مسابقات روستایی جام نوروز پیرانشهر با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید

مسابقات روستایی جام نوروز پیرانشهر با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید

تیم روستای «خرنج» میزبان مسابقات جام نوروز روستاهای شهرستان پیرانشهر با اقتدار به مقام قهرمانی این دوره از مسابقات رسید. 

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح؛ شهرستان پیرانشهر نیز مانند اکثر شهرهای کردنشین ایران از اولین روز فروردین ماه سال جاری مسابقات روستایی خود را تحت عنوان «جام نوروز» با شرکت ۱۹ تیم روستایی در زمین فوتبال روستای زیبا و دیدنی «خرنج» از توابع بخش لاجان آغاز کرد. 

سرانجام پس از روز‌ها رقابت شانه به شانه‌ی ۱۹ تیم شرکت کننده که در ۳ گروه ۵ تیمی و یک گروه ۴ تیمی مسابقات خود را بصورت دوره‌ای برگزار نمودند، تیم‌های روستاهای «خرنج» و «اشنوزنگ» با پشت سر گذاشتن رقیبان خود به دیدار نهایی راه یافتند. 

در بازی فینال که روز جمعه ۳۰ فروردین ماه جاری با حضور تماشاگران زیادی از علاقمندان به فوتبال برگزار گردید، تیم فوتبال روستای «خرنج» با نتیجه‌ی قاطع ۳ بر ۱ موفق به شکست حریف خود از روستای «اشنو زنگ» شد و جام قهرمانی این دوره از مسابقات را در روستای خود نگهداشت. تیم‌های «اشنو زنگ» و «پسوه» نیز به ترتیب به مقام‌های دوم وسوم این دوره از مسابقات بسنده نمودند. 

لازم به ذکر است که روستای تاریخی «خرنج» از توابع شهرستان پیرانشهر بوده و در ۳۰ کیلومتری شرق این شهرستان بر سر راه پیرانشهر به مهاباد واقع گردیده است. فاصله روستا تا مرکز بخش «لاجان» ۱۲ کیلومتر می‌باشد. روستای «خرنج» از سمت شمال با سربالایی بسیار ملایمی توسط تکه سنگهای بزرگ و مرموزی محاصره شده است که وجود این سنگ‌ها با اشکال مختلف و شگفت انگیز، تعجب و حیرت هر بیننده‌ای را بر می‌انگیزد. 

این روستا در دامنه‌ای که از یک طرف مشرف به سنگهای بزرگ و افسانه‌ای معروف به سنگهای «خرنج» و از طرف دیگر با یک شیب ملایم مشرف به دشت بزرگ پسوه می‌باشد و رودخانه‌ای به اسم «زاو» که یکی از سرچشمه‌های اصلی رودخانه باستانی «زاب» کوچک است از کنار این روستا می‌گذرد. 

روستای «خرنج» را بیشتر از هر عنوانی با نام سرزمین سنگهای افسانه‌ایش می‌شناسند. هر یک از این سنگ‌ها در میان مردم روستا اسم خاصی برای خود دارند از جمله: «به‌ردی ملا»، «به‌ردی فه‌قێ»، «به‌رده‌حاجیله»، «به‌ردی بووک و زاوا» و....

تصاویر ضمیمه: 
مسابقات روستایی جام نوروز پیرانشهر با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید
مسابقات روستایی جام نوروز پیرانشهر با قهرمانی تیم میزبان به پایان رسید

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
ایران (مهمان)
1392/02/24

عالد بود.. بیشتر عکس می ذاشتید ..ممنون

2
سلام کریمی (مهمان)
1392/02/01

خیلی جالب بود درکنار یک خبر ورزشی با یک نقطه دیدنی در ایران شدیم امیدوارم روزی به آنجا سربزنم.