دیدار جمعی از ائمه‌ی جمعه‌ی اهل سنّت استان البرز با امام جمعه‌ی کرج

دیدار جمعی از ائمه‌ی جمعه‌ی اهل سنّت استان البرز با امام جمعه‌ی کرج

هم‌زمان با آغاز هفته‌ی وحدت؛ جمعی از اساتید، روحانیون و ائمه‌ی جماعات نمازخانه‌های اهل سنت استان البرز، با حضور در دفتر نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه‌ی کرج، با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش اصلاحوب به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان البرز و امام‌جمعه کرج، روز یکشنبه ١٩ آبان‌ماه، هم‌زمان با آغاز هفته‌ی وحدت؛ جمعی از اساتید، روحانیون و ائمه ی جماعات نمازخانه‌های اهل سنت استان البرز، با حضور در دفتر نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه‌ی کرج، با آیت‌الله حسینی همدانی دیدار و گفت‌وگو کردند.

آیت‌الله حسینی همدانی در این جلسه با بیان اینکه جنگ‌هایی که در طول تاریخ انجام‌شده چند دسته است، بیان داشت: برای هرکدام از این جنگ‌ها مؤلفه‌هایی مانند اراضی، منابع، ثروت و امثال‌ذلک قرار دارد.

وی با بیان اینکه «جنگ هویتی» یکی از جنگ‌های حساس در این دوره تاریخ است، اظهار داشت: در «جنگ هویتی»، دشمن با شناسایی گسل‌های دینی، مذهبی، قومی، فرهنگی و علایق مردم به تحریک آن‌ها می‌پردازد.

وی افزود: دشمن در «جنگ هویّتی» افراد و گروه‌ها را بر اساس علایقشان گرد هم جمع‌آوری می‌کند و با طرّاحی یک هدف و منفعت مشترک آن‌ها را به حرکت درمی‌آورد.

وی با تأکید بر اینکه ماهیت «جنگ هویّتی»، عقیدتی و فرهنگی است، یادآور شد: در «جنگ هویّتی» توجّه دشمن به‌جای مرزهای جغرافیایی، متوجّه مرزهای عقیدتی و فرهنگی است.

وی در ادامه تصریح کرد: دشمن در «جنگ هویّتی» به‌جای حمله به آب‌وخاک؛ به مقدّسات، ارزش‌ها، آرمان‌ها، اماکن، آثار و نمادهای مقدّس هر مذهب حمله می‌کند.

امام‌جمعه‌ی کرج با بیان اینکه ماهیّت دفاع در «جنگ هویّتی» متفاوت از جنگ سنّتی است، عنوان کرد: دفاع در «جنگ هویّتی» باید دفاع فرهنگی باشد.

آیت‌الله حسینی همدانی با اشاره به طرح «خاورمیانه ی بزرگ»؛ سناریوی شوم استکبار برای تجزیه ی ایران و کشورهای منطقه، خاطرنشان ساخت: هدف این طرح هویت زدایی از دین و تشکیل یک جهان تک‌قطبی به رهبری آمریکا بود.

وی با بیان اینکه نقطه‌ی مرکزی و اصلی این طرح شعله‌ور کردن جنگ‌های نیابتی و مذهبی است، گفت: ابزار این طرح تربیت گروه‌هایی به اسم عقاید دینی ولی با فکر ضدّ دینی مثل تکفیری‌ها، سلفی‌ها و امثال‌ذلک است تا در این مسیر به‌وسیله‌ی تشدید اختلافات بین شیعه و سنّی حرکت کنند.

حسینی همدانی افزود: «ایجاد اختلافات بین شیعه و سنّی در کشورها»، «درگیری و کشتار مسلمان‌ها توسط یکدیگر»، «تخریب اماکن مقدّس»، «توهین به شخصیت‌های محبوب هر مذهب با استفاده از ابزارهای حقیقی و مجازی» از اهداف این طرح است.

آیت‌الله حسینی همدانی با بیان اینکه فراهم‌کنندگان و پیاده کنندگان این مسیر از هر دو فرقه هستند، ادامه داد: دو فرقه‌ی سنّی  آمریکایی و شیعه ی انگلیسی فراهم‌کنندگان این جنگ‌ها هستند.

وی با بیان اینکه طرح «خاورمیانه ی بزرگ» به درایت امام و رهبر معظم انقلاب با شکست روبر‌و شد، گفت: حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب با برداشت صحیحی که از دین و سیره پیامبر اکرم (ص) داشتند مسئله‌ی وحدت جهان اسلام را به‌عنوان راهبرد معرّفی کردند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز اضافه کرد: به تعبیر امامین انقلاب تنها راه نجات اسلام در تمام عرصه‌ها فقط و فقط اتحاد و وحدت است.

وی با بیان اینکه «جنگ هویّتی» اساس اسلام را هدف قرار داده، تأکید کرد: هفته‌ی وحدت با محور قرار دادن شخصیت اوّل  جهان خلقت، پیامبر اکرم (ص) به‌عنوان نماد جریان وحدت مطرح شد و تمام توطئه‌های دشمنان را بر هم زد.

رئیس شورای سیاست‌گذاری امور مساجد استان البرز بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب اعتقاد جدّی به مسئله‌ی وحدت دارند، گفت: رهبری در پنج محور «تعریف اصول و محورهای مشترک وحدت‌بخش»، «پافشاری منطقی بر اصول هر مذهب توسط پیروان آن همراه با ایجاد فضای گفت‌وگوهای سازنده»، «تحمّل مخالف در زیست جمعی و مواجهه‌ی کریمانه و برادرانه»، «تقویت تعامل بین علما، دانشمندان و اندیشمندان جهان اسلام»، «بصیرت و زمان‌شناسی و شناخت عمیق از دشمن و نقشه‌ها و ترفندهای او» بر این موضوع تأکیددارند.

آیت‌الله حسینی همدانی در بخش پایانی بیانات خود در توصیه‌هایی به ائمه جماعات نمازخانه‌های اهل سنّت استان البرز، گفت: با لباس روحانیون اهل سنّت در جلسات، اجتماعات و راهپیمایی شرکت کنید چراکه خود این عمل وحدت‌آفرین است.

وی در پایان با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد گسل‌های قومی و فرقه‌ای در ایران است، گفت: ایران متشکل از قوم‌های متنوّع با آئین‌ها مذهبی مختلف است لذا دشمن به ایرانی بودن ما که همه در کنار هم با صلح زندگی می‌کنند طمع ورزیده است.

دیدار جمعی از ائمه‌ی جمعه‌ی اهل سنّت استان البرز با امام جمعه‌ی کرج
دیدار جمعی از ائمه‌ی جمعه‌ی اهل سنّت استان البرز با امام جمعه‌ی کرج
دیدار جمعی از ائمه‌ی جمعه‌ی اهل سنّت استان البرز با امام جمعه‌ی کرج
بدون امتیاز