پیام تسلیت روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح به مناسبت فوت جمعی از کنش‌گران محیط زیست در مریوان

پیام تسلیت روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح به مناسبت فوت جمعی از کنش‌گران محیط زیست در مریوان
در پی جان باختن جمعی از کنشگران زیست‌محیطی در اثنای اطفای حریق در جنگل‌های نزدیک به مریوان، روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح پیام تسلیتی صادر  کرد.
متن پیام به شرح زیر است:
جان‌باختن و مصدوم شدن چند نفر از  فعالان محیط زیستی مریوان در اثر رويارویی با شعله‌های آتش که دامن‌گیر جنگل‌های بلوط آن سامان شده است، باعث تأسف و تأثر عميق همه‌ی ما شد. متأسفانه سالهاست در دیارمان شاهد چنین صحنه‌هایی هستیم.
اگرچه جان‌باختن و مصدوم شدن تعدادی از شهروندان مریوانی همگی را داغدار کرد، اما تلاش‌های این کنش‌گران محیط زیستی در جای جای سرزمین پرگهرمان، نشانه‌ای بس خوش‌یمن و مبارک از جنبشی دانایی محور بر مدار منطق حفاظت از سرمایه‌های طبیعی است که چنان چه به تناسب جانفشانی‌ها مورد توجه و اهتمام قرار گیرد، فرداهایی متفاوت از امروزمان خلق خواهد کرد و فرهنگی نو پدید می‌آورد. 
جماعت دعوت و اصلاح، به عنوان یک تشکّل مدنی که در مانیفست خود اهتمام به حفاظت از محیط زیست و پاسداشت آن را در ردیف اولویت‌های خدماتی خود مدنظر قرار داده است، جان‌باختن «کاک شریف باجور» و «كاك امید کهنه‌پوشی»، که به گواهی همشهریانشان افرادی دغدغه‌مند و کوشا در کاهش آلام مردم منطقه بودند و نیز دو نفر از همراهان گرانقدرشان را محضر خانواده‌های محترم آنان، فعالان مدنی، مردم شریف کردستان و عموم هموطنان تسلیت عرض نموده و نیز برای مصدومان این حادثه از خداوند متعال شفای عاجل مسألت دارد و امیدوار است با تدبیر و درایت مسؤولان دگربار شاهد چنین صحنه‌های تلخی نباشیم. یقیناً سوم شهریورماه ٩٧، روزی ماندگار در پاسداشت محیط زیست خواهد بود و امید می‌رود در ردیف مناسبت‌های ملی در تقویم  کشورمان مورد توجّه قرار گیرد.
‌   ‌          روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح
٦/٤/۹۷