نامه‌ی یک معلم لغو ابلاغی به وزیر آموزش و پرورش

نامه‌ی یک معلم لغو ابلاغی به وزیر آموزش و پرورش

رحمت دمنده، دبیر آموزش دبیر لغو ابلاغ شده‌ی سردشتی، طی نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش، خواستار رسیدگی به مطالبات معلمانی‌ شد که «بدون هیچ دلیل محکمه‌پسندی به‌صورت فله‌ایی» لغو ابلاغ شده‌اند.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از صدای معلّم، متن نامه به شرح زیر است:

 

«جناب آقای دکتر محمد بطحایی

وزیر محترم ‌آموزش و پرورش

سلام علیکم!

آغاز به کار دولت دوازدهم با پشتوانه رأی 24 میلیونی، آستانه توقع و مطالبات به حق مردم را بالا برده است، هرچند به محض رونمایی از لیست کابینه دوازدهم دامنه نقدها و اعتراض‌ها به ویژه در حوزه‌های خاص از جمله آموزش و پرورش بالا گرفت، فرهنگیان به عنوان قشری تلاش‌گر، مؤثّر‌ و محقّ‌ کاسه‌ی صبرشان از وعده‌های سرخرمن، کم‌لطفی‌ها، بی‌تفاوتی نسبت به مطالباتشان، اعمال نگرش‌های تبعیض‌آمیز و ناروا در ابعاد و حوزه‌های مختلف لبریز گشته است.

علی‌رغم‌ تأکیدات اسناد بالادستی نظام از جمله قانون اساسی بر عدم اعمال هر نوع تبعیض قومی، مذهبی، جنسیتی و... همچنین سفارش و توصیه‌ مکرّر‌ مسؤولان رده‌بالای نظام از جمله توصیه اکید‌ مقام معظم رهبری در پاسخ به نامه مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی (امام جمعه زاهدان و یکی از شخصیت‌های اهل سنت) که فحوای کلام ایشان بر مطرود دانستن هر نوع تبعیض ناروا در مورد اقلّیّت‌های قومی و مذهبی صحه می‌گذاشت ولی متأسّفانه‌ در استان آذربایجان غربی هنوز هم در بعضی از ارگان‌ها و ادارات تبعیضات قومی و مذهبی و اعمال سلیقه‌گری جولان می‌کند.

آقای بطحایی ارجمند؛ هرچند رأی‌آوری جنابعالی در مجلس شورای اسلامی برای شخص آقای دکتر حسن روحانی و تعدادی از کسانی که از جنابعالی شناخت کافی ندارند و صرفاً‌ به انتخاب‌های رئیس جمهور محترم خوش‌بین هستند یا به نوعی مصلحت‌اندیشی شخصی و جناحی دارند، خبر مسرّت‌بخشی بود ولی آنچه در فضای مجازی مطرح شد حکایت از آن داشت کسانی که دور و نزدیک با عملکرد جنابعالی آشنایی دارند به محض مطرح شدن گزینه آقای دکتر روحانی برای وزارت آموزش و پروش دچار نوعی نگرانی و دغدغه‌مندی گشته و به موفقیت جنابعالی در سکانداری این پست مهم و حساس چندان خوش‌بین نباشند.

شاید مهمّ‌ترین دلیل آن نگرانی هم ناشی از همان عملکرد قبلی جنابعالی در پست معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی، معاون شورای عالی آموزش و پرورش و سرپرستی وزارت آموزش و پرورش باشد.

بدیهی است چالش‌های پیش‌رو آموزش و پرورش تنها ناشی از عملکرد یک دولت نبوده و نیست، حل چالش‌ها و مشکلات هم خارج از توان و قدرت یک وزیر وزارتخانه به تنهایی است امّا آنچه غیرقابل پذیریش و توجیه است عدم پاسخگو و پیگیر نبودن حداقل مطالبات و مشکلات همکاران فرهنگی از طرف مقامات و مسؤولان ذیربط است که در ذیل به نمونه ازآن اشاره می‌گردد

جناب بطحایی بزرگوار!

بنده یک سال و نه ماه پیش (۹۴/۸/۱۴) در فرمانداری سردشت و بعد از آن به فاصله‌ی چند دقیقه مجدّداً‌ در شهر ربط در حیاط و بیرون یکی از مدارس (دبستان فرهنگ) جهت رسیدگی به حکم لغو ابلاغیه‌ی خود و مجموعه‌ایی از همکاران آموزش و پروش (که بدون هیچ دلیل محکمه‌پسندی مجموعه‌ایی از معلمان و دبیران دلسوز شهرستان سردشت از استان آذربایجان غربی طی سال‌های ۹۲-۹۱ به صورت فله‌ایی!! لغو ابلاغ گردیده‌اند) جنابعالی را زیارت نموده و طی دیدار به پیشنهاد جنابعالی نامه‌ای مبنی بر اعتراض و درخواست به صورت دستی تقدیم‌تان نموده و قرار بر این شد که نامه را پیگیری و نتیجه را در اسرع وقت به ما ابلاغ فرمایید ولی باز هم دریغ از این وعده و وعیدهایی که مسؤولان به مردم می‌دهند.

راستی جناب وزیر!

ما که لب مرز و اولین شهر شیمیایی‌زده‌ی جهانیم، آیا جواب حتی یک نامه را به مردمان رنجدیده و حارس و نگهبان مرزی که هر از چند گاهی جنازه‌ای را در راه کسب نانی تقدیم می‌نمایند روا نداشته و آنقدر سخت است که ما را نزدیک ‌به دو سال منتظر نگه داشته‌اید؟!

جناب دکتر بطحایی !

رهبری و مدیریت یکی از مهمترین وزارت‌خانه‌ها خدای ناکرده با سهل‌انگاری و یا با سکوتی مصلحتی در برابر ضایع کردن حق معلّمان‌، مورد رضایت خدواند رحمان نیست و فردای قیامت همه ما در پیشگاه پروردگار عالمیان باید جوابگو عملکردمان باشیم.

انتظار می‌رود تجارب گذشته خود و دیگر وزیران و مسؤولان چراغ فراز راه آینده جنابعالی، همه‌ی مسؤولان و دلسوزان گردد و بیش از این امیدها به یأس و دل‌زدگی تبدیل نشوند.

رحمت دمنده

دبیر لغو ابلاغ شده آموزش و پرورش شهرستان سردشت با ده سال سابقه از استان آذربایجان غربی»

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/06/29

باعرض سلام .خداوندباصابران است. به امید حل مشکل وسرافرازی شما دردنیا وقیامت