جوانان و بزرگسالان استان کردستان قهرمان مسابقات «کونگ فو توآ»ی کشور شدند

جوانان و بزرگسالان استان کردستان قهرمان مسابقات «کونگ فو توآ»ی کشور شدند

مقام قهرمانی مسابقات کونگ فوتوآی کشور که در دورده‌ی سنی جوانان و بزرگسالان به میزبانی مجموعه‌ی ورزشی آزادی سنندج برگزار گردید، به رزمی کاران استان کردستان رسید. 

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، مسابقات قهرمانی «کونگ فوتوآ» ی کشور با شرکت۶۰۰ ورزشکار از ۲۷ استان در ۲ رده‌ی سنی جوانان و بزرگسالان در ۱۱ وزن و در بخش نیمه آزاد، طی روزهای ۲۲ و ۲۳ تیرماه ۹۱ در مجموعه‌ی ورزشی آزادی شهرستان سنندج برگزار شد. 

در رده‌ی سنی بزرگسالان تیم منتخب کونگ فوتوآی «استان کردستان» با کسب ۴۵ امتیاز به مقام قهرمانی کشور رسید و تیم‌های کرمانشاه و اصفهان به ترتیب باکسب ۲۲ و ۱۸ امتیاز در جایگاه دوم و سوم کشور ایستادند و کاپ اخلاق نیز به تیم خراسان شمالی رسید. 

در رده‌ی سنی بزرگسالان، «مسعود عبدی» از آذربایجان شرقی، «میلاد علیمی» و «سوران قمری» هر دو از کرمانشاه، «مهیار مهر باقر‌نژاد» از اصفهان، «سعید صفری» از گیلان و «مجتبی فعله‌گری»، «فردین احمدی»، «افشین شیخ احمدی»، «امیررضا فیضی»، «پدرام چراغی» و «حسین کرمی» هر ۶ نفر از کردستان مدال‌های طلا و مقام قهرمانی کشور را از آن خود کردند. 

در رده‌ی سنی جوانان تیم منتخب «کردستان الف» با ۳۸ امتیاز قهرمان بلامنازع کشور شد و تیم‌های اصفهان با۳۱ امتیاز و گیلان با ۱۹ امتیاز به مقام‌های دوم و سوم کشور رسیدند. در این رده‌ی سنی کاپ اخلاق مسابقات به ورزشکاران «استان سیستان و بلوچستان» رسید. 

دراین رده‌ی سنی نیز، «امین زارع» از اصفهان، «محمدرضا زمانی» از سمنان، «مرتضی آقا پوری» از آذربایجان شرقی، «محمد زند» از خراسان شمالی، «میثم نوروزی» از خراسان رضوی و «جمشید داستانی»، «یوسف کرمی» و «حمید لطفی» هر ۳ نفر از کردستان با شکست تمام رقبای خود صاحب گردن‌آویز طلا و مقام قهرمانی کشورشدند. 

گفتنی است افراد بر‌تر این مسابقات به اردوی تیم ملی کونگ فو توآی کشورمان راه یافتند.