وبسایت شخصی دکتر محمود ویسی راه‌اندازی شد

وبسایت شخصی دکتر محمود ویسی راه‌اندازی شد

وبسایت شخصی دکتر محمود ویسی، عضو اتحاد جهانی علمای مسلمان، امروز شروع به‌ کار نمود. 

به‌ گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح، وبسایت شخصی دکتر محمود ویسی داعی برجسته‌ی اهل سنت و استاد حوزه‌ و دانشگاه‌ شروع به‌ کار نمود. مدیر سایت دکتر ویسی در گفتگوی کوتاهی با خبرنگار اصلاح‌وب درباب ضرورت راه‌اندازی این سایت گفت: «در پی احساس نیاز به تقویت ارتباط با مخاطبان و تسهیل در دسترسی به آثار صوتی و تصویری و مکتوب استاد تصمیم به طراحی و راه اندازی این سایت گرفته شد.» 

وی افزود: این سایت که به همت روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح استان تهران و همکاری روابط عمومی مرکزی راه‌اندازی شد، دارای بخشهای متنوعی از جمله آثار مکتوب و صوتی دکتر ویسی و بخش پرسش و پاسخ است. 

دکتر محمود ویسی در آغاز بهمن ماه سال ۱۳۴۲ هجری شمسی در شهر کرمانشاه متولد شد. تحصیلات ابتدایی، راهنمایی و متوسطه در رشته‌ی ریاضی فیزیک را در‌‌ همان شهر در سال ۱۳۶۱ه.ش به پایان رساند. با توجه به علاقه‌ی خاصی که به فهم قرآن و معارف دینی داشت برای ادامه‌ی تحصیل راهی مدارس علوم دینی اهل سنت شد. در ابتدا در محضر مرحوم ماموستا شیخ عبدالعزیز حسینی-رحمه‌ الله‌- امام جمعه‌ی قصر شیرین که در مسجد جامع امام شافعی- رحمه‌ الله‌- کرمانشاه مقیم بود، مقدمات صرف، نحو و فقه را به پایان برد. سپس در محضر استاد ناصر سبحانی -رحمه الله- به تلمّذ پرداخت و از محضر مبارک ایشان در حوزه‌های مختلف بهره‌ها برد و با روشهای چگونگی فهم دقیق قرآن آشنا شد. پس از آن به توصیه‌ی استاد راهی شهرستان سقز از توابع استان کردستان شد و به مدت یک سال و نیم در محضر اساتید علم و اخلاق آن دیار، بایسته‌ها را آموخت. 

پس از مراجعت از سقز به توصیه‌ی استاد سبحانی-رحمه‌ الله‌- برای تدریس به مدرسه‌ی علوم دینی خانقاه پاوه رفت و در حین تدریس به تربیت دینی و دعوی طلاب علوم دینی همت گماشت. در سال ۱۳۶۹ بطور رسمی از محضر مرحوم حاج ماموستا ملا زاهد ضیایی – رحمه الله-اجازه‌ی افتاء و تدریس در مذهب امام شافعی را دریافت کرد. پس از آن در آزمون کار‌شناسی زبان و ادبیات فارسی پذیرفته شد و در سال ۱۳۷۴موفق به اخذ لیسانس زبان و ادبیات فارسی گردید. در کنار فعالیت‌های آموزشی، دعوی و تربیتی در سال ۱۳۷۶ در آزمون کار‌شناسی ارشد دانشگاه تهران در رشته‌ی فقه شافعی پذیرفته شد و در سال ۱۳۷۹ با درجه‌ی عالی موفق به اخذ کار‌شناسی ارشد گردید. در سال ۱۳۸۱ به توصیه‌ی دوستان برای گسترش دادن دامنه‌ی فعالیت‌ها به تهران مهاجرت کرد و به تدریس در دانشگاه‌های تهران دعوت شد. در سال ۱۳۸۵در مقطع دکتری دانشگاه ام‌درمان کشور سودان در رشته‌ی فقه مقارن پذیرفته و در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مدرک دکترای فقه مقارن از آن دانشگاه شد. 

آثار و تألیفات به چاپ رسیده: 

۱- تفسیر جزء سی‌ام به انضمام سوره‌ی حمد و جزء بیست و نهم

۲- حیات پس از مرگ

۳- الأخلاق في (في ظلال القرآن) 

۴- شرح اربعین نووی

۵- فرازهایی از زندگی صالحان

۶- اصول اساسی در فهم قرآن، نوشته‌ی امام ابوالأعلی مودودی (ترجمه) 

۷- بوستان اهل دل

۸- گلچین غزلیات منسوب به امام عبدالقادر گیلانی -رحمه‌ الله‌-

آثار چاپ نشده و در آستانه‌ی چاپ: 

۱-تفسیر سوره‌ی نحل

۲-قصص قرآن

۳-تفسیر آیات احکام

۴-قواعد فقه

همچنین صد‌ها ساعت کاست و سی دی در موضوعات بلاغت، صرف، نحو، عقیده، اخلاق و... 

وی هم‌اکنون در کنار تدریس در دانشگاه به فعالیت‌های اجتماعی و ارائه‌ی سخنرانی‌ها، در زمینه‌های مختلف مشغول می‌باشد. 

نشانی وبسایت: 

http://www.drveisi.com

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1392/10/18

از کار ارزنده تان تشکر می کنم. یکی از آرزوهای من دسترسی آسان به آثار این دانشمند فرزانه بود. جزاکم الله خیرا

2
بدون‌نام (مهمان)
1392/10/19

با آرزوی سلامتی و طول عمر برای استاد ویسی به نظر می رسد در مورد تاریخ فراغت از تحصیل در مقطع ارشد (1379) و پذیرفته شدن در دکتری (1378) اشتباهی صورت گرفته باشد.

3
با تشکر (مهمان)
1392/10/20

در سال 1374موفق به اخذ لیسانس زبان وادبیات فارسی گردید.در کنار فعالیت های آموزشی و دعوی و تربیتی در سال 1376 در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در رشته فقه شافعی پذیرفته شد و در سال 1379 با درجه عالی موفق به اخذ کارشناسی ارشد گردید.درسال 1381 به توصیه دوستان برای گسترش دادن دامنه فعالیت ها به تهران مهاجرت کرد و به تدریس در دانشگاه های تهران دعوت شد.در سال 1385 در مقطع دکتری دانشگاه ام دُرمان کشور سودان در رشته فقه مقارن پذیرفته و درسال 1387 موفق به اخذ مدرک دکترای فقه مقارن از آن دانشگاه گردید.

4
مدیر سایت (مهمان)
1392/10/20

با سلام و عرض تشکر از همه ی دوستان و کاربران سایت .
از دقت نظر برادران و خواهران سپاسگزارم .
عرض تشکر مخصوص خدمت جناب اقایان : صبور ، رحمانی ،اسماعیلی ، بهرامیان دارم.
ان شا الله این سایت برای همگان منشا خیر در دنیا و آخرت گردد.
مدیر سایت دکتر ویسی

5
بدون‌نام (مهمان)
1392/10/22

جای خوشحالی است که از آثار افرادی چون ایشان استفاده شود و وسیله ای باشد برای آگاهی بیشتر امت.
.
عجب اصراری بر عنوان " دکتر" بودن در این سایت و عنوان آن و .. وجود دارد.
یعنی اینقدر مهم است؟ یا جزو قوانین سازمان تبلیغات و ارشاد اسلامی است؟

6
سلام (مهمان)
1392/10/24

سخت نگیری....د
ماموستا از همه زیباتر است اما عنوانی همگانی نیست
استاد هم خوبه اما مناسب نیست....
اقا هم خوبه اما...
بالاخره بدون پیشوند نمیشه.