دست‌کم‌ ۵۵ کشته در حمله هوایی به یک مدرسه دینی در قندوز افغانستان

دست‌کم‌ ۵۵ کشته در حمله هوایی به یک مدرسه دینی در قندوز افغانستان

در عملیات هوایی مشترک نیروهای آمریکایی و افغان به یک مدرسه دینی در شهرستان دشت ارچی در ولایت قندوز افغانستان شماری از غیرنظامیان افغان کشته و زخمی شدند.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از تی‌نیوز، مقامات محلی در ولایت قندوز اعلام کردند که در حمله هوایی مشترک نیروهای آمریکایی و افغان به یک مدرسه علوم دینی در این ولایت دست‌کم ۵۵ نفر کشته و بیش از ۱۰۰ نفر نیز زخمی شدند.

به گفته‌ی فرمانده پلیس قندز در این حمله زنان و کودکان نیز کشته شده‌اند.

از سوی دیگر، طالبان نیز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله هوایی نیروهای افغان به مدرسه دینی دارالعلوم هاشمیه در قندوز ۱۵۰ غیرنظامی کشته و زخمی شدند. در حالی که مقامات امنیتی افغان تصریح کردند در این حمله تعدادی از فرماندهان طالبان کشته شدند، اما طالبان این موضوع را تکذیب کرده است.

«نیازمحمد عمرخیل» فرمانده پلیس دشت ارچی اظهار داشت: «نیروهای خارجی از چند روز پیش برای انجام این عملیات آماده شده بودند.»

به گزارش ایسنا، وزارت دفاع افغانستان تاکنون وجود غیرنظامیان در میان تلفات را تکذیب کرده است. محمد رادمنش، سخنگوی وزارت دفاع افغانستان دوشنبه گفت: «۲۰ عضو طالبان از جمله فرمانده «یگان سرخ» آن‌ها در این منطقه و یک عضو اصلی شورای کویته کشته شدند. همین تعداد هم زخمی داشتیم.»

سازمان ملل متحد امروز سه‌شنبه اعلام کرد، درباره «گزارش‌های نگران‌کننده مبنی بر وارد آمدن آسیب‌های جدّی‌ به غیرنظامیان» حین این حمله تحقیق می‌کند.

دست‌کم‌ ۵۵ کشته در حمله هوایی به یک مدرسه دینی در قندوز افغانستان
بدون امتیاز