مدال طلا و برنز آسیا برگردن سامبوکاران بوکان و پیرانشهر

کمال علیخواه آذر

 «کمال علیخواه آذر» و «حمزه وهابی» 2 سامبوکار عضو تیم ملی ایران در مسابقات قهرمانی سامبوی آسیا که از 18 الی 20 خردادماه جاری در ازبکستان برگزار شد، صاحب 2 گردن‌آویز طلا و برنز آسیا شدند.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، «کمال علیخواه آذر» از شهرستان بوکان و «حمزه وهابی» از شهرستان پیرانشهر که 2 تن از اعضای تیم ملی سامبوی ایران در مسابقات قهرمانی سامبوی آسیا که از 18 خردادماه جاری به مدت 3 روز به میزبانی ازبکستان با حضور 21 کشور آسیایی قزاقستان، قرقیزستان، تاجیكستان، تركمنستان، عراق، یمن، اردن، سوریه، فلسطین، لبنان، افغانستان، پاكستان، هندوستان، نپال، مالزی، اندونزی، سنگاپور، كره جنوبی، تایوان، ازبكستان و ایران در در ورزشگاه جار شهر تاشکند برگزار شد به ترتیب به 1 مدال طلا و1 مدال برنز آسیا دست یافتند.

«علیخواه آذر» سامبوکار باسابقه‌ی بوکانی وزن82- كيلوگرم که مسؤولیت کمیته‌ی مسابقات سامبوی کشور را نیز برعهده دارد، با پشت سر گذاشتن تمام حریفان آسیایی خود، در بازی فینال به مصاف حریف ازبک رفت، حریفی که از حمایت هموطنان خود برخوردار بود و به شدت از طرف آنان تشویق می‌شد، امّا با ناک اوت‌شدن حریف ازبک توسط ورزشکار ایرانی نتیجه‌ی مسابقه، قهرمانی و کسب مدال طلای آسیا توسط «علیخواه آذر» بود.

در وزن 90- کیلوگرم نیز «حمزه وهابی» ورزشکار خوب پیرانشهری هرچند بازیهای دیدنی و پرقدرتی از خود به نمایش گذاشت و به راحتی می‌توانست حریف افغانی خود را با شکست بدرقه کند، اما به علت آسیب‌دیدگی از رسیدن به فینال باز ماند و به مقام سومی و مدال برنز این مسابقات بسنده کرد.

علاوه براین 2 ورزشکار، بهنام هدهدی آبكناری در وزن 100+کیلوگرم نیز به مدال طلا دست یافت و حميد بيرامی در وزن 62- كيلوگرم، فرشيد كريمی در وزن 68- كيلوگرم، محمد محمدپور در وزن 74- كيلوگرم و بهنام خيری در وزن 82- كيلوگرم صاحب مقام سوم و مدال برنز آسیا شدند.

لازم به ذکراست که در ویترین افتخارات «کمال علیخواه‌آذر» یک مدال طلا و یک مدال نقره و «حمزه وهابی» یک مدال برنز از مسابقات قهرمانی آسیا سالهای 89 و90 وجود دارد.

رشته‌ی رزمی سامبو یك سیستم مبارزه‌ی استفاده از دست است كه در برابر دشمنان مسلح و غیرمسلح كاربرد دارد. این رشته‌ی ورزشی در سال ‎ 1930و بعد از جنگ میان ژاپن و روسیه، توسط افسران ارتش كشور روسیه موجودیت یافت و هم اكنون در سراسر جهان شناخته شده است.

 

تصاویر ضمیمه: 
«حمزه وهابی» ورزشکار خوب پیرانشهری

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1391/03/22

آفرین به غیرت این جوانان ورزشکار . اما افسوس که مسئولین ورزشی شهر هیچ عکس العمل مثبتی برای اطلاع رسانی واستقبال ازاین جوانان مخصوصا درشهرستان بوکان بعمل نمی آورند.