جهان با وحودی که جامعه اشان رابه رفاه عمومی رسانده اند به نهادی مدنی هم اجازه می دهند که در جامعه فعال بلشند وکوشه ی کوچکی از معضلات جامعه را برطرف کنند.
دربلایای طبیعی مثل سیل وزلزله بیشترین کمکها را نهادهای مدنی انجام می دهند.

9
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/11

درود بر شما
آیا جماعت دعوت و اصلاح یک تشکل حزبی برای سهم‌خواهی در قدرت سیاسی در ایران نیست؟ اگر نیست پس کارکرد آن چیست؟ جماعتی خیریه است؟

10
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/13

منشأ این سؤال در آنجاست که دایره مشارکت سیاسی در ایران بسیار تنگ و محدود است و سهم خواهی در قدرت هم شبه جرم محسوب میشود
یعنی اگر شما در صدد تغییر یا اصلاح باشید صد در صد رو در روی شما می ایستند و انگ برانداز به شما میزنند
در حالی که سهیم شدن در قدرت حق مسلم هر فرد و نهاد مدنی است...
اما جماعت دعوت و اصلاح از اسم و شعار و آرم و لوگوی صفحه اش پیداست که چه کارکردی دارد؟
دعوت مردم به سوی خدا و اصلاح جامعه با روش های نوین و مدرن و با تکیه بر اصول...
بنده اینجوری فهمیدم...

11
عثمان (مهمان)
1397/12/13

علیک السلام و رحمةالله. طبق آیات قران دعوت به دین و ارزشهای ان و تاثیرات آن در زندگی و همچنین امر به معروف و نهی از منکر از وظایف هر بنده مسلمانی است و جماعت مشغول انجام این وظیفه است. از آنجا که میدانیم بیشتر تعلیمات اسلام ( هم از فضایل اخلاقی و هم رذایل )جنبه آموزش ندارند و بلکه جنبه تذکر (یاداوری) دارند. یعنی ما آنها را میدانیم اما بر اثر فراموشی و یا سستی و .. از انجام(فضایل) و پرهیز از آنها(رذایل) کوتاهی می کنیم. جماعت به این وظیفه دینی خود عمل می کند و در راستای دعوت دین و عمل به آن و یاداوری ارزشهای اخلاقی، خدمت به دیگران، حفظ محیط زیست، کسب دانش و تخصص، تکریم خانواده، تنظیم امور روزمره برمبنای معنویت و قراردادن این امور در راستای زندگی پس از مرگ و ...فعالیت می کند. انجام این فعالیت ها و امثال آن وظیفه هر فرد مومنی است اما از نظر جماعت (و بر مبنای دستورات قران و سیره پیامبر) انجام این وظیفه به صورت فردی دشوار و حتی ناممکن بوده و لذا افرادی دور هم جمع شده و این وظیفه را باهم انجام میدهند تا هم مایه دلگرمی همدیگر باشند و هم از تخصص و توان هر فردی در راستای دعوت استفاده بهینه شود. افراد نمی توانند همزمان ده ها تخصص داشته باشند اما دعوت به دین نیاز به ده ها تخصص دارد. لذا هر فرد با هر تخصصی که دارد در این جماعت مشغول ادای وظیفه است. بنده موافق بخش اول از نشته هایتان نیستم. در کشور ما هرچند الحمد لله رنگ و بوی دین و ارزشهای آن وجود دارد. اما کوتاهی فراوان هم وجود دارد و بسیاری از ما هر روز نیاز به تجدید ایمان و آشنایی بیشتر با تعلمیات دینی داریم.

12
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/11

درود بر کاک حیدر غلامی که یکی از بهترین‌های جماعت است. کاش همه مسئولان جماعت مانند ایشان فرهیخته و اهل فرهنگ بودند.

13
آ. غ (مهمان)
1397/12/13

کرمانشاه چندی پیش به‌عنوان کلانشهر شناخته شد. قریب یک چهارم ساکنانش را اهل سنت تشکیل می‌دهند. جماعت از آنجا شروع کرده، بزرگان و نیروی انسانی خوبی در آن هستند؛ پس چرا راندمان کاری و بازخورد کاری جماعت در این شهر در حد انتظار نیست؟