کودکان مهابادی علیه پدیده‌ی شوم مواد مخدر فریاد اعتراض سر دادند

کودکان مهابادی علیه پدیده‌ی شوم مواد مخدر فریاد اعتراض سر دادند

به‌مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر جمعی از کودکان مهابادی روز سه‌شنبه 6 تیرماه بصورت نمادین علیه این پدیده‌ی خانمانسوز راهپیمایی کردند.
به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، روز سه‌شنبه 6 تیرماه جاری بمناسبت گرامیداشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر جمعی از کودکان شهرستان مهاباد بصورت نمادین به خیابانهای مهاباد آمده و مسیر «سه‌راه وفایی» تا «میدان شهرداری» این شهر را پیموده و با حمل تصاویری از عاقبت اعتیاد و ماکت سیگار به‌عنوان نقطه‌ی آغازین گرفتارشدن در دام اعتیاد، علیه این معضل خطرناک شعار سر دادند.


کودکان معصوم مهابادی که با ابتکار اداره‌ی بهزیستی و انجمن مبارزه با مواد مخدرآن شهر به خیابانها آمده بودند، خواستار برخورد جدی مسؤولان و مردم با این بلای خانمانسوز شدند. هرچند این راهپیمایی می‌توانست با هماهنگی بیشتر و دعوت عمومی از کودکان به عنوان یک کلاس آموزشی تأثیری زیادی روی آشنایی هرچه بیشتر کودکان با زشتیها و خطرات مواد مخدر داشته باشد و تا رسیدن به سن جوانی و بزرگسالی به‌عنوان یک هشدار و پدیده‌ی شوم در ذهن کودکان باقی بماند، امّا متأسفانه حضور کم کودکان نقطه‌ی ضعف راهپیمایی بود.
گفتنی است روز دوشنبه 5 تیرماه همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر به همت انجمن «پاراستنی ژين» و همكاری شهرداري مهاباد و نيروی انتظامی نمایشگاه عکسی نیز در میدان ملاجامی برپا گردید.


در این نمایشگاه عكسهايی از اعتياد و مضرات و خطرات آن در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گرفت و بروشورهايی نیز که در خصوص مفاهيم اعتياد و راههای پيشگيری از آن و نقش خانواده در نحوه‌ی پیشگیری و مبارزه‌ با اين معضل آماده شده بود، در بين مردم توزيع شد. 

تصاویر ضمیمه: 
کودکان مهابادی علیه پدیده‌ی شوم مواد مخدر فریاد اعتراض سر دادند

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1391/04/16

این خبر چه ربطی به سرویس ورزشی دارد؟