کسب مقام سوم جهان توسط کشتی گیر کرمانشاهی

کسب مقام سوم جهان توسط کشتی گیر کرمانشاهی

«سمیر یاوری»،  كشتی‌گیر گیلانغربی استان کرمانشاه، در نخستین روز مسابقات كشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان در شهر باكو، به مدال برنز دست یافت.
       به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح؛ روز سه شنبه 31 مردادماه در اولین روز برگزاری مسابقات کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان که به میزبانی باکو پایتخت جمهوری آذربایجان برگزار می شود، «سمیر یاوری» کشتی گیر گیلانغربی استان کرمانشاه عضو تیم ملی نوجوانان ایران ـ در وزن 58 کیلوگرم ـ  که در دور اول استراحت داشت، در دور دوم با نتیجه 2 - صفر  از سد «اردن باتارچولون » مغولی گذشت و در دور بعد نیز «سراج‌الدین حسن ‌اُف» از ازبكستان را با نتیجه 2 -صفر مغلوب كرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

       «یاوری» برای حضور در دیدار فینال به مصاف «تیمور ازگوریف» از روسیه رفت و در یک دیدار نزدیک با نتیجه 1-2 از حریف قدرتمند خود شکست خورد و راهی دیدار  رده‌بندی برای کسب مدال برنز و مقام سوم جهان شد.
       این نوجوان کرمانشاهی در دیدار رده‌بندی با نتیجه‌ی 2- صفر «آوتانولی كیوتسادزه» از گرجستان را شكست داد و به مدال برنز کشتی آزاد نوجوانان جهان، دست یافت.
       لازم به ذکر است که «سمیر یاوری» با کسب مدال برنز در مسابقات بین‌المللی جام پیروزی ترکیه در خردادماه 91 و به دست آوردن مدال نقرهی قهرمانی نوجوانان آسیای قرقیزستان در تیرماه گذشته، جایگاه خود را به عنوان عضو ثابت تیم ملی کشتی نوجوانان ایران تثبیت و جواز حضور در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان را به دست آورده بود.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
رسول فلاحی (مهمان)
1392/10/10

برای خواهر زاده عزیزمان آرزوی سلامتی و پیروزی در مسابقات آتی کشور جهانی و المپیک داریم.