بدمینتون بازان نونهال مهابادی برسکوی نایب قهرمانی کشور ایستادند

بدمینتون بازان نونهال مهابادی برسکوی نایب قهرمانی کشور ایستادند

بدمینتون بازان مهاباد در دوبخش تیمی و انفرادی مسابقات بدمینتون نونهالان کشور که از ۴ تا ۸ شهریورماه جاری به میزبانی قم برگزار گردید، به مقام نایب قهرمانی کشور رسیدند. 

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح؛ بیست و هشتمین دورهٔ مسابقات انفرادی، دو نفره و تیمی بدمینتون قهرمانی نونهالان کشور با شرکت ۲۹ تیم از سراسر کشور از ۴ تا ۸ شهریورماه جاری به مدت ۵ روز به میزبانی شهرستان قم برگزار گردید. 

در بخش تیمی مسابقات، تیم بدمینتون نونهالان «شهرستان مهاباد» که به نمایندگی از استان آذربایجان غربی در این دوره از رقابت‌ها حضور پیدا کرده بود، در مرحله مقدماتی موفق شد تیم‌های فارس و قزوین را در گروه خود شکست داده و به عنوان تیم اول گروه راهی مرحلهٔ یک هشتم نهایی شود و در این مرحله نیز تیم خوزستان را از پش رو برداشت و در مراحل یک چهارم نهایی و نیمه نهایی نیز به ترتیب تیم‌های میزبان (قم) و سیستان بلوچستان را شکست داده و به دیدار نهایی و فینال مسابقات راه پیدا کند. هرچند تیم خوب نونهالان «مهاباد» بازی فینال را به حریف زنجانی خود واگذار نمود امّا موفق شد برای نخستین بار آذربایجان غربی را در این رشته صاحب مقام نایب قهرمانی ویک عنوان با ارزش کشوری نماید. تیم‌های «سیستان و بلوچستان» و فارس نیز بطور مشترک به مقام سوم کشور دست پیدا کردند. 

تیم بدمینتون شهرستان «مهاباد» با «محمد پیروت آقایی»، «متین محمد رحیمی»، «بارزان نورانی»، «پویا بابایی»، «افشین اردشیری»، «پرهام خان‌زاده»، «محسن حسین خانی» و «سیاوش مسرور» در این دوره از مسابقات حضور پیدا کرده بود. 

در بخش انفرادی این دوره از بازی‌ها نیز «محسن حسین خانی» در بازی فینال مغلوب بازیکن تیم میزبان «محمد باقری ترابی» از شهرستان قم شد و به مدال نقره و مقام نایب قهرمانی کشور رسید تا تیم آذربایجان غربی در دو بخش انفرادی و تیمی به مدال با ارزش نقره و مقام نایب قهرمانی کشور برسد. 

گفتنی است دو بازیکن تیم مهاباد به نامهای «محمد پیروت‌آقایی» و «متین محمد رحیمی» در جمع ده بازیکن برتر مسابقات جهت حضور در اردوی تیم ملی بدمینتون نونهالان جمهوری اسلامی قرار گرفتند. 

لازم به یاد آوری است که تیم بدمینتون نونهالان «مهاباد» در اواخر خردادماه گذشته در مسابقات بدمینتون استان آذربایجان غربی به مقام قهرمانی رسیده و جواز حضور در مسابقات کشوری را به عنوان نمایندهٔ استان کسب کرده بود.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
پرهام خانزاده (مهمان)
1392/04/20

منم پرهام خانزاده از شهرستان میاندواب پس چرا دروغ میگویید این دو بازیکن به اردوی تیم ملی راه یافته اند پس پرهام خانزاده شیتیل است