سانچی غرق شد؛ در ایران یک روز عزای عمومی اعلام شد

سانچی غرق شد؛ در ایران یک روز عزای عمومی اعلام شد

یک هفته بعد از تصادف و آتش‌سوزی نفتکش ایرانی سانچی در آب‌های چین مقام‌های کشورمان تأیید کردند که تمام کارکنان و خدمه‌ی این نفتکش جان خود را از دست داده‌ا‌ند و کشتی به طور کامل غرق شده است. 

هیأت وزیران روز دوشنبه ۲۵ دی را در سراسر کشورمان عزای عمومی اعلام کرده است. 

محمد راستاد، رئیس سازمان بنادر و دریانوردی ایران و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی، امروز یکشنبه ۲۴ دی گفت که ۳۲ سرنشین نفتکش سانچی شامل ۳۰ ایرانی و ۲ بنگلادشی در ساعت اولیه حادثه به دلیل انتشار گازهای سمی و شدت انفجار کشته شده‌اند. 

پیش از این گروه‌های امداد و نجات جسد سه نفر از سرنشینان کشتی را در آب پیدا کرده‌ بودند و اکنون مرگ ۲۹ خدمه دیگر تأیید شده است. 

رئیس سازمان بنادر و سخنگوی کمیته رسیدگی به حادثه نفتکش سانچی گفت که به دلیل شدت آتش‌سوزی و انفجارهای پیاپی، تلاش‌ها برای اطفای حریق و ورود به کشتی برای یافتن پیکر خدمه نتیجه نداد. بآقای راستاد گفت که «چیزی از نفتکش سانچی بر روی آب باقی نمانده و کشتی به صورت کامل غرق شده است». 

در طی یک هفته‌ای که خبر درگذشت تمام سرنشینان نفتکش تأیید نشده بود، خانواده‌های آن‌ها با مراجعه به وزارت نفت و سایر نهادهای دولتی به دنبال دریافت اطلاعات از بستگانشان بودند. بعضی از آن‌ها و همین طور تعداد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از نحوه اطلاع‌رسانی درباره نفتکش سانچی و سرنشینان آن و به ویژه پوشش صدا و سیمای ایران از این خبر انتقاد جدی داشتند. 

 

دکترحسن روحانی، رئیس جمهور ایران در پیامی از وزارتخانه‌‏های راه و شهرسازی، نفت و امور خارجه خواسته «با انجام اقدامات کار‌شناسی، علت وقوع این سانحه تأسف‌ بار را به دقت بررسی و پیگیری قانونی لازم را برای پیشگیری از حوادث مشابه و نیز احقاق حقوق ملت ایران و خانواده‌های آسیب‏ دیده به‏ عمل آورند».

سانچی غرق شد؛ در ایران یک روز عزای عمومی اعلام شد
سانچی غرق شد؛ در ایران یک روز عزای عمومی اعلام شد
بدون امتیاز

.:: جدیدترین ::.

ایضاحی درباب «ورد رابطه» دین و دعوت (1397/11/28)
سگ، در نگاه فقه و عرفان اندیشه (1397/11/27)
زندگانی پیامبر رحمت و مهربانی- پاره‌ی سوّم دین و دعوت، سیره نبوی (1397/11/26)