‍ نخستین جشنواره‌ی سخنوران نوجوان در سردشت برگزار شد

‍ نخستین جشنواره‌ی سخنوران نوجوان در سردشت برگزار شد

 نخستین جشنواره‌ی سخنوران نوجوان به همت و تلاش مسؤول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سردشت و چند نهاد دیگر، در مجتمع فرهنگی شهرستان برگزار شد. در این همایش که روز سه‌شنبه ۲مرداد، برگزار شد، از میان ۲۵ شرکت‌کننده‌‌ی نوجوان شش نفر(۵ دختر و یک پسر) به مرحله‌ی نهایی راه یافتند و در حضور شرکت‌کنندگان به اجرای خویش پرداختند.

موضوع منتخب همایش در زمینه‌‌‌های «حجاب و عفاف، انتظارات نوجوانان از والدین و با افسردگی چکار کنیم؟» بود.

در آغاز همایش خانم رعنا خضرنیا مسؤول کانون، از ارزش و اهمیت توانمندی نوجوانان وجوانان در زمینه‌ی مهارتهای ارتباطی سخن گفت و هدف از برگزاری چنین همایشی را تقویت اعتماد به نفس جوانان و باور به خویشتن عنوان کرد که برای نسل جوان بسیار ارزشمند و ضروری است.

اولین سخنران، خانم نوجوان، شیوا احمد پور، بود که در باب حجاب و عفاف سخن گفت و حجاب را درونی و بیرونی تقسیم بندی و آن را جدای از خانم‌ها برای آقایان نیز ضروری و عفاف درون را مقدم بر حجاب ظاهری دانست. پریا شیخی سخنران نوجوان دیگر همایش، عفاف را باز دارنده‌ی درون و حجاب را باز دارنده‌ی بیرونی تعریف و برای تفهیم مطلب خویش از آیات قرآن استفاده نمود.

کانی رشیدپور، نوجوان دیگر همایش از انتظارات نوجوانان از والدین بحث کرد و جدای از فراهم کردن امکانات مادی، ابراز محبت، درک جوانان، ابراز همدلی و گوش شنوا داشتن و درک روحیات ظریف جوانان را برای والدین یادآور شد.

آخرین سخنران برنامه، خانم نادیه حسن‌زاده از درمان افسردگی به شیوه‌ی تمثیل سخن خویش را آغاز کرد و با همدلی با افراد افسرده، قدم زدن، نوشتن درددلها بر کاغذ و نیز بازگشت به دین و باور درونی با خدای خویش که تنها با یاد وی دل‌ها آرام می‌گیرد، سخن خویش را آغاز و از مسؤولان، صداقت در عمل به وعده‌ها و فراهم نمودن امکانات مادی و معنوی درخواست کرد.

در ادمه‌ی همایش، کارشناسان برنامه به نقد و بررسی و امتیازدهی اجراها پرداختند.

در پایان این برنامه، به رسم یادبود به نفرات برتر جوایزی اهدا شد.

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 1 (از 1 رای)