شهادت ٥٩ فلسطینی و مجروحیت ٢٧٧١ نفر دیگر در تظاهرات میلیونی بازگشت

شهادت ٥٩ فلسطینی و مجروحیت ٢٧٧١ نفر دیگر در تظاهرات میلیونی بازگشت

در جریان تظاهرات میلیونی بازگشت که از بامداد امروز دوشنبه در نوار مرزی باریکه غزه با اراضی اشغالی ١٩٤٨ آغاز شده است، ٥٩ فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسیده و ٢٧٧١ تن دیگر هم زخمی و دچار حالت خفگی شده اند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، اشرف قدرت سخنگوی وزارت بهداشت و درمان فلسطین اسامی تعدادی از این شهدا را به شرح زیر اعلام کرد: عبیده سالم فرحان ٣٠ ساله، محمد اشرف ابو سته ٢٦ ساله، عز الدين موسى السماك ١٤ ساله، عزالدين ناهض العويطي ٢٣ ساله، بلال احمد ابو دقة ٢٦ ساله،جهاد مفيد الفرا ٣٠ ساله، فادی حسن ابو سلمي ( ابو صلاح) ٣٠ ساله، احمد عوض الله ٢٤ عام، معتصم فوزي ابو لولي ٢٠ ساله، محمد محمود عبد العال، احمد فوزي التتر، احمد عادل موسى الشاعر ١٦ ساله، محمد عبد الرحمن على مقداد.  

وی خاطرنشان ساخت که در جریان این تظاهرات صده ها فلسطینی دیگر به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی زخمی شده و صده ها تن دیگر هم بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار حالت خفگی شدند. 

اين تظاهرات به مناسبت هفتادمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین و به منظور لغو محاصره نوار غز و همچنین در اعتراض به تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور از تل آویو به قدس برگزار می شود. 

تظاهرات بازگشت از ٣٠ مارس در نوار مرزی باریکه غزه با سرزمین های اشغالی ١٩٤٨ آغاز شده است، هدف فلسطینیان این حرکت خودجوش تاکید بر پایبندی خود به حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین شان است.

فلسطینیان ساکن نوار غزه امروز دوشنبه در جریان تظاهرات میلیونی بازگشت تعداد زیادی از بادبادک های آتش زا را بر فراز سرزمین های اشغالی ١٩٤٨ رها ساختند که در پی این اقدام دلیرانه اهداف صهیونیستی در داخل سرزمین های اشغالی ١٩٤٨ به آتش کشیده شد. 

منابع عبری از وقوع آتش سوزی مهیب و گسترده در مجاورت کبیوتس «مفلاسیم» واقع در شمال نوار غزه خبر دادند. 

این منابع افزودند: آتش سوزی هایی در منطقه کفرعزه، پایگاه نظامی ناحل عوز در شرق نوار غزه، جاده ٢٣٢ واقع در مجاورت باریکه غزه و نزدیکی پایگاه نظامی اسرائیلی در شرق صوفا واقع در جنوب باریکه غزه رخ داد. 

بدون امتیاز