سقوط هواپیمای تهران یاسوج با ٦٦ کشته

سقوط هواپیمای تهران یاسوج با ٦٦ کشته

یک فروند هواپیمای مسافربری که صبح امروز یکشنبه تهران را به مقصد یاسوج ترک کرده بود بعد از ٥٠ دقیقه پرواز از صفحه رادار محو شد و دقایقی بعد سرپرست اورژانس کشور سقوط این هواپیما سمیرم را تایید کرد.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از ایرنا، ساعت پرواز این هواپیما ٧:٥٥ صبح اعلام شد و گزارش‌ها حاکیست که این سانحه در منطقه «کهنگان پادنا» در ١٢٠ کیلومتری سمیرم رخ داده است.

بنابه گزارش عصر ایران، این این هواپیما از نوع ATR با شمار ٣٧٠٤ دارای ٦٠ مسافر و ٦ خدمه پروازی بود که هرروزه یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بالعکس داشت.

بنابر اعلام مدیر روابط عمومی هواپیمایی آسمان، همه سرنشینان هواپیمای سقوط کرده جان باخته‌اند که شامل ٦٠ مسافر (یک کودک و بقیه بزرگسال)، ٢ میهماندار ، ٢ خلبان و ٢ نیروی حفاظت پرواز بودند.

 

اعزام ٢٠ تیم هلال احمر به محل حادثه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور گفت: «20 تیم عملیاتی از سه استان به محل سقوط هواپیمای مسافری تهران- یاسوج در کوه‌های پادنا حوالی روستای کهنگان در 120کیلومتری سمیرم واقع در جنوب استان اصفهان، به این محل اعزام شدند.»

مرتضی سلیمی ایرنا افزود: «همچنین بالگردهای سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در آماده‌باش به‌سر می‌برند اما متأسّفانه‌ بخاطر شرایط جوی و دید نامناسب امکان پرواز ندارند.»

سلیمی ادامه داد: «منطقه سمیرم همچنین به علت بارش فراوان برف، صعب‌العبور شده است» 

بدون امتیاز