عضو شورای مرکزی جماعت: تأسیس‌ احزاب و تشکّل‌های سیاسی امری حیاتی است

عضو شورای مرکزی جماعت: تأسیس‌ احزاب و تشکّل‌های سیاسی امری حیاتی است

صلاح قاسمیانی، عضو شورای مرکزی جماعت در دیدار با هیأتی‌ از حزب وحدت ملّی‌ شعبه‌ی کردستان  که روز چهارشنبه ۲۹دی‌ماه جاری در سنندج انجام شد بر ضرورت ظهور و تأسیس‌ احزاب و تشکّل‌های سیاسی تأکید کرد.

به گزارش اصلاح‌وب، صلاح‌ قاسمیانی، عضو شورای مرکزی جماعت در دیدار هیأتی‌ از حزب وحدت ملّی‌ شعبه‌ی کردستان با هیأت‌ اجرایی جماعت دعوت و اصلاح در سنندج، ضمن ابراز خرسندی و خوشامدگویی به هیأت حزب وحدت ملی، اظهار داشت: در استان کردستانِ مبتلا به بیکاری و فقر اقتصادی و به تبع آن سایر ناهنجاری‌های اجتماعی، ظهور و تأسیس‌ احزاب و تشکّل‌های سیاسی امری حیاتی است و اگر احزاب در عرصه حضور داشته باشند، امکان سازماندهی و تشکّل‌‌یافتن توده‌های مردم بهتر می‌شود.

وی همچنین با اشارە بە مرجعیت دینی جماعت دعوت و اصلاح گفت: جماعت خواستار توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی کشور و ازجمله استان کردستان است و‌ در این مسیر، وجود احزاب و تشکّل‌های مدنی را ضرورتی انکارناپذیر می‌داند که از این مجرا، پرسشگری توسّط‌ مردم و پاسخگویی دولتمردان را نهادینه سازند.

وی در پایان افزود: در چنین شرایط ناگوار اقتصادی و اجتماعی، پای به عرصه نهادن تشکّلی‌ مانند حزب وحدت ملی، برای فعّالان‌ سیاسی و احزاب موجود در کردستان بسی جای خرسندی است و امیدواریم بتوانیم همکاری‌های لازم را در زمینه‌های مشترکِ کاری با هم داشته باشیم.

فرهاد محمّدی‌، دبیر حزب وحدت ملّی‌ شعبه‌ی کردستان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع مسئولان جماعت دعوت و اصلاح در سنندج، اظهار داشت: حزب وحدت ملّی‌ بنا بر اهداف و رویکردهایش، در نظر دارد روابط حسنه‌ای با تشکّل‌های دینی کردستان برقرار سازد و در این میان ما جماعت دعوت و اصلاح را به‌سبب رویکردهای نوگرایانه‌ای که به مسائل دینی و اجتماعی دارد، مناسب این امر یافتیم.

وی افزود: در حزب ما اخلاق از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است زیرا معتقدیم ریشه‌ی معضلات اجتماعی در بی‌اخلاقی موجود در میان مردم ریشه دارد که منجر به‌ گسست میان افراد در جامعه گشته است و در نهایت این امر به نفع هیچ‌کس نخواهد بود.

وی همچنین گفت: با رویکرد اخلاق‌مداری‌ای که ما داریم، زمینه‌ی همکاری و نزدیکی با جریانات دینی در کردستان را مناسب می‌بینیم و معتقدیم در آینده می‌توانیم بر سر مشترکات و مصالح عمومی مردم، با هم موضوعات و اقدامات مشترکی را دنبال نماییم.

 گفتنی است در این دیدار، زانیار ضمیران، قائم مقام و فؤاد‌ ساعد از اعضای شورای مرکزی، دبیر حزب وحدت ملّی‌ را همراهی می‌کردند.

عضو شورای مرکزی جماعت: تأسیس‌ احزاب و تشکّل‌های سیاسی امری حیاتی است
عضو شورای مرکزی جماعت: تأسیس‌ احزاب و تشکّل‌های سیاسی امری حیاتی است