بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح سیستان و بلوچستان در رابطه با اهانت به مولانا عبدالحمید

بیانیه‌ی جماعت دعوت و اصلاح سیستان و بلوچستان در رابطه با اهانت به مولانا عبدالحمید

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان وبلوچستان در بیانیه‌ای، اهانت شبکه‌ی ماهواره‌ای «ولایت» به مولانا عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه‌ی اهل سنّت زاهدان را ناروا دانست؛ متن بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

«وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»(۱۰۳/ آل عمران)

«و همگی به ریسمان خدا ]قرآن[ چنگ زنید و پراکنده و گروه گروه نشوید»  

بنیاد و محور پایداری هر جامعه‌ای‌ همبستگی و انسجام افراد آن جامعه با یکدیگر است و نتیجه‌ی آن امنیت و آرامش در جامعه خواهد شد. انسجام و یکپارچگی میان آحاد جامعه از ضروری‌ترین مسائل حیات امروزی به‌شمار می آید.

متأسفانه‌ تاریخ حیات بشر همواره شاهد منازعات و کشمکش میان اقوام و ملل جهان بوده و پیامدهای ناگوار و غم‌انگیز بی‌شماری را به‌وجود آورده است. از مهمترین عوامل: اختلافات و تعصّبات‌ مذهبی و قومی، خودپرستی و غرور، جهل و کج‌فهمی، جاه‌طلبی و دنیاگرایی، سست‌عهدی و پیمان‌شکنی، تمسخر و تخاطب به القاب ناپسند و... بوده است؛ امّا خداوند متعال ما را از تفرقه و تشتّت باز می‌دارد؛ همان‌گونه که فرموده است:«وَأَطِیعُوا اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِیحُكُمْ وَاصْبِرُوا إِنَّ اللَّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ»(الأنفال/٤٦)

«و از خدا و پیامبرش فرمان برید و با یکدیگر نزاع و اختلاف مکنید، که سست و بددل می‌شوید و قدرت و شوکت‌تان از میان می‌رود؛ و شکیبایی ورزید زیرا خدا با شکیبایان است»

تفرقه باعث فتنه و از بین رفتن توان مؤمنان می‌شود و در نتیجه‌ی آن مسایل اصلی به حاشیه رانده و موضوعات فرعی را در متن قرارداده و در نتیجه سبب تسلّط و غلبه‌ی دشمنان دیانت و انسانیّت بر ما می‌شود.

جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان و بلوچستان، هرگونه اختلاف و تفرقه‌افکنی در جامعه را که باعث سلب آرامش و وحدت و یکپارچگی جامعه شود محكوم نموده و در این راستا اهانت یكی از کارشناسان شبکه‌ی ماهواره‌ای «ولایت» را نسبت به جناب مولانا عبدالحمید اسماعیل‌زهی، امام جمعه‌ی اهل سنّت زاهدان و عالم برجسته‌ی اهل سنّت، که همیشه منادی وحدت و یکپارچگی در کشور بوده است، امری ناروا می‌داند و از مسؤولان ذیربط خواهان پیگیری موضوع و برخورد حقوقی با چنین افرادی كه منادی تفرقه و اختلاف در جامعه هستند می‌باشد.

                               روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان سیستان و بلوچستان - ۹۶/۱/۲۶

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1396/01/27

در وهله اول انتظار مي رفت كه جناب آقاى پيرانى رئيس جماعت دعوت و اصلاح ايران يا حداقل روابط عمومي جماعت، بيانيه اي را در محكوميت اهانت به حضرت شيخ الاسلام مولانا عبدالحميد (دامت بركاته) صادر مي كردند. دوم اينكه متأسفانه دير جنبيديد و بسيار سرد و محافظه كارانه.

2
خیرخواه (مهمان)
1396/02/04

در قبال سیل تهمت و افترای همین شبکه به اصحاب رسول خدا و علمای طراز اول جهان اسلام، تاکنون نه جناب مولانا و نه هیچ یک از اهل سنت لب به اعتراض باز نکرده اند حالا انتظار هست که با توهین به مولانا عبد الحمید - با احترامی که برایش قائل هستیم - همه اهل سنت یک زبان واکنش نشان دهند؟؟؟