بیانیه مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل تسنن زاهدان در خصوص رفراندوم کوردستان

مولانا عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان: توسل به زور، تحریم و محاصره اقلیم کردستان برخلاف منافع ملی عراق و جهان اسلام است

شیخ‌الاسلام مولانا عبدالحمید با صدور بیانیه‌ای ضمن تاکید بر حل مشکلات مردم اقلیم کردستان عراق از کانال مذاکره، گفتمان و راه‌های مسالمت‌آمیز و قانونی، هرگونه تحریم و محاصره اقلیم کردستان را برخلاف منافع ملی عراق و جهان اسلام دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر امام جمعه اهل‌سنت زاهدان، مولانا عبدالحمید در این بیانیه حمله‌ی نظامی یا إعمال تحریم و فشار علیه اقلیم کردستان را «تحریک‌کننده، خصمانه و برخلاف منافع ملی عراق و جهان اسلام» دانستند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «مردم ستمدیده‌ی عراق بالعموم و برادران و خواهران کورد بالخصوص در سال‌های گذشته مرارت‌ها و رنج‌های زیادی متحمل شده‌اند. قتل عام کوردها با سلاح‌های شیمایی، سرکوب مخالفان سیاسی و تخریب چندباره‌ی شهرها و روستاهای کوردنشین در زمان حکومت حزب بعث از جمله‌ی این مرارت‌ها و سختی‌هاست که مردم غیور اقلیم کردستان متحمل شده‌اند.»

مدیر دارالعلوم زاهدان ضمن اشاره به تبعات تهدید و محاصره اقلیم کردستان، تاکید کردند: «این موضوع تعصبات قومی و مذهبی را تشدید و تحریک می‌کند و موجب بروز مشکلات جدید، که غیرقابل پیش‌بینی هستند، می‌شود. همچنین، این امر منجر به ایجاد التهاب در منطقه و جهان اسلام می‌شود.

مولانا عبدالحمید در پایان این بیانیه تاکید کرده‌اند: «نه ملت عراق و نه مردم منطقه تحمل جنگ و درگیری جدیدی را دارند. تحریم‌های اقتصادی و سیاسی علیه اقلیم کردستان به ضرر منطقه است و بهانه به دست بدخواهان بلاد اسلامی می‌دهد تا از اختلافات سوءاستفاده کنند و به اهداف شوم‌شان نزدیک‌تر بشوند. شایسته است کشورهای منطقه، احزاب و گروه‌های عراق با خویشتنداری و از راه‌های مسالمت‌آمیز برای حل مشکل اقلیم کردستان تلاش کنند.

بخش اخبار: 
اصلی