دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح از مؤسسه‌ی صابرین زاهدان بازدید کرد

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح از مؤسسه‌ی صابرین زاهدان بازدید کرد

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت، روز پنجشنبه ۵ دی‌ماه جاری از مؤسسه‌ی خیریه‌ی صابرین و دفاتر این مؤسسه در شهر زاهدان بازدید کرد.


استاد پیرانی در جمع کارکنان مؤسسه‌ی صابرین با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام گفت: «خداوند انسان‌هایی را خلق می‌کند که فراتر از زندگی خود و آرامش خودشان به فکر همنوعان خود هستند؛ آنان به دنبال برآورده ساختن نیازهای روحی-روانی، فکری، مادی، اجتماعی و فرهنگی دیگران هستند. اینان کار خیر را دوست دارند و کار خیر نیز آن‌ها را دوست دارد. انسانی که اراده می‌کند خدمت کند راه‌های توفیق برایش فراهم می‌شود. جایزه‌ی این کار این است در روز قیامت از عذاب خداوند در امان می‌مانند.»

وی همچنین در ادامه گفت: «در جای همچون سیستان‌وبلوچستان و مناطق محروم خدمت ارزشی دوچندان دارد؛ و این اعتمادبه‌نفسی که شما ایجاد می‌کنید تا افراد ضمن آشنایی با حقوق و تکالیفشان، نیازهای خود را درخواست کرده و در دستیابی به مایحتاج خود، کمک می‌شوند، فضل بسیار بزرگی است.»


مولوی محمود براهویی، مدیر مؤسسه‌ی صابرین نیز ضمن عرض خیرمقدم، در خصوص مجموعه فعالیت‌های این مؤسسه گفت: «رسیدگی به مشکلات حقوقی مردم و مشاوره رایگان توسط کارشناسان بخش حقوقی، ارتباط با شهرداری، پیگیری آسفالت محلات، برق و بررسی بافت‌های فرسوده و مدیریت زباله‌ها در سطح شهر، بررسی مشکلات و بیماری‌ها خصوصاً بیماری‌های صعب‌العلاج و اختلالات روحی و روانی و ارجاع بیماران به پزشکان متخصص و ویزیت و داروی رایگان؛ آموزش و ایجاد اشتغال با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های سوزن‌دوزی، گلیم‌بافی و خیاطی و... بخشی از فعالیت‌های این مؤسسه و شعب آن است.»

وی همچنین به مجموعه فعالیتهای مؤسسه در خصوص کمک به سیل‌زدگان و زلزله‌زدگانِ استان‌های گلستان، کرمان و کرمانشاه و همچنین کمک به آب‌رسانی و ساخت منزل و سرویس بهداشتی و مدرسه برای افراد بی‌بضاعت در جنوب استان اشاره کرد.

گفتنی است در این دیدار، جمال اسماعیلی مسؤول هیٲت اجرایی مرکزی جماعت، دبیرکل را همراهی می‌کرد.