فتح سومین قله‌ی بلند دنیا توسط کوهنورد کرمانشاهی

فتح سومین قله‌ی بلند دنیا توسط کوهنورد کرمانشاهی

رضا شهلایی، هیمالیا نورد کرمانشاهی و فاتح قله‌ی اورست بامداد روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه سال جاری موفق به فتح "کانچن چونگا" سومین قله‌ی مرتفع جهان شد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، "رضا شهلایی" که جهت فتح  قله‌ی "قله کانچن چونگا" در قالب یک تیم بین المللی از 15 فروردین ماه سال جاری عازم ایالت سیکیم در کشور نپال شده بود، ساعت 2 و 30 دقیقه بامداد (به وقت نپال) دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 92 موفق شد به  همراه 2 کوهنورد کره‌ای بر بلندای سومین قله‌ی مرتفع جهان بایستد.

علیرغم اینکه این گروه از 20 اردیبهشت ماه به تناوب در کمپ‌های 2 و 4 مستقر شده بودند، امّا به علت شرایط بسیار نامساعد جوی موفق به حرکت به طرف قله نشده و سرانجام نیز تنها 3 نفر از این گروه 17 نفره توانستند در این شرایط سخت قله ی 8586 متری "کانچن چونگا" را فتح نمایند. "پروانه کاظمی" دیگر کوهنورد ایرانی این گروه نیز به علت عارضه‌ی التهاب و عفونت گلو و ریه موفق به همراهی "شهلایی" نشد و در میانه‌های حمله‌ی نهایی مجبور به بازگشت به کمپ‌های پایین گردید. 

لازم به یاد آوری است این کوهنورد خوب کرمانشاهی که در راه بازگشت به کمپ اصلی می‌باشد، بهار سال 1391 نیز موفق شده بود به  "اورست" بلندترین قله‌ی جهان صعود نماید.

ضمناً بر اساس آخرین اخبار دریافتی از وضعیت این گروه، 3 نفر از همنوردان "شهلایی" در راه بازگشت از قله، کشته شده و یک نفر نیز ناپدید گشته و هنوز به کمپ 4 باز نگشته است.

تصاویر ضمیمه: 
فتح سومین قله‌ی بلند دنیا توسط کوهنورد کرمانشاهی

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
خ-مرادی (مهمان)
1392/03/04

به نوبه ی خود این صعود را که با لطف حضرت حق همراه بوده به کاک رضا تبریک عرض نموده وصحت وسلامت جسم وروان را برایشان خواستارم وخداوند را شاکرم که به کاک رضا این فرصت را داد که صعود موفق داشته باشد وطول عمر داد که انشا ء الله با برکت خواهد بود .

2
رئوف آذري-سردشت (مهمان)
1392/03/03

ضمن تبريك به اقاي شهلايي و ارزوي شفاي عاجل براي خانم كاظمي وتسليت به خانواده هاي وداع يافتگان،توفيق بيشتر كوهنورد عزيز كرمانشاهي وتداوم عمر باعزت وفتح قله ي ايمان واخلاق حسنه را خواستاريم
برفراز قله كه قرار مي گيري،عظمت يزدان به بلنداي قله، وجودت را قرامي گيرد و اگر اهل انصاف و منطق باشي،مي فهمي كه در برابر لطف يزدان چه حقير و عاجزيم.مي شود بر فراز قله رفت و خداي را با چشم دل ديد و ايمان را راسخ تر در درون پرورد...
ايمان اقاي شهلايي و همنوردانش استوار بادا

3
رضا عدالت نسب (مهمان)
1393/11/07

تبریک عرض می کنم آقا رضا انشاالله در تمام مراحل زندگیت موفق و سر بلند باشی و همچنین خبر بیشتری از رفتن به مرتفع ترین قله های جهان از شما بشنویم.