کسب اولین مدال المپیک ۲۰۱۲ کاروان ورزشی ایران توسط وزنه بردار کرمانشاهی

کسب اولین مدال المپیک ۲۰۱۲ کاروان ورزشی ایران توسط وزنه بردار کرمانشاهی

«کیانوش رستمی» وزنه بردار کرمانشاهی دسته ۸۵ کیلوگرم تیم ملی ایران در جمعه ۱۳ مرداماه ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه با بالا بردن مجموع ۳۸۰ کیلوگرم موفق شد مدال برنز بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن را برگردن آویزد. 

 

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، در حالی که بعد از گذشت روز از آغاز رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن کاروان ورزشی ایران از رسیدن به مدال بازمانده بود و اکثر ورزشکاران ایرانی با قبول شکست از حریفان از دور رقابت‌ها حذف شده بودند، «کیانوش رستمی» وزنه بردار کرمانشاهی دسته ۸۵ کیلوگرم تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در ساعت ۲۲ و۳۰ دقیقه جمعه شب ۱۳ مردا ماه جاری به مصاف حریفان خود رفت. 

رستمی درحالی که در مسابقات جهانی آبان ماه سال گذشته در پاریس درحرکت یکضرب موفق به مهار وزنه‌ی ۱۷۳ کیلوگرم شده بود، در رقابت با حریفان المپیکی خود تنها موفق به مهار وزنه‌ی ۱۷۱ کیلوگرم شد و درجایگاه پنجم حرکت یکضرب این دسته قرار گرفت. 

این وزنه بردار خوب کشورمان در حرکت دو ضرب نیز مانند مسابقات جهانی موفق به مهار وزنه‌ی ۲۰۹ کیلو گرم شد، اما درحالی که در مسابقات قهرمانی آسیا در اردیبهشت ماه سال جاری موفق شده بود وزنه‌ی ۲۱۶ کیلوگرمی را مهار کند، در رقابت‌های پر هیجان المپیک در مهار وزنه‌ی ۲۱۴ کیلوگرمی  نتوانست موفق عمل کند و نهایتاً با مجموع ۳۸۰ کیلوگرم (۱۷۱ کیلوگرم یکضرب و ۲۰۹ کیلوگرم دوضرب) پس از وزنه برداران لهستان و روسیه  در جایگاه سوم قرار گرفت و مدال برنز المپیک را برگردن آویخت. 

در دسته‌ی ۸۵ کیلوگرم این رقابت «سهراب مرادی» وزنه بردار دیگر کشورمان نیز حضور داشت که در هر ۳ حرکت یکضرب خود برای مهار وزنه‌ی ۱۶۶ کیلوگرم ناکام ماند واز دور رقابت‌ها حذف شد. 

کیانوش رستمی پس از کسب مدال برنز المپیک گفت: «خوشحالم مدال برنز را کسب کردم اما حق من طلا بود.» 

 وی ادامه داد: «استرس باعث شد از خوش‌رنگ‌ترین مدال المپیک محروم شوم با این حال خوشحالم که دست خالی برنمی‌گردم و توانستم دل مردم ایران را شاد کنم.» 

لازم به ذکر است شنبه شب ۱۴ مردادماه «سعید محمد‌پور» وزنه بردار اردبیلی دسته‌ی ۹۴ کیلو گرم تیم ملی نیز نتوانست مدالی برای کاروان ورزشی ایران کسب نماید و درمجموع به مقام پنجم المپیک رسید. 

گفتنی است پس از کسب مدال برنز المپیک توسط «کیانوش رستمی» مردم خوب کرمانشاه که سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران «کوروش باقری» نیز همشهری آن‌ها است، به خیابان‌ها ریخته و به شادی و پخش شیرینی پرداختند.

تصاویر ضمیمه: 
کسب اولین مدال المپیک ۲۰۱۲ کاروان ورزشی ایران توسط وزنه بردار کرمانشاهی
کسب اولین مدال المپیک ۲۰۱۲ کاروان ورزشی ایران توسط وزنه بردار کرمانشاهی