«سیامند رحمان» با شکستن رکورد، مدال طلا و عنوان قوی‌ترین مرد پارالمپیک را به خود اختصاص داد

«سیامند رحمان» با شکستن رکورد، مدال طلا و عنوان قوی‌ترین مرد پارالمپیک را به خود اختصاص داد

 «سیامند رحمان» دلاور اشنویه‌ای تیم ملی وزنه برداری معلولان جمهوری اسلامی ایران با فریاد «یا الله» ضمن کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی رکورد جدیدی را به نام خود در پارالمپیک ثبت کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح؛ لحظاتی قبل «سیامند رحمان» وزنه بردار تیم ملی ایران رقابت‌ خود را با حریفان جهانی در دسته‌ی سنگین‌وزن مسابقات وزنه‌برداری چهاردهمین دوره‌ی پارالمپیک چهارشنبه شب در سالن وزنه‌برداری مجموعه‌ی ورزشی اکسل لندن با موفقیت به پایان رساند و ضمن کسب مدال طلا، مقام قهرمانی و عنوان قوی‌ترین مرد جهان، رکورد پارالمپیک را نیز که در پارالمپیک پکن توسط کاظم رجبی به ثبت رسیده بود به نام خود ارتقا ببخشد.

این ورزشکار پر قدرت «اشنویه‌ای»، در‌‌ همان حرکت اول به رکورد پار المپیک (۲۶۵ کیلوگرم) یورش برد و با مهار وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی، ۵ کیلوگرم رکورد پارالمپیک را دراین وزن ارتقا بخشید.

 «رحمان» در حرکت دوم هم با طنین‌انداز نمودن فریاد «یا الله»ی خود در سالن اکسل لندن، وزنه‌ی ۲۸۰ کیلوگرمی را به راحتی بلند کرد و ۱۵ کیلو گرم دیگر رکورد پارالمپیک را جابه‌جا کرد و شور و شادی وصف ناپذیری را به میان هموطنان حاضر در سالن و تمام ایرانیانی که بطور زنده هنر نمایی او را ازطریق گیرنده‌های تلویزیونی خود دنبال می‌کردند، آورد.

قوی‌ترین مرد جهان، در حرکت سوم خود می‌خواست که رکوردی تاریخی خود(۳۰۰ کیلوگرم در جهان) را نیز ارتقا ببخشد و برای همین وزنه‌ی ۳۰۱ کیلوگرمی را انتخاب کرد ولی موفق به مهار کامل آن نشد و بنابراین با یک رکورد جدید برای پار المپیک و کسب هشتمین مدال طلا برای کاروان ایران کار خودر ا به پایان رساند و به راحتی بالا‌تر از «فارس العجیلی» از عراق که با مهار وزنه‌ی ۲۴۲ کیلوگرمی و بائه‌چون کئون از کره جنوبی که با مهار وزنه‌ی ۲۳۲ کیلوگرمی به ترتیب به مدال‌های نقره و برنز رسیده بودند بر سکوی قهرمانی پارالمپیک تکیه زد.

لازم به ذکر است که سیامند رحمان‌ زاده‌ی سال ۱۳۶۷ در اشنویه استان آذربایجان غربی وزنه‌بردار کُرد اهل سنت ایران است.

گفتنی است به‌ همین مناسبت همکنون مردم اشنویه‌ کارناوال شادی را در خیابانهای این شهر به‌ راه‌ انداخته‌ و شور و نشاط خاصی بر شهر‌ حکمفرماست.

پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح این پیروزی غرورآفرین، را به‌ کردها و جامعه‌ی اهل سنت ایران، تبریک و تهنیت عرض نموده‌، از خداوند منان توفیقات بیشتر را برای این قهرمان و سایر ورزشکاران عزیز آرزومند است.

تصاویر ضمیمه: 
«سیامند رحمان» با شکستن رکورد، مدال طلا و عنوان قوی‌ترین مرد پارالمپیک را به خود اختصاص داد
«سیامند رحمان» با شکستن رکورد، مدال طلا و عنوان قوی‌ترین مرد پارالمپیک را به خود اختصاص داد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
روابط عمومی شهرستان اشنویه (مهمان)
1391/06/18

به نام خدا
این موفقیت درخشان وبیادماندنی را به ایشان وخانواده گرامی ایشان وهمشهریان وملت بزرگوارمان تبریک عرض نموده وامیدواریم که در عرصه های فرهنگی وعلمی نیز شاهد چنین چهرهای باشیم همچنین به برادر حسن جانفشان نیز که در این پارا المپیک حضور داشتند نیز تبریک عرض می نمائیم /الله اکبر ولله الحمد هیئت اجرایی شهرستان اشنویه

2
دبیرخانه جماعت دعوت واصلاح شهرستان اشنویه (مهمان)
1391/06/18

به نام خدااین افتخار افرینی این شیر مردرا به هموطنان وهمشهریانمان تبریک عرض نموده ومتذکر می شویم که امسال ازاین شهرستان دونفر به مسابقات پارا المپیک اعزام شده که ماهیه مباهات برای این خطه قهرمانپرور میباشد که انشالله در سایر عرصه های علمی وفرهنگی شاهد این چنین افتخار افرینی های باشیم /هیئت اجرایی شهرستان اشنویه

3
دبیرخانه جماعت دعوت واصلاح شهرستان اشنویه (مهمان)
1391/06/18

به نام خدا ما ضمن افتخار وسپاس از الله تعالی که این افتخار را نصیب شهر وملتمان نموده ومایه افتخار ومباهات میباشد واین پیروزی را به ایشان وخانواده وکلیه همشهریان گرامی تبر یک عرض می نماییم وامال ما دونفر ورزشکار به جام جهانی فرستادیه ونام شهرمان بر سکوی افتخار ایستاد باشد که باز هم دراین عرصه وعرصه های فرهنگی وعلمی شاهد چنین افتخار افرینانی باشیم /الله اکبر ولله الحمد
هیئت اجرایی شهرستان اشنویه

4
برادران: آذری کمال -رئوف-عبدالله و رحمان (مهمان)
1391/06/17

باعرض سلام ودعای خیربه این جوان کردبرومندوموفق اشنویه ای ؛ این پیروزی رابه جوان عزیز" سیامند رحمان " وخانواده ی محترمش ومردم عزیزاشنویه وهمه دوست دارانش تبریک وتهنیت عرض می نماییم .وموفقیت مستمروسربلندی دنیا وآخرت ایشان را از ایزدمنان خواستاریم. سردشت -برادران آذری

5
حه وزه گه وره ی بوکان (مهمان)
1391/06/16

موفقیت قویترین مرد جهان آقای سیامند رحمان را در کسب مدال ظلای پارا المپیک 2012 لندن به ملت کرد خصوصا اهالی اشنویه تبریک عرض می کنم.

6
هيوا محمدي (مهمان)
1391/06/15

درود بر سيامند عزيز
درود بر سردبير زخمتكش و خستكي ناپذير اصلاحوب

7
بدون‌نام (مهمان)
1391/06/15

پيروز باد.

8
عادل از جوانرود (مهمان)
1391/06/15

کاک سیامند مایه ی افتخار و سربلندی اهل سنت و ملت کرد هستی همان الله که از او طلب یاری و استعانت کردی نگهدارت.
باشد جوانان وطن از شما بیاموزند و بپاخیزند و بسازند.

9
بابی ئیمان (مهمان)
1391/06/15

قویترین مرد معلول جهان رسیدگی به اعتراض وزنه بردار کره‌ای را مانعی برای موفقیتش در زدن وزنه 301 کیلوگرمی عنوان کرد و گفت: هدف اولم کسب مدال طلا بود که خوشبختانه به آن رسیدم.

سیامند رحمان که چهارشنبه شب در رقابت های فوق سنگین وزنه برداری بازی های المپیک موفق شد علاوه بر کسب مدال طلا، رکورد پارالمپیک را دو بار جابه‌جا کند، پس از برگردن آویختن مدال طلا به خبرنگاران گفت: خدا را شکر می کنم که در اولین تجربه حضورم در پارالمپیک موفق به کسب مدال طلا شدم و رکورد را هم ارتقا دادم.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا نتوانستید وزنه 301 کیلوگرمی را مهار کنید گفت: به خاطر اعتراض وزنه بردار کره ای و توقف 10 دقیقه ای که برای رسیدگی به اعتراض وی صورت گرفت، بدنم سرد شد و نتوانستم این وزنه را بزنم. البته من در تمرینات 310 کیلوگرم را زده بودم. در لندن هم می توانستم به راحتی 301 را بزنم اما موفق نشدم و شاید به همین خاطر مربیانم از دست من راضی نباشند!

قویترین مرد جهان با بیان اینکه در المپیک بعدی رکورد بهتری خواهد زد خاطرنشان کرد: همین مدال طلا برایم یک دنیا ارزش دارد. هدف اصلی من کسب مدال طلا بود که خدا را شکر با دعای خیر مردم به آن رسیدم. از مربیانم هم تشکر می کنم که در این مدت کمک زیادی به من کردند.

سیامند رحمان در پایان گفت: این مدال متعلق به همه مردم ایران است اما به طور ویژه آن را به مردم آذربایجان و مردم شهرستان اشنویه تقدیم می کنم و امیدوارم در رویدادهای آینده بتوانم رکوردهای بهتری را برای ورزش ایران رقم بزنم.

10
جماعت دعوت واصلاح بوکان (مهمان)
1391/06/15

این پیروزی غرور آفرین را به تمامی مردم ایران بویژه اهالی خونگرم و قهرمان شهرستان اشنویه و همه ی اهل سنت ایران صمیمانه تبریک عرض می نماییم.به امید موفقیت های بیشتر برای قوی تر مد حال حاضر پارالمپیک وجهان