دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد

دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد

دبیر كل جماعت دعوت و اصلاح صبح روز چهارشنبه 21 خرداد در رأس هیأتی جهت دیدار و گفتگو با اعضا و هواداران، وارد استان آذربایجان غربی شد. 

استاد پیرانی در جمع اعضا و هواداران جماعت در پیرانشهر گفت: «كار كسی كه ملت خود را دوست داشته باشد عین دین است. ملت كُرد به اسلام خدمت كرده و اسلام نیز به ملت كُرد خدمت كرده است.»

وی همچنین در جمع علمای دینی پیرانشهر تأکید کرد: «ملت کُرد ملتی مظلوم و ستمدیده است، و جماعت دعوت و اصلاح می‌تواند برای آن رحمت باشد.» و در ادامه گفت:«این جماعت برای خود ساخته نشده بلکه برای خدمت به مردم ساخته شده است.»

وی همچنین در جمع اعضا در ارومیه گفت:«همانگونه كه امامان فقهی تلاش بسیار نمودند و كلیدی برای حل مشكلات مردم داشتند باید امامان فكری نیز باشند كه مشكلات فكری مردم را حل نمایند و با توجه به مشكلات امروز در اكثر ممالك اسلامی این نزاع و كشمكش‌ها بدون حركت‌ها و جماعت‌های اسلامی راه حلی پیدا نخواهند كرد.»

وی همچنین در جمع دانشجویان در ارومیه متذكر شد:«به هیچ عنوان شكست را به رسمیت نشناسید و همیشه در حال تلاش و فعالیت باشید و جهت پشت سر قرار دادن شكست‌ها راه حل‌هایی نیز داشته باشید، تمام كسانی كه در طول تاریخ به جامعه‌ی خود و انسان‌ها خدمت كردند، كسانی بودند كه اعتماد به نفس بالایی داشته‌اند و باید فرد مسلمان در خود چیزی داشته باشد كه مردم به آن اعتماد كنند و در كنار او احساس آرامش نمایند.»

دبیركل جماعت در جمع اعضا در اشنویه افزود: «جماعت توانسه است با عزت در كشور ظاهر شود و احساس هویت اهل سنت را بالا ببرد همچنین این جماعت در دنیای اسلام نیز اعلام وجود نماید و در مؤسسات اسلامی بین المللی عضویت داشته باشد. » 

وی همچنین تأكید كرد این جماعت نیاز كنونی جامعه‌ی ما بخصوص ملت مورد ظلم واقع شده‌ی كورد است. 

دبیر كل جماعت و هیأت همراه صبح روز چهارشنبه21 خردادماه93 جهت دیدار و گفتگو با اعضا، هواداران جماعت و نخبگان اهل سنت وارد فرودگاه ارومیه شدند و مورد استقبال هیأت اجرایی استان و جمعی از اعضای جماعت قرارگرفتند. 

در ابتدای ورود در جلسه ای که با حضور مسئولین استان و مرکزی تشکیل شده بود از طرف جلال معروفیان مسئول هیأت اجرایی استان گزارشی از فعالیت‌های جماعت ارائه گردید. 

در این سفر سه روزه دیدار‌هایی با اعضاي جماعت، هواداران و نخبگان اهل سنت در شهرستان‌های ارومیه، پیرانشهر، اشنویه و مهاباد داشت. 

در این دیدار دكتر مقداد پیرصاحب، ماموستا حسین تیباش از اعضای شورای مركزی، دكتر محمود ویسی معاونت طلاب و علمای دینی و كیهان روشنی مقدم معاونت تربیتی دبیرکل جماعت را همراهی می‌كردند. 

 

سخنان استاد پیرانی در بین مسئولان هیأت اجرائی استان:

استاد پیرانی از حضور در استان آذربایجان غربی اظهار مسرت نمود و گفت: «این استان دعوتگران و حامیان زيادي براي دعوت دارد و دعوت اسلامی امانت و افتخاری است که خداوند نصیبمان نموده است، این دعوت ما را شریک انبیا و پیامبران در امر دعوت نموده است و افزودند که همانگونه كه امامان فقهی تلاش بسیار نمودند و کلیدی برای مشکل مردم داشتند باید امامانی فکری نیز باشند که مشکلات فکری مردم را حل نمایند با توجه به مشکلات امروز در اکثریت ممالک اسلامی این نزاع و کشمکشها بدون حرکتها و جماعتهای اسلامی راه حلی پیدا نخواهند نمود. »

سپس استاد به قسمتی از فعالیتهای جماعت پرداخت و مبنای این حرکت را دفاع از عقیده و هویت اهل سنت دانست و به مسئولین توصیه نمود که کارها در بین تمامی افراد تقسیم شود و در امر دعوت همه‌ی افراد همدیگر را کمک نمایند. وی افزود ما همگی شاگردان این مکتب هستیم و و زمانی ثابت مي شود كه عاشق این دین و مکتب هستیم که شاگرد خوبی برای آن باشیم، باید فکر و درک خود را بالا ببریم و هر فرد باید امتی باشد.» 

هرچه مشکل بیشتر می‌شود حضور فکر معتدل بیشتری می‌طلبد و بیداری اسلامی در بعضی از شعارهايش دچار تندروی شده است و به گفته اي از شیخ قرضاوی اشاره نمودند که تحقق بخشیدن به آزادی را قبل از تطبیق شریعت قرار دهیم و جهت تحقق بخشیدن به این شعار باید اسباب را فراهم نمود و حتی در شعار دادن باید واقعنگر باشیم. 

استاد پیرانی در جمع دانشجویان

استاد پیرانی در جمع دانشجویان، ضمن تأکید بر نقش دانش و دانشجو در جامعه گفت: دانشجویان دارای جایگاه ویژه و خاصی هستند و اصل بر آن است که فرد مؤمن در قبال جامعه خود احساس مسئولیت نماید، خداوند بندگانش را آفرید که نیازهای جامعه خود را برآورد نماید و احساس مسئولست نماید در مقابل خداوند و بندگانش. 

وی به دانشجویان متذکر شد که به هیچ عنوان به شکست را به رسمیت نشناسید و همیشه در حال تلاش و فعالیت باشید و و جهت پشت سر قرار دادن شکست‌ها راه حل‌هایی نیز داشته باشیم، تمام کسانیکه در طول تاریخ به جامعه خود و انسانها خدمت نموده‌اند کسانی بودند که اعتماد به نفس بالایی داشتند و بايد فرد مسلمان در خود چیزی داشته باشد که مردم به آن اعتماد نماید و مردم در کنار آنان احساس آرامش نمایند. 

نشست عمومی با هواداران و اعضای جمات در شهرستان ارومیه 

استاد پیرانی در نشست عمومی از حضور در جمع برداران ایمانی ابراز خرسندی نمود و گفت: این نشست برای تجدید ایمان است تا ایمانمان را به قول معاذ بن جبل و ابی درداء تازه نماییم. 

وی افزود: فرد مؤمن کارها را با ایمان می‌سنجد و سپس آن را انجام می‌دهد و زنان و مردان مؤمن با همکاری همدیگر و احساس مسئولیت کردن کار دینی را انجام می‌دهند و برای کسب رضای خداند تلاش می‌نمایند. همه مسلمانان در مقابل خود و جامعه و خانواده خود مسئول هستند و در تعامل با قضایاي اجتماعی با تأمل برخورد می‌نمایند. 

وی تأکید کرد: ما نیز با لبیک به ندای خداوند به کار جمعی روی آوردیم چون جامعه به تلاش جمعی نیازمند است و باید حقوق دیگران را مراعات کرده و با اعتدال و میانه روی و بدور از هرگونه تنش و خشونتی این راه را ادامه دهیم. 

 

دیدار دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح و همراهان با اعضای جماعت دعوت و اصلاح اشنویه 

دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران 22 خرداد ماه سال 1393 و همراهانش با اعضای جماعت و دعوت و اصلاح اشنویه دیدار نمود. این دیدار طی دو نشست اختصاصی با هیأت اجرایی و عمومی با خواهران و برادران جماعت انجام گرفت. 

در دیدار اختصاصی با معارفه ماموستا پیرانی و همراهانشان و همچنین هیئت اجرایی اشنویه شروع گردید سپس مسئول هیئت اجرایی اشنویه شهرستان را از نظر اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و... توصیف نموده و شناسه ای بر بیوگرافی جماعت دعوت و اصلاح اشنویه از نظر تاریخچه و رشد آن طی سالهای گذشته داشت. 

دبیر کل جماعت و اصلاح ایران نیز در این نشست سخنانی ایراد نمودند و در آن توصیه به توازن امر دعوت در ميان اقشار جامعه نمود و گفت: برنامه ي ما جدای از دین نیست بلکه تفسیری دقیق تر و کامل تر از برنامه هاي ديگر از قرآن و سنت است و آن را یک اجتهاد قلمداد نمود و گفت: چنانکه با اجتهاد که فقه بوجود می‌آید و ما آن را در جای دین بکار می‌بریم برنامه امان را نیز می‌توان شیوه کار و فعالیت دینی قرار داد. 

وی همچنین به احیای فرهنگ شورا به عنوان وظیفه مسلمانان در جهان تأکید نمود و افزود: اگر کسانی به عنوان شورا انتخاب شدند هر چند شاید شخص ديگري افضل باشد اما کمک و همراهی و تبعیت ايشان از شورا لازم است. وی تأکید نمود که انسان حق ضعیف نشان دادن خود را ندارد، لذا باید اعتماد به نفس فردی و جمعی وجود داشته باشد، چون جامعه شما را چنان می‌بیند که خودتان نشان می‌دهید. وی اضافه کرد: حرکت ما حرکتی دینداری است که برگرفته از مدرسه‌ی بیداری اسلامی است، که طی سده اخیر باعث بیداری اسلامی در عالم اسلام شده است. 

استاد پیرانی در نشست عمومی نیز ضمن یادی از بزرگان دعوت،  اخلاص در زمان بنیاد نهادن آنرا باعث تقویت و پیشرفت جماعت قلمداد نمود و تأکید کرد که همین اخلاص هم اکنون نیز باعث پیشرفت است و انتخاب چنین جماعتی انتخابی شایسته است که خدمت به مردم و اهل سنت است، تفکر برای حل مسائل امت لازم و با ارزش است و کسانی لازم است بر این مهم استوار شوند. وی افزود: تا مشکلات بیشتر شوند، مسئولیت جماعت و متفکران بیشتر می‌شود. وی تاکید نمود: در دنیای کنونی مدیریت کمتر از امامت جماعت نیست و مدیریت صحیح، مایه سربلندی امت اسلامی می‌گردد و آن یک عبادت است و باید برای حل مشکلات ، مناسبترین راهکار را انتخاب کنیم. وی افزود: برنامه ي ما تجددگرا و استقلالگراست و جماعت توانسته با عزت در کشور ظاهر شود و احساس هویت اهل سنت را بالا ببرد. 

وی در پایان سخنانش گفت: این جماعت توانسته در محافل جهانی اسلامی، اعلام وجود نماید و در مؤسسات اسلامی جهان عضویت داشته باشد و تاکید کرد که این جماعت نیاز جامعه کنونی ما بخصوص ملت کُرد است. 

 

دیدار اختصاصی استاد پیرانی با هیئت اجرایی شهرستانهای مهاباد و بوکان

در این دیدار پس از معرفی حضار به استاد پیرانی گزارش اجمالی فعالیت‌های دو شهر مهاباد و بوکان توسط مسئولان هیئت‌های اجرایی این دو شهرستان به استاد پیرانی ارائه گردید. 

گفتنی است در دیداری که استاد پیرانی و هیئت همراه با جمعی از افراد نخبه‌ و معتمد سطح شهرستان مهاباد داشتند، ضمن ابراز خرسندی از این دیدار، شمّه‌ای از خدمات و حسنات جماعت دعوت و اصلاح ایران را در خدمت به اهل سنت و جماعت را در مناطق اهل سنّت ایران یادآور شد. 

دیدار دبیرکل و هیئت همراه با اعضا و هواداران جماعت در پیرانشهر

دبیرکل و هیئت همراه روز پنجشنبه  22 خرداد 93 در مسجد صلاح‌الدین ایوبی پیرانشهر با اعضا و هواداران جماعت در این شهرستان دیدار کردند. 

در این دیدار استاد پیرانی در سخنانی از استاد ناصر سبحانی و استادش ماموستا محمد بداقی به عنوان رادمردان اهل سنت یاد کرد. وی افزود: «کنتم خیر امت اخرجت للناس: سربلندی امت در گرو اعتلا بودن در اخلاق، تعامل، عقیده و احساس مسئولیت است و امت موفق امتی است که در عصر خود زیست کند. اگر امت از خود دفاع نکند، سرزمینش به فساد کشیده خواهد شد. امتی که حق و حقوق خود را نشناسد حقوقش پایمال خواهد شد. وی ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر –صلّی الله علیه وسلّم- تو در هر کجا که باشی باید تقوای خدا پیشه کنی تآکید کرد: مسلمانان امروزه از لحاظ اخلاقی پیشرفت بیشتری داشته‌اند تا مادی. 

دیدار با اعضای هیئت اجرایی پیرانشهر و بازدید از مدرسه‌ی علوم دینی صلاح الدین پیرانشهر 

استاد پیرانی در این مدرسه نیز در سخنانی گفت: «وحدت و برادری حلاّل بسیاری از مشکلات است. ملت کردستان به اسلام خدمت کرده‌اند و اسلام نیز به کردها خدمت متقابل کرده است و فرهنگ و تمدن هر ملتی بر قله وجود انسانها بنا شده است وظیفه‌ی ما حفظ و نگهداری این میراث پربار و گرانبهاست. »

وی تأکید کرد: ازاین بدتر نخواهد بود که ملتی به خود باور نداشته باشد. کسی که ملت خود را دوست داشته باشد این حبّ، عین دین است. وی ضمن تأکید بر اینکه کار ویژه‌ی جماعت سالم‌سازی افراد جامعه است، افزود: انسان سالم خود را اصلاح می‌کند و به فکر اصلاح دیگران نیز خواهد بود. خدمات جماعت در هر شهر سنی‌نشین محسوس و مشهود است. وی ضمن تأکید بر دفاع از دین افزود که اگر ما دفاع از دین نکنیم باطل مجال بروز پیدا خواهد کرد. 

دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد
دبیركل جماعت دعوت و اصلاح از استان آذربایجان غربی دیدار كرد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
متین (مهمان)
1393/03/27

سلام و سپاس
خدای بزرگ استاد پیرانی بزرگوار(حفظه الله) و تمامی کسانی را که دوستدار و وفادار به جهاد در سنگر دعوت هستند، حفظ کند.
نیز سربلندی و عزتمندی تمامی مسلمانان مخلص، متواضع، کوشا و فهمیده را در هر کجای سرزمین آرزومندم.

2
حسن (مهمان)
1393/03/27

خدای مهربان را شاکرم که در این‌سفر افتخار همراهی استاد را داشتم و از نزدیک شور و شوق اعضا ی جماعت را هنگام دیدار یار مشاهده نمودم و به عینه دریافتم که دیدار رودر رو چقدر در بالا بردن روحیه افراد و احساس هویت جمعی نقش دارد ، به امید اینکه چنین دیدارهایی دوام داشته باشند . آرزوی نیک روزی و عاقبت به خیری برای تمام اعضا و هواداران جماعت و همه مسلمانان و انسان های آزاده دارم .

3
حفصه (مهمان)
1393/03/29

سلام آقای پیرانی
رهبر فقهی و فکری شما یوسف قرضاوی و شاگردان او اسلام را نفهمیده اند آنوقت شما حزب سیاسی خود را به چی بسته اید و خود و اعضا و هوادارانتان به که تکیه کرده اید قرضاوی و گروه وابسته سیاسی او یعنی اخوان در ممالک عربی شکست خوردند تنها میماند اینکه شما و حزبتان به حکومت شیعی ایران پشتگرم شده اید ولی اونها مسلما هیچوقت از شما راضی نخواهند شد مگر اینکه خود و اعضایتان به کیش آنها درآئید این است دستاوردتان برای کردستان ؟
بعد به شما میگویم کردستان مسلمان است نه سنی ؛ اگر عده ای در حال حاضر به شما اعتماد کرده اند بدانید کاملا بیفایده است کافی یک ماموستا قرآن را بر مردم مسلمان تلاوت کند و حقیقت گمراهی اهل سنت و باطل بودن کار سیاسی را بیان کند یقین بدانید حتی یک نفر از اعضایی که جمع کرده اید با شما همکاری نخواهند

4
بدون‌نام (مهمان)
1393/03/31

با عرض سلام و خسته نباشید،لطفا شما که خودتون رو اسلام شناس می دانید کسی یا فکری رو معرفی می کنید که اسلام را فهمیده باشد!!!!!

5
بدون‌نام (مهمان)
1393/04/02

واقعا خودت فهمیدی که چی گفتی؟جان من راستشو بگو

6
بدون‌نام (مهمان)
1393/04/02

وای که چقدر بی اطلاعی!

7
dana (مهمان)
1393/04/13

حفصه خانم كمي صبور باشىد لطفا بفرمایید کی اسلام را از نظر شما فهمیده است؟ثانیا قسمت زیادی از افراد جماعت ماموستای دینی هستند برای کار خود دلیل دارند جماعت اسم خود دارد و مسوول الاخوان نیست هرچند اخوان را دوست دارد کار جماعت دعوت و اصلاح امت هست و بر این مسیر به یاری خدا گام برمی دارد و خود و افراد خود را معصوم نمی داند ...خداوند همه ما را رحم کند و شامل عفو خود بگرداند

8
کورده (مهمان)
1393/04/13

توجه این خانم محترمه - حفصه خانم - را به چند نکته جالب جلب می کنم
1) نظر به اینکه اطلاعات او از جماعت دعوت و اصلاح ایران بسیار ناچیز است توصیه می شود اساسنامه و مرامنامه آن را که به راحتی و بر روی همین سایت قابل دسترسی است مطالعه بفرماید!
2) از نزدیک و بیشتر با اعضا و کادر فکری و رهبری این جماعت آشنا شوتا بداند که آنان در اخلاص و وطن دوستی و دین پروری و... رستم زمانه خوداند !
3) از تو بزرگتر و آگاه تر کارنامه این جماعت و تاثیر فراوان آن در میان اهل سنت را تایید نموده و ستوده اند و بویژه دبیر کل این جماعت شخصیتی است که به اعتراف خاص و عام و دوست و بدخواه - البته آگاه و منصف – از بیشتر آن کسانی است که امثال جنابعالی به آن دل بسته اید سر و گردنی بالاتر دارد!
4) در ایران هیچ حزب و جماعتی از انسجام و ارتباط محکم اعضا و رهبری "جماعت دعوت و اصلاح" برخوردار نیست و اینکه در تمام مناطق اهل سنت ایران جماعت دعوت و اصلاح به تنهایی و با یک رهبریت واحد میدان داری می کند گویای چیزهای بسیاری است که شاید تاکنون از دید ذره بین آن خانم محترمه! دور مانده است! و علی رغم اختلاف فکری و تخصص های گوناگون و همچنین علیرغم ملیت ها و مذهب های فقهی متنوع می بینیم که از انشعاب و دو دستگی و چند دستگی - بسان بیشتر جریانات اسلامی موجود – خبری نیست .
5) جماعت دعوت و اصلاح ایران در اثر حکمت ، درایت و کیاست امثال استاد پیرانی و شورای مرکزی آن ، تاکنون توانسته خود را به عنوان یک واقعیت موجود و همچنین به عنوان تنها نماینده و مدافع اهل سنت ایران بقبولاند ، شما و حزب مورد افتخار شما چی ؟!
6) حفصه خانم که ظاهراً از مدرسه فکری اخوان بی اطلاع است باید به این نکته توجه کند که دکتر یوسف القرضاوی و امثال این امام هُمام ، نقشی در رهبریت و هدایت این جماعت نداشته و ندارد بلکه رهبریت این جماعت هر چهارسال یک بار و از طریق انتخابات برگزیده می شود و ضمناً آن رهبریت از فرزندان این آب و خاک هستند نه جای دیگر ! و جماعت دعوت و اصلاح جز در "ثوابت کار دینی" با جنبش اخوان المسلمین ارتباطی ندارد .
7) یکی از ویژگی های کاری جماعت دعوت و اصلاح ایران عبارت است از انجام کار و فعالیت مطابق برنامه و در چارچوب منهج و قوانین . و از کار پراکنده و نامنظم و درگیرشدن با دشمنان فرضی ! گریزان است.
به تعبیر دیگر جماعت دعوت و اصلاح "فرصت ساز" است نه "فرصت سوز" و میان رئیس جمهورهای حاکم در ایران- از جمله آقایان احمدی نژاد و روحانی - تفاوت بسیاری قائل بوده و هرگز رنگ ها را در سیاه و سفید منحصر نمی داند!
8) اگر آن خانم محترمه با خوشحالی خاصی از کودتا علیه جنبش اخوان المسلمین مصر یاد می کند و استاد پیرانی و جماعتش را از همچنین عواقبی برحذر می دارد ، خوب است آن خانم توجه کند که یکی از عوامل اصلی این بحران در مصر، خنجرهایی بود که از پشت و توسط سلفی های " حزب زور" بر پیکره آن فرود آمد همچنانکه در جاهای دیگر هم همین "خوارج معاصر" در صدد ناکام گذاشتن تجربه های حکمرانی اسلام گرایان هستند !
و......

9
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/03

جناب به ظاهر همه چیز دان اخوان که خودش در مصر حامی سلفیت بود بالاخره "و مکروا و مکر الله و الله خیر الماکرین" از طرف دیگه یعنی ماهیت اخوان با اینهمه تبلیغ و... اینقدر سست و عنکبوتی بود که با دشمنی سلفیت اینطور نابود شد. اگر اخوان واقعاً حق و آنطور که نشان می داد بود خدا کمکشون می کرد...

10
ایرانی (مهمان)
1393/04/17

با سلام و دعای خیر به همه
طبق آیات قرآن اگر مسلمانان بخواهند قدرت برتر جهان شوند باید وحدت خود را حفظ کنند. این وظیفه شیعه و سنی است.اما برای نزدیکی بیشتر می باید در نقاط اشتراک( قرآن، کعبه ، پیامبر و حضرت علی (کرم الله وجهه)) بیشتر کار شود و ارتباط حوزه های علمی شیعه و سنی بیشتر شود.
فکر می کنم جمعیت دعوت باید در ابتدای امر ، شیوه های غلط مواجهه مکاتب را اصلاح کند.که این به عهده خواص و بزرگان است . همانگونه که قرآن با علم و دعوت به علم شروع شد و ادامه یافت امروز هم باید بحث علمی و فکری بیش از پیش رونق داشته باشد.

11
بدون‌نام (مهمان)
1393/03/30

شنیدن کی بود مانند دیدن؟!

12
بدون‌نام (مهمان)
1393/03/30

خداوند استاد پیرانی و همەی مخلصین اهل سنت راحفظ فرماید.

13
بدون‌نام
1393/03/30

سڵاو و ڕێز
جل و بەرگی کوردی لەبەر مامۆستای خۆشەویست دا گەلێک جووانە، من دڵنیام هەموو ئەو کەسانەی مامۆستایان- ئەو کەرەتەی- لە نیزیکەوە دیتووە، زۆریان پێخۆش و جووان بووە کە مامۆستای پایەبەرزمان بە ڕانک وچۆغەی کوردی هاتووە بۆ ئەم بەشە لە کوردستان.

14
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/05

سلام ایشان برای تبلیغات لباس کردی می بوشد چون همیشه کت و شلواربه تن دارد و در بین جماعت بعضی ها برای اینکه ازمکتبی ها عقب نمانند ریش می تراشند وادعای کوردایه تی می کنند و گرنه ببین و بشنو اما باور مکن ..ساختار اخوان عرب بسند است واز لحاظ قومیت وبازتعریف ان دردین چها ر چوب مشخصی ندارد

15
بدون‌نام (مهمان)
1393/03/30

وی همچنین تأكید كرد این جماعت نیاز كنونی جامعه‌ی ما بخصوص ملت مورد ظلم واقع شده‌ی كورد است"
کاش مامۆستا جوانب این ستم تاریخی را بیشتر مورد واکاوی قرار می‌داد!

16
محب رسول الله (مهمان)
1393/04/01

حفصه خانم چرا اهل سنت را زیر سوال می برید مگر اشتباه حزبی شیعی نشانه انحراف کل شیعیان است مگر اینکه کینه مسلمانان را در دل داشته باشید خدا همه مارا هدایت کند و هر کسی که دغدغه مسلمانان را داشته باشد ان شاالله خداوند منصورشان گرداند شما هم کمی منصف باشید این آقایان دارند قرآن را بر مردم می خوانند انجیل وتورات را نمی خوانند اگر عصبانی هم می شویم انسانهای متقی خدا را فراموش نمی کنند

17
خانا هه ورامی (مهمان)
1393/04/04

خیلی تعجب میکنم ازکسی که اینقدر پر مدعاست آنگاه به هجمه فراعنه وصولت باطل برحق گویان وحق پویان شکست اطلاق میکند ،خانم محترم اخوان المسلمین از سد خیلی از سیسی برتران گذشته وبه اذن خدا خواهد گذشت ویابی الله الا ان یتم نوره ...

18
دلسوز اسلام (مهمان)
1393/04/13

به عنوان یادآوری می گوییم
سعی کنید مسلمانان اگر فکری هم داشته باشید نسبت به مسلمانان دیگری که فکر دیگری دارد بغض نورزید به والله خدا ازتون نمی گزره
همیشه هدفتون وحدت باشه نه حزب گرای و سعی هم کنید خودتون رو با اسلام تطبیق دهید نه اسلام را با خود

وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا

19
بدون‌نام (مهمان)
1393/04/13

من بشخصه برای اخوام متاسفم برای افکار و عقاید باطل و پوچشون خدایا اگر قابل هدایت هستید هدایت بشید و گرنه خدا شرتونو از سر موحدین کم کنه

20
بدون‌نام (مهمان)
1393/05/08

بغض و کینه در پیامت موج میزند تا می توانی متاسف باش اشکالی نداره مهم اینه که تو معیار تشخیص حق و باطل نیستی