راستگویان و دروغگویان را بشناسیم!

راستگویان و دروغگویان را بشناسیم!

* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان از مردم و با مردمند ولی اینان از قدرت و با ثروتند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان با کمک و رأی مردم به قدرت رسیدند ولی اینان به وسیله‌ی اسلحه و زور توپ و تانک بر گرده‌ی مردم سوار شدند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان در روزهای تنگی و محنت با مردم و همراه مردم بوده و هستند، ولی اینان مردم را به بازیچه گرفته و برای تزیین مراسمات نظامی مردم را می‌خواهند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان مدافع آزادی بوده و هستند ولی اینان به بهانه‌ی برقراری نظم سال‌های سال است که مصر را در حالت فوق العاده و وضعیت اضطراری نگه داشته‌اند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان متکی بر مردم و ملت خویشند ولی اینان متکی بر دلارهای آمریکا و دینارهای سعودی، امارات و... هستند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان مدافع آزادی‌های مدنی و حقوق شهروندان هستند ولی اینان به بهانه‌ی تأمین امنیت، آزادی‌ها را محدود و حقوق شهروندان را نقض می‌کنند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان خواهان و مدافع قانون و حاکمیت دموکراسی هستند ولی اینان در خواهان و مدافع حاکمیت استبدادیند (اخوانی‌ها از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ چهار بار انتخابات برگزار کردند ولی کودتاچیان در طول دهه‌ها حاکمیت استبدادی خویش حتی یک انتخابات آزاد برگزار نکردند.)
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان پاسدار حرمت و حقوق شهروندان هستند ولی اینان شهروندان به خاک و خون می‌کشند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان مدافع حقوق مسیحیان و اقباط هستند ولی اینان کلیساها را به آتش می‌کشند و فریاد بر می‌آورند که کار، کار اخوانی هاست.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان مدافع گردش آزاد اطلاعاتند، روزنامه‌ها و مجلات را توسعه و مجوز تأسیس شبکه‌های تلویزیونی متعدد را صادر کردند، ولی اینان شهروندان را به بهانه‌ی تأمین امنیت از دسترسی آزاد به اطلاعات محروم می‌کنند، روزنامه‌ها را می‌بندند و شبکه‌های تلویزیونی را تعطیل می‌کنند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان طرفدار تعدد احزاب هستند، ولی اینان دفا‌تر اخوان را به آتش می‌کشند
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان با دیکتاتور‌ها مبارزه می‌کنند و آزادیخواهان را از بند‌‌ رها می‌کردند، ولی اینان حسنی مبارک، دیکتاتور زندانی محکوم شده در دادگاه را آزاد می‌کنند و مبارزان و آزادیخواهان را در بند می‌کنند.
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان مخالفانشان را در حاکمیت شرکت دادند و اینان اخوانی‌ها را از حداقل حقوق طبیعیشان محروم کردند (کودتاچیان اخوانی‌ها را متهم به اسلامیزه کردن مصر می‌کنند در حالی که همین کودتاچیان در سیستم اخوانی‌ها در قدرت بودند، همین عبدالفتاح السیسی وزیر دفاع منصوب محمد مرسی بود)
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان قوانین بین‌المللی را محترم می‌شمارند و قوانین بین‌المللی را تا زمانی که به مذاقشان خوش باشد محترم می‌شمارند (کودتاچیان توصیه‌های سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی را به پرهیز از خشونت و پایبندی به قانون را دخالت در امور داخلی می‌دانند ولی حمایت‌های بی‌قید و شرط حکام آل سعود، کویت، سلاطین امارات و اردن در کشتار و سرکوب مردم را تأییدات دوستان شقیق عربی می‌خوانند.)
* اخوانی‌ها راستگویند و کودتاچیان دروغگو، چرا که آنان مرزهای غزه را گشودند تا به بی‌پناهان گرسنه غذا و دارو برسد، ولی اینان مرز‌ها را به روی غذا و دارو بستند و بسیار منافقانه و مزورانه در‌ها را به روی تروریست‌ها گشودند و فریاد برآوردند که تروریست‌های طرفدار اخوانی‌ها هستند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
د. احمد ستوده - سقز (مهمان)
1392/06/06

با سلام وعرض ادب خدمت دوستان و سپاس از نویسنده ی محترم مقاله،

این نوشتار، نمایانگر قطره ای از دریای خشونت و وحشی گری کودتاچیان و حامیان آنها بود، و تلاشی بود در جهت برملا کردن چهره ی تزویر، دروغ، افترا و نفاق رسانه های رسوا و برخی قلم به دستان و تحلیل گران مدعی دروغین دموکراسی و حقوق بشر، که برای کودتای آزادی بخش!!! سوت وکف زدند.
آیا مداومت همفکران مرسی بر مشی بدون خشونت، حتی پس از شهادت چندهزار نفر و ربوده شدن ده ها هزار نفر و دستگیری رهبران و شخصیت های مشهور و بلوکه شدن دارایی هایشان، سندی قابل قبول برای اثبات مسالمت جویی آنها نیست؟!!

2
عبدالرحمن (مهمان)
1392/06/08

همین راستگویی کار دست خودشان ومردم بیگناه داد در میدان سیاست باید سیاستمدار بود نه همیشه راستگو .دکتر مرسی اگر سیاستمدار ماهری بودند السیسی خائن را وزیر دفاع نمیکرد بلکه از چهره متعادل تری باید استفاده میکرد یا هنگامیکه مخالفان در میدان تحریر جمع بودند باید کابینه را منحل وکابینه جدیدی را معرفی میکرد و اگر سیاست داشت باید با بعضی از قدرت های منطقه (مثل ایران خودمان) متعادلانه تر رفتار میکرد نه اینکه چهار ساعته بیاد وبدون دیداری برگردد ولی با سعودی که بهش خیانت کرد رفیق گرمابه وگلستان شود. خداوند همه شهدای مصر را قرین مرحمت نماید.

3
فاتح سعیدی مریوان (مهمان)
1392/06/08

دوست محترم ،آقای احمدیان .درمقایسه ی راستگوینان ودروغگیان ،ظاهرا ازمویدان اخوان به عنوان راستگویان در این مقایسه می باشید .این حق برایتان محفوظ باد. اولا ، به خاطر جلو گیری از اطاله ی کلام یک بار از عبلرت (آنان راستگویند و اینان دروغگو ) استفاده می کردی وبعدا دلایل را با رقم نه ستاره می آوردی بهتر بود تا خواننده در نقد یا اظهار نظر عطف به همان شماره برایش میسر وآسانتر بود. ثانیا . چون ظاهرا نظرتان به این سازمان نزدیکتر است شایسته بود به جای انان که ضمیر اشاره به دوراست ،اینان یا اینها را که مناسب اشاره به نزدیک بود به کار می بردی ونیز عکس آنرا برای اشاره به دور .ثالثا در بند یا ستاره ی یکی به آخر :...چرا که آنان قوانین بینالمللی را محترم می شمارند و...تازمانیکه به مزاقشان خوش باشد محترم میشمارند ،در محتوای متنت خلل ایجاد نموده واستدلالت رامتزلزل نموده وبار منفی بر معنی سخنت حمل می نماید ودر این قسمت مشخص نیست خواسته ای چه ابراز داری ! اما درپایان جای تشکر و خسته نباشید باقی است وزحمتت در رابطه با بیان واقعیات ومعرفی راستگویان ودروغگویان قابل تقدیر وتشکر است .

4
محسن (مهمان)
1392/06/09

کاک فاتح عزیز سلام،
دقتتان شایان تقدیر است،
ولی بکار گیری واژه های "آنان واینان"، ظاهرا به اعتبار ترتیب قرار گیری دروغگویان و راستگویان درعبارات بوده است.
در بخش آخر هم به نظر می رسد واژه ی "اینان" در میانه ی عبارت مورد اشاره، از قلم افتاده است. ودر اصل اینگوته بوده است: "چرا که آنان قوانین بین المللی را محترم می شمارند و اینان تا زمانیکه به مزاقشان خوش باشد، محترم میشمارند"

5
بدون‌نامkomelnas (مهمان)
1392/06/09

ای کاش واسه کردهای غرب کردستان هم کمی بگرانی نشون میدادی که در اونڤا بدست همین وحشی های اخوان فتوای کشتنشون صادر میشه.

6
غريب (مهمان)
1392/06/09

سلام
دوستان إصلاحي
راستي چرا نظرات انتقادي و متفاوت با نظر هواداري إفراطي و حق و باطل را تشخيص نداده نمي گذاريد؟ اين است آزادي بياني كه مدعيش هستيد چرا نظر بنده رو بر نوشته ي اين آقاي متعصب احمديان منعكس نمي كنيد در قسمت نظرات؟
به راستي انسان ضعيف القلم و متعصب و احساساتي است كه آخروي هنر و ادبيات رو برده و حق مظلومان مصري رو تضييع نموده

7
ماجد احمدیانی (مهمان)
1392/06/16

با سلام وسپاس به مهمان گرامی آقای غریب
در ابتدا لازم است از ساحت سایت اصلاح یک دفاع و ابهام زدایی گردد چرا که با گذاشتن نظر شما خلاف ادعایتان را مبنی بر حذف نظرات مخالف به اثبات رسانده
اما در خصوص نوشته ی (راست گویان و دروغ گویان ) که نگارنده را ضعیف القلم توصیف کرده اید ، درآن هیچ شکی نیست و بنده با کمال تواضع آن را می پذیرم اما اگر دقت کرده باشید در یک دو جای مطلب اشتباه تایپی و جابه جایی کلمات هنگام اصلاح مطلب صورت گرفته است همچنانکه شما نیز به جای آبرو ، آخرو نوشته اید که مطمئنا اشتباه شده و سند ضعیف القلم بودنتان نمی تواند باشد
در مورد متعصب بودن و احساساتی بودن نیز جنابعالی را به مطالعه ی مقاله ی (مصر به کجا خواهد رفت؟)اثر صاحب این قلم که به تاریخ 25 تیر در همین سایت منتشر شده و هم اکنون نیز در آرشیو موجود است ارجاع می دهم :
http://www.islahweb.org/content/2013/7/8856/%D9%85%D8%B5%D8%B1-%D8%A8%D9...
و اما دوست گرامی در آخر باز هم تاکید می شود که حقوق مظلومان مصری را کودتاچیان دروغ گویی ضایع کردند که با تانک و بولدوزربه جنگ معترضان مسالمت جویی رفتند که در چادر ها نسشته و به جز فریاد سلمیه ، سلمیه سلاحی نداشتند .

8
غريب (مهمان)
1392/06/17

با سلام جناب آقاي احمديان
اولا بنده قبل از نوشتن اين پاراگراف فوق نقد ادبياتي و هنري خويش را تقديم حضور كردم كه مسئولين گزينشي سايت آن را نگذاشتن و بعدا بنده اين اخير را تقديم كردم
ثانيا اشكال و ضعف نوشته ي شما از حيث غلط املايي نبود كه شما شاهد مثال از نوشته بنده پيدا كرديد
ثالثا ضعف كار شما در نوشته در اين بود كه نوشته ي شما نه شعر است و نه نثر و نه هنر كنز است و نه ادبيات انتقادي و نه نوشته اي تحليلي و سياسي بلكه يك نوع حرفهايي بود كه براي جامعه ي علمي نمي تواند اثرگذار باشد و نقدهاي جدي واقع گراي زيادي هم دارد كه بنده از باب اختلاف نظر شما و خودم در موضوع مصر و تحلايلهايمان از آن صرف نظر مي كنم چون اين باورهاي حزبي شما است
رابعا بنده از باب أنصاف واقعه ي مصر را كودتايي ظالمانه دانسته و در محافل علمي و دانشگاهي هم آن را به شيوه هايي صريح بيان كرده و باج حق گويي خويش را داده ام در حالي كه إخواني نيستم و انتقادهاي جدي هم به افكارشون و سيستمشون تو ايران دارم كه به ماند
خامسا براي من جاي تأمل است كه با بروز اين همه تعصب در خود شما و همفكرانتون باز منكر تعصبيد و چون منكريد بنده از استدلال جهت إثبات تعصب حزبي ؛خود داري مي كنم چون شما دقيقا مثل كسي هستيد كه خود را به خواب زده ايد و تا خودتون نخواهيد هيچگاه بيدار نخواهيد شد
در آخر فقط اين نكته را عرض كنم اي كأس شما و همفرانتون براي تمام ظلم هاي دنيا داخلي و خارجي مثل ظلم هاي مصر داد و فرياد ميزديد و به خيابان هاي پايتخت مي آمديد تا همه باورشون بشه كه شما ضد ظلميد و مدافع مظلم و همه بدانند كه دفاع از مصر توسط شما ها سياست نيست و إبراز وجود نيست در پايتخت و تعصب إخواني بودن هم نيست .
والسلام علي من التبع الحق و الهدي

9
بدون‌نام
1392/06/18

با سلام به هر انسان آزاده اي كه ظلمي را مي بيند نمي تواند در برابر آن سكوت نمايد من از آقاي غريب تعجب مي كنم كه اين قدر صبورند كه اين چنين مشتاقانه به سايت اين جماعت به قول ايشان متعصب سر مي زنند عزيزم چرا به سايتهايي كه متعب نيستند سر نمي زني يا به خيابان نمي روي براي اعتراض به تمام ظلم هاي ديگري كه مي شود ما متعصب شما كه پاك و منصف هستيد چرا در منزل خوابيديد و صدايتان در نمي آيد در چالي كه ما براي نماز عيد هايمان هم كه فرمان خداست با گارد ويژه روبرو ميشويم چه خوب است كه رشد اهل سنت را تعصب ندانيم و كمي هم كه شده منصف و به روز باشيم راستي شما بدون تعصب نظر داديد .

10
آسو (مهمان)
1392/06/28

سلام بر دوست إخواني بي نام
أولا من حزب نيستم تا براي ظلمها تجمع كنم اما در حد فردي از هيچ فعاليتي دريغ نكرده و نخواهم كرد و در اين رآه باجها داده ام كه شايد شما آن را بي حكمتي بدانيد
ثانيا بنده عرض كردم جمعي ندارم كه براش تعصب داشته باشم
ثالثا بنده نخوابيدم و كاملا بيدارم و به تمام سايت ها سرمي زنم اما به سايت شما بيشتر چون شما مدعي نمايندگي اهل سنت ايران را در محافل رسمي دولت و بين المللي هستيد پس بايد جواب گوهم باشيد ؛

نكته ي قابل توجه دوستان چون غريب تخلص شعري يكي از دوستان است و با بنده تماس گرفتند جهت جلوگيري از تشابه اسم و سوء ظن دوستان دعوت و اصلاح از اين پس بنده نظرات خود را تحت عنوان آسو آرائه مي دهم .
باتشكر آسو

11
بدون‌نام
1392/07/10

در جواب بنده خدا (ئاسو - ...) به نظرم بدون نام را انتخاب مي فرمودند بهتر بود عزيزم نور چشمم بنده خدا .....- چند نفر برادر مسلمان دور هم جمع شده اند كه يار هم باشند در انجام وظايف دينيشان و بيدار كردن آن دسته از مردم كه دوست دارند بيدار شوند و آگاهانه شعاير دينيشان را انجام دهند كي ادعاي دفاع از حقوق همه اهل تسنن رادارند مگر مي شود مگر مي گذارند در قسمت قبل هم گفتم براي خواندن نماز عيدين بايد با گارد ويژه روبرو شويم مگر جلو كنيسه ها يا كليسا ها همچين چيزي اصلا اتفاق مي افتد شما بهتر است به جاي اينكه وقت خود را در اين راه تخريب تلف كنيد كلاس قرآني يا كار خير ديگري را انجام دهيد عاقلان را اشارتي بس است.

12
یک آزاده (مهمان)
1393/04/20

از آقای احمدیان بی نهایت سپاسگزارم . من یقین کامل دارم که حاکمان کودتا گر و دیکتاتور های مستبد مصر گوش به فرمان سربازان اسرائیل هستند و تمام منافع اسرائیل را برآورده می کنند . اینجانب در اوج اعتقادم به آزادی و آزادگی ، آمادگی کامل دارم که اگر لازم شد در جنگ با اسرائیل تجاوزگر و زیاده خواه به صورت مسلحانه وارد جنگ شوم

13
یک آزاده (مهمان)
1393/04/22

یکی از آرزوهای بزرگ اینجانب این بود که : کاش مخلصان و متقیان و مجاهدان اخوان المسلمین سکان حکومت سیاسی مصر را به دست نمی گرفتند . هر چند تمام رسانه ها و مراکز و نهاد های حقوق بشری و ناظران مجامع بین المللی دانستند که اخوان المسلیمن از طریق رأی واقعی و با خواست حداکثر مردم مصر به قدرت رسیدند ولی من آرزو کرده ام که : کاش برادران اخوان بعد از سقوط حسنی مبارک به روند قبلی خود و به پست ها و فعالیت های قبلی خود ( فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی ، عمرانی ، بهداشتی ، فرهنگی و تربیتی و . . . ) باز می گشتند . همه می دانند که اخوان المسلین با اعمال صالح خود و با اقدامات انسان دوستانه ی خود و با نهایت خیر خواهی عملی چه جایگاه ریشه دار و خوبی در دل میلیون ها شهروند مصری دارند . همه می دانیم که در طول چهار دهه در سراسر کشور مصر ، هفتاد درصد کار سازندگی ، هدایت ، تربیت ، آموزش و بهداشت و اشتغال مردم ، برعهده ی برادران مخلص و کم ادعای اخوان بود . کاش اخوان المسلمین به نفوذ اجتماعی خود بسنده می کردند و لباس ناپاک و نجس و نا میمون سیاست را بر تن نمی کردند . به الله قسم حیف است انسان ها یی متقی و حزبی عملگرا ، با ایمان و بااخلاص چون اخوان المسلمین لباس نجس سیاست را برتن کنند . به امید اینکه دیگر احزاب مسلمان دنیای اسلام از این تجربه استفاده کنیم . سیاست در دنیای امروز به شدت آلوده و نجس شده است و انسان های ایمان دار و متقی باید خود را از آن دور نگه داریم . انشاءالله