استاد پیرانی در جمع اعضای جماعت در جوانرود: از افتخارات جماعت می‌توان به طرح و پیگیری مطالبات اهل سنت ایران اشاره کرد

استاد پیرانی در جمع اعضای جماعت در جوانرود: از افتخارات جماعت می‌توان به طرح و پیگیری مطالبات اهل سنت ایران اشاره کرد

 «دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران» با اعضا و هواداران جماعت در جوانرود دیدار و بر پیگیری مطالبات اهل سنت تأکید کرد.

بە گزارش خبرنگار پایگاە اطلاع‌رسانی اصلاح، «دبیر کل جماعت دعوت و اصلاح ایران» به همراه تنی چند از اعضای شورای مرکزی، روز پنجشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه با اعضا و هواداران جماعت در جوانرود دیدار و بر پیگیری مطالبات اهل سنت تأکید کرد.
در این دیدار، استاد عبدالرحمن پیرانی در سخنانی مدرسه‌ی فکری جماعت را که بزرگانی چون سید قطب تقدیم جامعه‌ی بشری نموده است، مایه‌ی مباهات دانست؛ آنگونه که که هنگام شهادت به نمایندگی از امّت شکایت به درگاه خداوند می‌برد. وی درباب کارویژه‌ی این مدرسه اضافه کرد: «این فکر و ایده در راستای تربیت نسلی کارآمد، گام بر می‌دارد چرا که منتسب به امّتی است که خداوند آن را بهترین امّت معرفی کرده است.» وی درخصوص شروط موفقیت جماعتهای دینی و بویژه جماعت دعوت و اصلاح ایران تأکید کرد: «هر جماعتی و علی الخصوص جماعت دعوت و اصلاح زمانی موفّق است که مشکلات را شناسایی کند و اولویت‌های خود را بداند و راه حل‌هایی مناسب ارائه دهد و در جامعه حضوری فعّال داشته باشد و از نیروهای تولید کننده‌ی فکر و سرمایه بهره‌مند باشد.»
وی در بخشی دیگر از سخنانش افزود: شهرستان‌ها و مناطق اهل سنّت ایران، مزیّن به حضور جماعت دعوت و اصلاح است و در آن‌ها اعضا و هوادار دارد و از افتخارات آن می‌توان به طرح و پیگیری مطالبات اهل سنت ایران اشاره کرد.
این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع شد و در ادامه مسئول هیئت اجرایی شهرستان حضور مهمانان خیرمقدم عرض نموده و گزارشی اجمالی از پاره‌ای از فعالیت‌های جماعت دعوت و اصلاح در شهرستان ارائه نمود.
استاد پیرانی در ادامه‌ی برنامه، به سؤالات مطرح شده از سوی حضّار پاسخ گفت.
این دیدار با جمع‌خوانی سوره‌ی عصر پایان یافت.

استاد پیرانی در جمع اعضای جماعت در جوانرود: از افتخارات جماعت می‌توان به طرح و پیگیری مطالبات اهل سنت ایران اشاره کرد
استاد پیرانی در جمع اعضای جماعت در جوانرود: از افتخارات جماعت می‌توان به طرح و پیگیری مطالبات اهل سنت ایران اشاره کرد
استاد پیرانی در جمع اعضای جماعت در جوانرود: از افتخارات جماعت می‌توان به طرح و پیگیری مطالبات اهل سنت ایران اشاره کرد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1393/02/17

نمی دانم کدام پیگیری را و دا کدا مطالبات را؟آیا بهتر نیست پیرانی و همکارانش بیشتر ازاین نه خود و نه اهل سنت را گول نزنند و به جای جاده صاف کردن برای حکومت ,ازخدا شرم کنند.

2
مصطفی (مهمان)
1393/02/18

دوست عزیز ،
اگر استاد پیرانی و امثال ایشان نبودند وضع ما از این بهتر نبود ، بدون شک که اگر دستاورد مثبتی در زمینه حقوق اهل سنت توسط اساتید گرام حاصل می شود ، در واقع از لطف خدا می دانیم و اساتید وسیله ای هستند برای نیل به اهداف والای انسانی و حقوق اهل سنت ایران .
پس با احترام نسبت به ایشان و هر شخص دیگری کلام را آغاز کنید ، ثانیا شما از مشکلات و مصائب موجود در این راه چه می دانید که چوب قضاوت برداشته و به هر کجا بخواهید می زنید ؟ شما که بیرون گود هستید چه میدانید از توی گود ؟
درود بر همه مردان خدا که با از خودگذشتگی و صبر و استقامت در راه پر پیچ و خم ایران راهشان را طی می کنند تا بتوانند حتی ذره ای ، ذره ای از حقوق به نا حق گرفته شده اهل سنت را باز ستانند تا ما اهل سنت احساس بهتری در کشورمان داشته باشیم .

3
بدون‌نام (مهمان)
1393/02/19

دوست عزیز،شما لازم نیست که از خدا شرم کردن را به جماعت یاد بدهید واین را نیز بدانید که اگر سایر مسلمانان (غیر جماعت)از دین ومفاهیم دینی چیزی می دانند ومیتوانند فعالیت کنند،مستقیم یا غیر مستقیم ار برکات وجود جماعت ورجالی همانند استاد پیرانی (حفظه الله) میباشد.مشکل اصلی مسلمانان همین قشری نگری افرادی مثل جنابعالیست که یا از حقایق و وقایع ناآگاهید ویا خود را به ناآگاهی میزنید.اکنون بنده به شما توصیه به ترس از خداوند میکنم که به داعیان الی الله تهمت خیانت زده اید.((واتقوا الله إن الله شدید العقاب)).

4
بدون‌نام (مهمان)
1393/02/19

سلام میشه یک نمونه ازصفات سه گانه دعی الی الله را در مورد افای پیرانی عملا نشان دهید ویا یکی از صفات برجسته ایشان را

5
ازاد (مهمان)
1393/02/22

راستی کی وچگونه شما نماینده این مردم شده اید ؟ابتدا مشکلات درون سازمانیتان را حل کنید وسپس ادعای نمایندگیتان را مطرح کنید>مانند کردستان عراق که در پارلمان همه مردم به شما رای میدهند اما درعمل خلاف ان ثابت شد....

6
عبدالله (مهمان)
1393/02/21

اگر نمي دانيد، ندانستن عيب نيست اما ندانسته قضاوت كردن ديگر از عيب هم بدتر است. براي اينكه بدانيد فقط دو مورد را توصيه مي كنم كه در همين سايت مي توانيد بخوانيد يكي بيانيه حمايت جماعت از آقاي روحاني در انتخابات رياست جمهوري و ديگري نامه جماعت به رئيس مجمع تقريب مذاهب ايران. آنجا كه كس است يك حرف بس است

7
کوردستانی (مهمان)
1393/02/21

سلام برادرکامنت(1)که ازماموستاپیرانی عزیز وجماعت دعوت واصلاح ایران انتقادمی کنید. اولا اگرایشان خائن وجاده صاف کن و... و...هستندبه قول شما. اگراینگونه نباشندکه مسلما اینگونه نیستندواهل حرف وعملند جنابعالی که فردای قیامت به خاطراین تهمت هایی که ناآگاهانه یا مغرضانه می زنید چه جوابی خواهید داشت . ثانیا : جنابعالی که اینقدرشجاع ونترس و...هستیدچراغیرت ندارید خودت رامعرفی کنید؟ که کی وچه کاره هستید؟؟؟!!! ثالثا:شما وامثال شما آنقدرکوته فکریدکه فکرمی کنیداگردیگری یا دیگران راخائن و...معرفی کنیدبه تعدادوافرادشما اضافه می گردد و... رابعا: این جماعت درکل استان های کردوسنی نشین نفوذوعضورسمی و هواداردارد (اخوان درحدودبیش از85کشورجهان).شماخودرامعرفی کنیدوبگوییدنفوذتان چقدراست و....؟؟؟؟؟!!!!! و.... پس اگرایمان داری ومؤمنی با توبه ای نصوحانه به درگاه حق برگرد تاقبل ازاینکه درآخرت موردمحاسبه وبازجویی و...قرارگیری وشرمنده و... درتوبه را ازخود نبند وبرگرد.....

8
بدون‌نام
1393/03/09

کدام 85 کشور ؟ اسم کشورها را بگو حداقل .... کلاه سرتون گذاشتن
چند نفر انگشت شمار برای فتنه اینجا آنجا رفتن و اونجا کاشته شدن دیدین که بزرگ کشور اخوان که منصوب به مصر بودند به زندان فرستاده شدند ؟ حالا شماها کی باشید ؟؟ یعنی از اخوان مصر مثلا توانا ترید ؟؟کی اونها را برداشت ؟ مسلمانان . برای کی شما خودتان را به آب میزنید یا به آتش ؟ مسلمانان عامه مردم اند که صد بار بهتر از شما دین را میفهمند حتی بیسوادهایشان اگر برای آنها گروه اخوان برپا کرده اید که آنها به روز خود یک قدم با شما نخواهند آمد چرا خیال کرده اید همان بافته ها و خوانده های خودتان اسلام جعلی خودتان خوب است و امت میلیونی بلکه میلیاردی بدند و عقبند و نادرست .....درس شیطانی بنام اسلام توسط غرب را میگویئداسلام ؟.....دلخوش کرده اید به چند نفر کت و شلواری دکترا خوانده که هر چه یادش دادن استفراغ فلاسفه بی دینه؟
کوردها گفتی من خودم کوردم ولی کورد جماعت عده ای درمیانشان هست که کمبود قدرت و ثروت احساس میکنند و برای رسیدن به آندو به هر گروه سیاسی که های و هویش بیشتر باشد فورا می پیوندن ....نمیدونم این طمع به قدرت و ثروت کی در بین همزبون های ما پایان میپذیره ؟
برگردید به اسلام و قرآن .

9
زانیار (مهمان)
1393/02/22

سلام
به نظر من راهی که جماعت در زمینه پیگیری مطالبات اهل سنت برمی دارد اشتباه است چون مسؤلان وبزرگان حکومت ایران اصلا هیچگونه ارزشی برای اهل سنت ومطالبات بر حقشان قایل نیستند.

10
مهمان (مهمان)
1393/02/25

با همه احترامی که برای استاد پیرانی وجماعت قائلم براین باورم که ازپیگیری تا وصول مطالبات فاصله بسیاراست. شاید در دوبیانیه ای که به آن اشاره شد مطالیات اهل سنت مطرح شده باشد ولی حداقل من چیزی ازوصولمطالبات ندیده ام .با اینحال پیشنهاد میکنم برای شفاف سازی ورفع شبهه اگر مصداقی ازمطالبلت وصول شده سراغ دارید اعلام بفرمایید.اگرچه تاثیر عملکرد فعلی جماعت را هم اگر نادیده بگیریم واقعا بی انصافی است.با یک گل بهار نمیشه ولی شکفتن حتی یک گل نویدآمدن بهار را میدهد انشاالله.

11
مراد راشد (مهمان)
1393/02/29

به نظر میرسد در رابطه با نظرهای ذیل این خبر چند نکته باید مورد توجه قرار بگیرد:
1-کلیه مسلمین با یکدیگر برادرند بنابراین حتی اگر قدمی از جانب جناحی برای اعتلای حقوق اهل سنت صورت بگیرد حتی اگر به نتیجه هم نرسد قبل تقدیر است و احدی حق اهانت ندارد. این مورد حتی در قبال شیعیان نیز مصداق دارد.
2- وضعیت اهل سنت در ایران هر روز رو به بهبود است. شما میتوانید وضعیت امروز اهل سنت در استان های هرمزگان و سیستان و کردستان را با 30 سال قبل مقایسه کنید؟ اگر چه سرعت بسیار کند ولی مسیر رو به جلو است.
3- شخص جناب استاد پیرانی و سایر اساتید عزیز اهل سنت تلاش در جهت بهبود شرایط اهل سنت دارند. آن هم در اوضاعی که ما را در سوریه و مصر بد نام کرده اند و حوزه فعالیتمان کم شده است به نظر صحیح نیست با رفتار تخریبی و یا غیر اصلاحی فعالیت شود تا همین روزنه های امید نیز کور شود.

12
ازادی (مهمان)
1393/03/05

تا کی خودتان گول میزنید درجهان امروز پیشرفت وتوسعه را ماهیانه ویاسالیانه بررسی میکنند نه 30 ساله ؟ البته از شاگردان ؟؟ بیشتر ازاین انتظار نمیرود .یکبار هم شهامت داشته باشید وحقایق را انچنان که هست بنویسید دنیا فانی وزودگذرست وقیامتی وجوددارد

13
احمدی (مهمان)
1393/03/10

آقا یا خانم آزادی عزیز
شما کجا می نویسید تا نوشته های شما راهم بخوانیم و چه کرده اید برای اهل سنت بفرمایید تا ما هم بدانیم و عملکرد شما را با اعضای دعوت اصلاح بسنجیم و پیشرفت و توسعه ماهیانه شما را هم ببینیم .
تو خونه نشستن حرف از پیشرفت ماهیانه زدن زیاد سخت نیست دو قدم بردارید برای توسعه جامعه ، خواهید فهمید جماعت دعوت و اصلاح با چه چالشهای روبرو است و مطمئنا نظرتون تغییر خواهد کرد

14
حسین (مهمان)
1393/03/12

این آزادی مجهول الهویه یا مسلمان نیست اگر هم هست بی خبر از این آیه است:
‏إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ‏

آقای مجهول الهویه! جماعت دارد وظیفه اش را انجام می دهد. نتیجه هر چه باشد بهتر از در خانه نشستن و مثل پیر زنان ور ور کردن است. مردی میدان باش و بیا خودت بارها را بردوش بگیر. صد گفته به یک کرده ناید!!!

15
فرزاد (مهمان)
1393/03/17

چرا عکسهایتان معمولاًً از پشت سر است؟ مگر ترسی دارید؟!

16
نیشدار (مهمان)
1393/12/24

چون از اونهایی که باآنها ادای وحدت سرمی دهند می ترسند عجب زمانه ای شده بهاین وضعیت می گویند شرایط اهل سنت بهتر شده ازپشت عکس می گیرند نکنه دعور بین راازپشت قایم کرده ودزدکی عکس گرفته .احتمال هم دارد عکس گرفتن ممنوع بوده وآقاهه دزدکی ومخفیانه عکس گرفته...............