كنفرانس رسانه فرصت‌ها و تهدیدها در بندر لنگه برگزار شد

كنفرانس رسانه فرصت‌ها و تهدیدها در بندر لنگه برگزار شد

كنفرانس «رسانه، فرصت‌ها و تهدیدها» شامگاه چهارشنبه ٢٢ فروردین‌ماه جاری در دانشكده تفسیر سلطان‌العلماء بندر لنگه برگزار شد.

به گزارش اصلاح‌وب، این كنفرانس با سخنرانی عبدالحمید صدیقی، مسؤول روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان فارس و با حضور شیخ سید محمد زارعی، مدیر دانشكده و شیخ محمد صدیق بهجت، امام جمعه شهر بندر لنگه، اساتید و طلاّب‌ دانشكده انجام شد.

عبدالحمید صدیقی ابتدا به تعریف و بیان تاریخچه و اهمّیّت‌ رسانه پرداخت و گفت: «در دنیای امروز تصوّر‌ زندگی بدون رسانه بسیار دشوار است و هر شخصی به شیوه‌ای متفاوت با رسانه در ارتباط است.»

وی در ادامه به نكات منفی و مثبت رسانه‌های مدرن اشاره کرد و گفت: «نكات منفی رسانه‌های‌ مدرن، اتلاف وقت، اعتیاد به فضای مجازی، روابط نامتعارف و نكات مثبت، آموزش، انتشار و كسب اطلاعات و ارایه مطالب اسلامی می‌باشد.»

بخش سوم سخنرانی آقای صدیقی پیرامون اسلام و رسانه بود؛ مسؤول روابط عمومی جماعت استان فارس به اهمیت رسانه در صدر اسلام اشاره كرد و گفت: «رسانه‌هایی كه پیامبر –صلّی‌الله علیه و سلّم– از آن استفاده می‌كردند، دعوت انفرادی، دعوت جمعی، شعر، منبر، خطابه و ارسال نامه به پادشاهان حكومت‌های آن زمان بود. پس پیامبر –صلّی‌الله علیه و سلّم– روش دعوتگری را محدود نكرده است و با شیوه‌های گوناگون اسلام را به مردم رسانده است.»

در پایان نیز پرسش‌هایی درباره رسانه ارائه شد و آقای صدیقی به آن‌ها پاسخ داد.

كنفرانس رسانه فرصت‌ها و تهدیدها در بندر لنگه برگزار شد
بدون امتیاز