صعود کوهنورد کرمانشاهی به بلندترین قله‌ی جهان

صعود کوهنورد کرمانشاهی به بلندترین قله‌ی جهان

با صعود «رضا شهلایی» کوهنورد کرمانشاهی در روزشنبه 30 اردیبهشت‌ماه به قله‌ی 8 هزار 848 متری اورست، شمار فاتحان کُـرد این قله به 4 نفر رسید.

به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، ظهر روز شنبه 30 اردیبهشت ماه «رضا شهلایی» کوهنورد کرمانشاهی موفق شد، بر بام بلندترین قله‌ی دنیا بایستد و بدین ترتیب نام خود را به‌عنوان چهارمین کُرد فاتح این قله به ثبت برساند.

پیش از این زنده یاد «محمد اوراز» کوهنورد نامدار کُرد نقده‌ای در سال 1377، «رضا بهادرانی» دیگر کوهنورد کرمانشاهی در بهار سال 1384 و «حمید دهقان» کوهنورد سنندجی در بهار سال 1390 موفق به فتح این قله‌ی مرتفع شده بودند.

لازم به ذکراست که دکتر «کیخسرو مردان‌پور» دیگر کوهنورد کرمانشاهی، «شهلایی» را در این صعود سخت همراهی می‌کند و امروز دوشنبه 1 خردادماه از کمپ 4  برای فتح قله حرکت کرده است.

گفتنی است که اورست بلندترین قله‌ی جهان، با ارتفاع 8 هزار و 848 متر در رشته‌کوه هیمالیا قرار دارد. در سلسله جبال هیمالیا ۱۴ قله وجود دارد که ارتفاع هر یک از آن‌ها بیش از 8 هزار متر است و اورست بلندترینِ آن‌هاست. این قله در رشته کوههای هیمالیا در مرز منطقه ساگارماتای نپال و تبت در کشور چین قرار گرفته است.

تصاویر ضمیمه: 
صعود کوهنورد کرمانشاهی به بلندترین قله‌ی جهان

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
سعید (مهمان)
1391/04/09

سلام لطف بفرمایید اول صحت خبر رودر بیاردید بعد تو وبلاگتون بنویسید البته برای اعتبار و بلاگتون میگم دکتر مردان پور زیر بالکنی در ارتفاع حدودا 6200 بر می گرده نه برای کمک بلکه...گرجه همون ارتفاع و تلاش برای دکتر کار کمی نبود و خودش صعودی بوده موفق باشید.

2
مسیح (مهمان)
1391/03/03

از این با ارزشتر انصراف از صعود و نجات جان کوهنورد دیگر در 100 متری فتح قله توسط همنورد کرمانشاهی ایشان آقای مردانپور است که توصیه می کنم حتما" آن را درج نمایید