کردستان قهرمان لیگ دسته اول کبدی باشگاههای ایران

کردستان قهرمان لیگ دسته اول کبدی باشگاههای ایران

تيم كردستان با کسب عنوان قهرمانی چهارمين دوره‌ی مسابقات ليگ دسته اول كبدی باشگاه‌های كشور، به ليگ برتر باشگاههای كشور صعود کرد.

چهارمین دوره‌ی مسابقات لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور با شرکت 12 تیم از استانهای كردستان، همدان، قزوين، خراسان رضوي، زنجان، مركزی، مازندران، خوزستان، يزد، سمنان، ايلام و خراسان شمالی به مدت 4 روز از 18 - 21 بهمن ماه  1390 در مجموعه‌ی ورزشی تختی شهر سنندج برگزار شد.

در این دوره از رقابتها، تیمهای شرکت‌کننده در دو گروه 6 تیمی با هم به رقابت پرداختند که در پایان مرحله‌ی گروهی، تیمهای مرکزی و کردستان از گروه الف و مازندران و خراسان شمالی از گروه ب به مرحله نیمه نهایی راه یافتند. در مرحله‌ی نیمه نهایی تیم خوب و آماده‌ی کردستان با حمایت تماشاگران خونگرم خود ،موفق شد با نتیجه‌ی 25 بر 18 از سد تیم یکدست و پرقدرت مازندران عبور کند و خراسان شمالی هم که در وقت قانونی با مرکزی مساوی کرده بود در قانون 5 حمله، با نتیجه‌ی 41 بر 35، حریف خود را از پیش رو برداشت تا حریف کردستان در فینال این دوره از رقابتها باشد.

دیدار نهایی این مسابقات، روز جمعه 21 بهمن ماه برگزار شد که تیم کردستان موفق شد با حمایت تماشاگران سنندجی با نتیجه‌ی 39 بر 23 از سد تیم خراسان شمالی عبور کرده و کاپ قهرمانی را در خانه نگه دارد. تیمهای ماندران و مرکزی نیز بطور مشترک به مقام سوم این دوره از مسابقات دست یافتند.

لازم به ذکر است تیمهای کردستان و خراسان شمالی با  کسب مقامهای اول و دوم مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای کشور، به جمع تیمهای قدرتمند کشور راه یافته و از سال آینده در لیگ برتر با حریفان خود به رقابت می‌پردازند. 

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
سنندجی (مهمان)
1390/11/27

آفرين برفرزندان پرتلاش وجوانان خوب کردستان که همواره باکمترين امکانات بهترين نتايج را درعرصه های مختلف کسب می کنند. جزاک الله