درخشش دونده‌ی کُرد آذربایجان غربی در مسابقات بین‌المللی کویت

درخشش دونده‌ی کُرد آذربایجان غربی در مسابقات بین‌المللی کویت

«فصیح عمرپور» قهرمان كم‌بینای عضو تیم ملی دوو میدانی ایران، با کسب مدال نقره‌ی مسابقات بین‌المللی کویت، به کشور بازگشت.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، «فصیح عمرپور» قهرمان تیم ملی نابینایان و كم‌بینایان کشور، در اولین حضور خود در معیت تیم ملی ایران موفق شد در كلاس ( B3 ) ماده‌ی 400 متر سرعت تورنمنت بین‌المللی کویت، رقابت سخت و شانه به شانه‌ای با حریف مراکشی داشته باشد و با ثبت رکورد 55 ثانیه، مدال نقره و مقام دوم این مسابقات را به خود اختصاص دهد. 

هرچند این مدال نقره او را به کسب سهمیه‌ی پارالمپیک نرساند اما «فصیح» فرصت دارد تا به همراه تیم ملی ایران در رقابتهای بین‌المللی مالزی كه اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود حضوری پرقدرت داشته باشد و با غلبه بر حریفان، سهمیه‌ی پارالمپیك را كسب کند. 

تیم ملی دوومیدانی نابینایان و کم‌بینایان کشورمان که به همراه تیم منتخب بوشهر از 26 دی ماه گذشته در این رقابتها شرکت کرده بود با کسب 9 مدال طلا، 9نقره و 4 برنز و کسب سه سهمیه‌ی پارالمپیک لندن قهرمان تورنمنت بین‌المللی کویت شد.

عمرپور، قهرمان 22 ساله ارومیه‌ای، از سال 84 در رشته‌ی دو و میدانی و ماده‌های 200، 400 و 800 متر سرعت و 1500 متر نیمه‌ی استقامت فعالیت دارد. که حاصل فعالیت ورزشی او تاکنون مدال برنز مسابقات سال 84 مشهد، مدالهای نقره و برنز مواد 200 و 400 متر سال 85 شیراز، طلای ماده 200 متر سال 87 تهران، نقره‌ی ماده‌ی 200 متر سال 89 مشهد و طلای مواد 400 و 800 متر سال 90 مشهد بوده است. 

ولی‌الله صالح‌نیا به عنوان سرمربی و محمدرضا ابراهیم‌زاده به عنوان سرپرست تیم ملی كشورمان را در این مسابقات همراهی می‌کردند.

گفتنی است «فصیح عمرپور»، جوان کُرد اهل ارومیه، در مسابقات انتخابی تیم ملّی دوومیدانی كه مهرماه سال جاری در مشهد و با حضور 184 ورزشکار از 23 استان در 12 ماده برگزار شد، با کسب  ۲ مدال طلا در ۲ ماده‌ی ۴۰۰ و ۸۰۰  متر برای نخستین برای عضویت در تیم ملی ایران انتخاب شده بود.

تصاویر ضمیمه: 
درخشش دونده‌ی کُرد آذربایجان غربی در مسابقات بین‌المللی کویت