پیام همدردی روابط عمومی جماعت در استان آذربایجان غربی در خصوص وقوع زمین‌لرزه در آذربایجان شرقی

پیام همدردی روابط عمومی جماعت در استان آذربایجان غربی در خصوص وقوع زمین‌لرزه در آذربایجان شرقی

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در استان آذربایجان غربی درخصوص وقوع زلزله و جان باختن و مصدوم شدن پاره‌ای از هموطنانمان در شهرستانهای میانه و سراب در استان آذربایجان شرقی، پیام همدردی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

زلزله‌ای که بامداد روز جمعه  ۱۷ آبان در استان آذربایجان شرقی اتفاق افتاد و به درگذشت تنی چند از هم‌میهنان عزیز و مصدومیت چندصد نفر از مردم شهرستان میانه و سراب انجامید، اسباب تأسف و اندوه همه‌ی ایرانیان است. جماعت دعوت و اصلاح نیز به عنوان بخشی از جامعه‌ی مدنی ایران که ضمن حرمت نهادن به تنوع‌ها و تکثرهای فرهنگی و بومی، بر هویّت مشترک ملّی و پیوند عمیق و تاریخی همه‌ی ساکنان این مرز و بوم تأکید دارد، تأثر و اندوه خود را از این واقعه‌ی دردناک ابراز می‌دارد و ضمن دعوت از همه‌ی فعالان اجتماعی و نهادهای مدنی برای یاری‌رسانی به مردمِ آسیب‌دیده‌ی مناطق میانه و سراب، آمادگی خود را برای ارائه‌ی هرگونه همیاری اعلام می‌دارد. 

امیدواریم نهادهای مسؤول با بهره‌گیری از تجارب قبلی و اهتمام جدّی، تمهیدات لازم را برای کاستن از آسیب‌های ناشی از وقایع طبیعی اتخاذ کنند و از تمام ظرفیت موجود برای امدادرسانی به هم‌میهنان آسیب‌دیده اقدام نمایند.

از خداوند متعال برای درگذشتگان این حادثه، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان و خانواده‌های سوگوار، صبر و گشایش خواستاریم و از درگاه رحمت او برای مصدومان این حادثه شفای عاجل طلب می‌کنیم.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح در استان آذربایجان غربی

١٣٩٨/٠٨/١٩