عبدالله چمن‌گلی مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی ایران شد

عبدالله چمن‌گلی مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی ایران شد

چمن‌گلی ملی پوش سابق و مربی خوب سقزی به‌عنوان مربی ارشد تیم ملی بزرگسالان کشتی فرنگی ایران انتخاب شد. 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح؛ روز دوشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۱ با پیشنهاد رسول خادم مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی و موافقت فدراسیون کشتی ایران، عبدالله چمن‌گلی مربی خوب و شایسته‌ی کردستانی به‌عنوان مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی بزرگسالان ایران معرفی گردید. 

با توجه به اینکه تیم ملی کشتی فرنگی ایران در اوایل سال ۹۲ به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام خواهد شد، انتخاب چمن‌گلی نشان ازاعتماد بالای اهالی کشتی به این مربی خوب سقزی دارد. 

چمن‌گلی درسال ۲۰۱۲ درحالی که سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران بود از طرف فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) به‌عنوان بهترین مربی سال جهان دراین رشته معرفی گردید. 

این مربی کردستانی یکی از چهره‌هایی است که دارای تحصیلات عالی و آکادمیک در سطح کار‌شناس ارشد تربیت بدنی است و کسب موفقیت وی نتیجه‌ی سال‌ها تجربه در عرصه‌ی کشتی و مربیگیری است. 

 سرمربی پیشین تیم ملی کشتی فرنگی جوانان بعداز قبول این مسؤولیت سنگین در گفتگو با رسانه‌های ورزشی گفت: فعالیت در تیم ملی کشورمان افتخار است و به‌طور حتم وقتی این فرصت به فردی داده شود، باید از آن استفاده کند. 

عبدالله چمن‌گلی اظهار کرد: کشتی فرنگی کمتر از ۴۰ روز دیگر رقابت‌های قهرمانی آسیا را پیش رو دارد و به‌دلیل فرصت کم باقیمانده باید هر‌چه سریع‌تر تمرین‌های این تیم آغاز شود. 

لازم به یادآوری است که عبدالله چمن‌گلی دارنده‌ی چندین مدال بین المللی و آسیایی، سابقه‌ی حضور درالمپیک ۱۹۹۲بارسلون اسپانیا را نیز به‌عنوان کشتی گیر تیم ملی کشتی فرنگی ایران را نیز در کارنامه‌ دارد و تا چند سال قبل نیز مدیرکل تربیت بدنی استان کردستان بود.

تصاویر ضمیمه: 
عبدالله چمن‌گلی مربی ارشد تیم ملی کشتی فرنگی ایران شد