رژه‌ی کاروان ورزشی ایران در افتتاحیه‌ی بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن

رژه‌ی کاروان ورزشی ایران در افتتاحیه‌ی بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن

بیش از یک میلیارد بیننده‌ی تلویزیونی، نظاره‌گر رژه‌ی کاروان ورزشی ایران در مراسم افتتاحیه‌ی المپیک ۲۰۱۲ لندن، در بامداد امروز شنبه ۷ مرداد ماه جاری بودند. 

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، «علی مظاهری» مشت زن کرمانشاهی فوق سنگین ایران و دارنده‌ی مدال طلای بازیهای آسیایی ۲۰۰۶ دوحه و قهرمان بوکس آسیا درسال ۲۰۰۷، در مراسم پرشور افتتاحیه‌ی سی‌امین دوره‌ی بازیهای المپیک ۲۰۱۲ لندن که بامداد امروز شنبه ۷ مردادماه ۹۱ مصادف با ۲۸ ژوئیه‌ی ۲۰۱۲ با حضور ۱۰ هزار ورزشکار از ۲۰۴ کشور جهان و مقامات سیاسی و ورزشی بسیاری از کشورهای جهان برگزار شد و بیش از یک میلیارد بیننده در سراسر جهان داشت، به عنوان پرچمدار کاروان پیشاپیش ورزشکاران، مربیان و مسئولان ورزشی ایران در استادیوم ۸۰ هزاری نفری المپیک پارک لندن رژه رفت. 

در مراسم افتتاحیه که ۳ ساعت به طول انجامید، رژه‌ی ورزشکاران یک ساعت و نیم ادامه داشت. کاروان ورزشی ایران با ۵۴ ورزشکار در ۱۳ رشته‌ی ورزشی، متشکل از ورزشکاران رشته‌های تیراندازی، ‌تیروکمان، بوکس، روئینگ، پینگ‌پنگ، دوچرخه‌سواری، شمشیربازی، وزنه‌برداری و شنا در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده است. 

 در این مراسم تاریخ انگلیس از اواخر قرن نوزدهم به تصویر کشیده شد و در فیلمی که قبلاً ساخته شده بود با دعوت ملکه‌ی انگلیس به ورزشگاه وارد زندگی در قرن بیستم شد. ابتدای این مراسم با دهکده‌ای آغاز شد که نمادی از زندگی روستائیان قرون وسطی بود. سپس این دهکده در طول چند دقیقه برداشته شد و جای آن را زندگی صنعتی و کوره‌های زغالی صنعتی گرفت. در ادامه نیز بخش‌های متنوعی از زندگی مردم انگلیس به نمایش درآمد. در این مراسم همچنین پیام‌ بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل که مردم جهان را به صلح دعوت کرده بود قرائت شد که مورد استقبال حاضران در ورزشگاه قرار گرفت. در بخش دیگری از این مراسم دنیای خواب کودکان نیز به تصویر کشیده شد که یک اهریمن سیاه پوش بلند قامت در آن نقش آفرینی می‌کرد و البته خیلی زود سقوط کرد! 

گفتنی است این رقابت‌ها، تا روز یکشنبه ۲۲ مردادماه ۹۱ مصادف با ۱۲ اوت ۲۰۱۲ ادامه دارد.