نشستی ایمانی و ضیافت افطار در خنج برگزار شد

نشستی ایمانی و ضیافت افطار در خنج برگزار شد

 در یک نشست ایمانی به دعوت جماعت دعوت و اصلاح خنج مردم عصر جمعه ۲۸ تیرماه‌ را که با تلاوت قرآن، مناجات، اذکار، سخنرانی و حضور بر سر سفره‌ی افطار همراه بود، به راز و نیاز، ذکر و عبادت و اعتکاف مشغول شدند. 

بنا به‌ گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح، در این نشست شیخ سعدالدین صدیقی در سخنانی گفت: «ما انسانیم و نیازمندیم در مسائل ایمانی همدیگر را تقویت کنیم. وی همچنین افزود: برای رشد و توسعه‌ی جامعه، وجود نیروی انسانی توسعه‌یافته حرف اول را می‌زند. پیشرفت جامعه زمانی رخ می‌دهد که افراد جامعه پیشرفت کرده باشند. مشکل حال حاضر جامعه‌ی ما دوری از معنویت است و رمضان را فرصت خوبی است تا بتوانیم بر این مشکل غلبه نماییم.» 

در این مراسم ایمانی دکتر ابونجمی نماینده‌ی هیأت فتوای جنوب در شهرستان خنج ضمن اشاره به اینکه انسانهای مؤثر در جامعه قلب تپنده‌ی آنجامعه هستند گفت: «فضل و نعمت‌هایی که از طرف خداوند به انسان عطا می‌شود، به تنهایی کرامت و بزرگی به ارمغان نمی‌آورد، بلکه مسؤولیت ما را بیشتر می‌کند.» 

امام جمعه‌ی شهرستان، شیخ عبدالصمد ابونجمی نیز درسخنانی در این جمع که‌ بیش از ۴۰۰ نفر از فرهیختگان و اندیشمندان حضور داشتند، گفت: «وحدت بین مسلمانان دارای اهمیت ویژه‌ای است و امروز وظیفه‌ی ماست که از دین خدا پاسداری کنیم و از هرگونه تندروی پرهیز کنیم.» 

گفتنی است این نشست با تلاوت قرآن و خوشامدگویی مسؤول هیأت اجرایی جماعت دعوت و اصلاح شهر خنج آغاز و با صرف افطاری توسط ۶۰۰ نفر از روزه‌داران مؤمن، توأم شد.

نشستی ایمانی و ضیافت افطار در خنج برگزار شد
نشستی ایمانی و ضیافت افطار در خنج برگزار شد
نشستی ایمانی و ضیافت افطار در خنج برگزار شد
نشستی ایمانی و ضیافت افطار در خنج برگزار شد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بنده‌ خدا (مهمان)
1392/04/30

ماشاءالله‌ بر دوستان خنجی، واقعاً ایمان یعنی این، متأسفانه‌ در منطقه‌ی ما از این جور خبرها نیست! مگر مؤسسات خیریه‌ که‌ به‌ نیت گرفتن کمکهای مادی در رمضان افطاری به‌ متمکنان شهر می‌دهند! صد البته‌ در اینجا هم همت کم است و هم مثل جنوب ثروتی آنچنانی در دستان مردم نیست. خدایا به‌ ثروتمندان مؤمن سخاوت و به‌ فقرا مسلم و نامسلمان، ثروتی مکفی عنایت بفرما!
خدا شاهده‌ بیش از ده‌ روز است با قناعت زندگی می‌کنیم، دیروز تنها 5636 تومان در حساب بانکی‌ام بود، که‌ با خانمم رفتم 5000 ش را از عابر بانک در آوردم و بعد ایشان رفت و با شرمندگی چند قلم از میوه‌جات و پیاز و گوجه‌ را گرفت و من در ماشین منتظرش بودم تا آمد، روم نشد خودم بروم! حساب کنید با این پولها به‌ آدمی فحش هم نمی‌دهند!

2
بدون‌نام (مهمان)
1392/04/31

سلام
با ارزوی قبولی طاعات و عبادات
انشالله که این جمع ها و نشست ها روز به روز پربارتر شود
الهی امین