در حملات تروریستی امروز تهران ١٢ نفر شهید و ٤٢ نفر مصدوم شدند

در حملات تروریستی امروز تهران ١٢ نفر شهید و ٤٢ نفر مصدوم شدند

در دو حمله تروریستی امروز که در مجلس و مرقد امام خمینی (ره) رخ داد، در مجموع ١٢ نفر شهید و ٤٢ نفر مصدوم شدند.

بنابه گزارش اصلاحوب به نقل از پایگاه اطّلاع‌رسانی وزارت کشور، صبح امروز چهارشنبه ١٧ خردادماه، دو تیم تروریستی در دو حمله‌ی جداگانه به طور همزمان، یکی به ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و دیگری به مرقد امام (ره) حمله کردند که در پی آن ١٢ نفر از هموطنان شهید و ٤٢ نفر نیز مصدوم شدند.

تیم تروریستی اوّل متشکّل‌ از دو نفر حوالی ساعت ١٠:٣٠ امروز وارد محوّطه‌ی مرقد امام شد که نفر اول با انفجار انتحاری و نفر دوّم پس از درگیری با مأموران از پای درآمد.

هم‌چنین تیم تروریستی دوّم متشکّل‌ از چهار نفر، سعی کرد وارد ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی شود که پس از واکنش مأموران، یک نفر از آنان در انفجار انتحاری و سه نفر دیگر پس از تیراندازی‌های کور و تلاش برای حضور در طبقات فوقانی ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی، در درگیری با مأموران از پای درآمدند.

بنا به اطلاعیه‌ی وزارت کشور، هم‌اکنون هر دو واقعه خاتمه یافته و اوضاع به صورت کامل در کنترل عوامل امنیتی و انتظامی قرار دارد.

 اصلاح‌وب ضمن محکومیّت هرگونه اقدام تروریستی و خشونت‌آمیز، عروج مظلومانه‌ی شهدا را به خانواده‌های محترمشان و مردم شریف ایران تسلیت می‌گوید و از خداوند رحمان و غفّار برای شهیدان سعید، علوّ درجات و برای هموطنان زخمی‌ و مصدوم شفای عاجل و برای بازماندگان شهدا، صبر جمیل توأم با اجر جزیل مسألت می‌نماید.

در حملات تروریستی امروز تهران ١٢ نفر شهید و ٤٢ نفر مصدوم شدند
در حملات تروریستی امروز تهران ١٢ نفر شهید و ٤٢ نفر مصدوم شدند
بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/03/17

مقابله با داعش تنها با مقابلەی نظامی انجام نخواهد گرفت، بلکه زمانی می‌توان به مقابله با داعش برخاست که از کلیت تفکر فاشیستی خارج شویم. تفکری که بر اساس الحاق کردن خود به قومیت و مذهب شکل گرفته است.

این بدین معنا نیست که انسان دست از هویت خود بردارد، آن‌گونه که تبلیغات فاشیستی از آن به عنوان راهی جهت خنثی کردن ایدەهای مخالف با فاشیسم استفادە می‌کنند، بلکه به این معنا است که با استفادە از هیچ هویت دینی و ملی‌ای «دیگریِ» بیگانه ساخته نشود.

لحظەهای نبرد با داعش، قبل از هر چیز لحظەی کار بر سر روابط فردی با هویتهای ایدئولوژیک جمعی است. این تنها هویت مبتنی بر اتصال به امر ماوراءالطبیعی نیست که انسان فاشیست[مانند داعشیها] را به وجود می‌آورد، بلکه هویت عرب بودن، فارس بودن، کُرد بودن، تُرک بودن، مرد بودن، سکولار بودن نیز [در صورت خود برتربینی و بیگانەسازی] می‌توانند نوعی از جبر را تحمیل کنند که سوژەی انسانی را تبدیل به ماشینی نابینا، خشونت‌طلب و فاشیستی کند.

بختیار علی
کتاب: داعش: خشونت شرقی و نقد عقل فاشیستی
ترجمه: سردار محمدی
صفحەی ٩-٢٨
نشر مرکز