امام جمعه پاوه: شما مردم حلبچه باید کاری کنید تا فاجعه حلبچه در جهان به عنوان تراژدی جهانی ثبت گردد

امام جمعه پاوه: شما مردم حلبچه باید کاری کنید تا فاجعه حلبچه در جهان به عنوان تراژدی جهانی ثبت گردد

هیئتی از خانواده‌های شهدای شهر حلبچه روز جمعه ۲۶ اردیبهشت وارد پاوه شدند.
جمعی از خانواده‌های شهدای شهر شهیدان، حلبجه در قالب اردوی ۶۰ نفره، روز جمعه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ وارد مرزهای غربی کشور شده و شهروندان مهمان نواز پاوه میزبان آنان شدند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی اصلاح، امام جمعه‌ی پاوه، «ملاقادر قادری» خطاب به آنان که در نماز جمعه شهر پاوه شرکت کرده بودند گفت: ما به عنوان همسایه، استانی شدن شهر حلبجه را به مردم حلبجه تبریک می‌گوییم ولی با این حال نقد بزرگی که بر شما‌ها به عنوان وارثان شهیدان حلبجه وارد است این است که تلاشی در خور شایسته در جهت ثبت این تراژدی تاریخی در میراث جهانی انجام نداده‌اید. که براستی فاجعه حلبجه از فاجعه هیروشیما و ناکازاکی بیشتر نباشد کمتر نیست.
وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به مهمانان گفت: در یادمانهای موجود در شهر حلبجه از همه کشور‌ها یادمانی برپا نموده‌اید اما متاسفانه از ایران و مردم هورامان که به حق از جان و دل در خدمت و همراه و غمخوار مردم ستمدیده و مظلوم حلبچه بودند، یادی و یادمانی وجود ندارد..
سپس به همراه جمعی از مردم و هیئت مهمان بر مزار شهدای مدفون در گورستان ملامقصود پاوه حاضر شد و ضمن قرائت فاتحه نماینده‌ای از مهمانان با قدردانی و قدر‌شناسی از تلاش‌های آن روزهای مردم هورامان و جوانرود و مهمان‌نوازی این روز این مردم  اظهار امیدواری نمود که بتوانند به بهترین وجه ممکن قدردان زحمات و تلاش‌های خالصانه‌ی مردم ایران به طور عام و مردم هورامان و جوانرود به طور خاص باشند.

بدون امتیاز