وزنه برداران آذربایجان غربی و کرمانشاه چهار رکورد ملی را شکستند

وزنه برداران آذربایجان غربی و کرمانشاه چهار رکورد ملی را شکستند

در مسابقات وزنه برداری نوجوانان ایران که از روزشنبه 24 تیرماه جاری به مدت 3 روز در سنندج برگزار گردید، 2 وزنه بردار آذربایجان غربی و کرمانشاه موفق شدند 4 رکورد ملی وزنه برداری نوجوانان ایران را جابجا کنند.
به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع رسانی اصلاح، در مسابقات وزنه برداری نوجوانان کشور که با حضور 183 ورزشکار رده ی سنی نوجوانان  از 31 استان کشور ازشامگاه شنبه 24 تیرماه جاری به مدت 3روز درمجموعه ی ورزشی تختی سنندج برگزار گردید، در دسته ی 77 کیلوگرم «علی میری» از استان آذربایجان غربی و در دسته 94 کیلوگرم «میلاد رشیدی » از استان کرمانشاه موفق شدند به ترتیب 3 و یک رکورد ملی را در این رده ی سنی جابجا کرده و به نام خود ثبت نمایند.
« علی میری» با مهار وزنه های 138 کیلوگرم در یکضرب و 162 کیلوگرم در دوضرب، به میزان 2 کیلوگرم در  یکضرب و  یک کیلوگرم در دوضرب، بیشتر از رکوردهای ملی ایران در این رده سنی را بالای سر برد و در مجموع با حدنصاب 300 کیلوگرم ضمن  کسب 3مدال طلای قهرمانی کشور، 8 کیلوگرم بالاتر از رکورد مجموع دسته 77 کیلوگرم وزنه زده و 3 رکورد ملی یکضرب، دوضرب و مجموع این دسته را به نام خود ثبت نمود.
در دسته ی 94 کیلوگرم این مسابقات نیز « میلاد رشیدی » نماینده استان کرمانشاه موفق شد در حرکت یکضرب با مهار وزنه 157 کیلوگرمی، یک کیلوگرم رکورد این حرکت را که 6 سال پیش توسط نواب نصیرشلال ثبت شده بود، ارتقا ببخشد. این وزنه بردار نیز در مجموع با کسب 3 مدال طلای حرکات یکضرب، دوضرب و مجموع به مقام قهرمانی کشور رسید.
ضمناً علاوه بر درخشش 2 ورزشکارفوق الذکر، در دسته ی 50 کیلوگرم «میلاد رضایی» از کردستان و در دسته ی 69 کیلوگرم «سامان ملکی» از کرمانشاه نیز با کسب 3 مدال برنز حرکات یکضرب، دوضرب و مجموع مقام سوم قهرمانی کشور را به خود اختصاص دادند.
گفتنی است این رقابتها جنبه ی انتخابی تیم ملی ایران، جهت حضور در سومین دوره مسابقات وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان را داشت و علاوه بر زالای، سرمربی مجارستانی تیم وزنه برداری نوجوانان کشورمان، كوروش باقری سرمربی کرمانشاهی تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان ایران نیز باحضور در سنندج، ازنزدیک رقابت نوجوانان کشور را زیر نظر داشتند.
باقری در حاشیه ی این رقابت ها به خبرنگار گفت: «وزنه برداری کردستان همیشه مورد توجه فدراسیون وزنه برداری بوده و باید برای پیشرفت بیشتر آن گامهای اساسیتر برداشته شود».
سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران خاطرنشان کرد: چون خودم كُرد هستم و با استان كردستان آشنایی كامل دارم، آینده ی خوبی را برای ورزش وزنه برداری استان با وجود این استعدادها پیش بینی می كنم.
وی اظهار امیدواری کرد که برگزاری این مسابقات و حضور رئیس فدراسیون، مربیان و كادر فنی تیم ملی و هیأت اعزامی از تهران، نتایج مثبتی برای برنامه ریزی بهتر درجهت توسعه و ارتقاء این رشته دراستان کردستان داشته باشد.
لازم به ذکراست در پایان این مسابقات تیمهای خوزستان، مازندران و اصفهان به ترتیب مقام اول تا سوم تیمی کشور را بدست آوردند.

تصاویر ضمیمه: 
وزنه برداران آذربایجان غربی و کرمانشاه چهار رکورد ملی را شکستند
وزنه برداران آذربایجان غربی و کرمانشاه چهار رکورد ملی را شکستند