سیامند رحمان، بار دیگر عنوان «قویترین وزنه‌بردار معلولان جهان» را ازآن خود نمود

سیامند رحمان، بار دیگر عنوان «قویترین وزنه‌بردار معلولان جهان» را ازآن خود نمود

«سیامند رحمان» وزنه‌بردار اشنویه‌ای رکورد جدیدی برای وزنه‌برداری معلولان جهان در رقابت‌های جهانی آیواز ویژه‌ی ورزشکاران ویلچری و قطع عضو در شارجه‌ی امارات خلق کرد و از مقام قهرمانی جهانی‌اش دفاع نمود. 

پس از قهرمانی بهداد سلیمی در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان در فرانسه و کسب عنوان قویترین وزنه‌بردارجهان، این‌بار وزنه‌برداری از شهرستان اشنویه در مسابقات جهانی آیواز ویژه معلولان قطع عضو و ویلچری شارجه‌ی امارات، با شکستن رکوردی دیگر عنوان قویترین وزنه‌بردار معلولان جهان را برای ایران به ارمغان آورد. 

در سومین و آخرین روز رقابت‌های وزنه‌برداری آیواز «سیامند رحمان» در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم که قویترین مرد معلول جهان و رکورددار این دسته است با مهار وزنه‌ی 270 کیلوگرم در حرکت اول، 282 کیلوگرم در حرکت دوم و 291 کیلوگرم در حرکت سوم ضمن شکستن رکورد جهان و آسیا را که در بازی‌های پارا آسیایی 2010 گوانگجو با 290 کیلوگرم ثبت کرده بود بار دیگر مدال طلای این دسته را از آن خود کرد.

بدین ترتیب وی رکورد پیشین این وزن را که متعلق به خودش بود و در بازی‌های پارا آسیایی گوانگجو ثبت کرده بود، یک کیلوگرم بهبود بخشید. 

منصور پورمیرزایی دیگر وزنه‌بردار ایرانی که امروز در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم حضور داشت با مهار وزنه‌های ۲۶۰ و ۲۷۰ کیلوگرم، به مدال نقره‌ی این رقابتها بسنده کرد. 

«رحمان» در مصاحبه با شبکه‌ی خبر مدال خود را به تمام ملت ایران تقدیم کرد و گفت با ارزشتر از کسب مدال، عنوانی است که بار دیگر برای ملت ایران به ارمغان آورده‌ام.

رقابت‌های جهانی آیواز ویژه‌ی ورزشکاران ویلچری و قطع عضو، از 10 تا 16 آذر ماه با حضور ورزشکاران 45 کشور دنیا در رشته‌های بدمینتون، تیراندازی، دوومیدانی، وزنه‌برداری، شنا و پینگ‌پنگ در شهر شارجه‌ی امارات برگزار می‌شود که ایران در 4 رشته‌ی تیراندازی، شنا، دوومیدانی و وزنه‌برداری، 38 ورزشکار را راهی این مسابقات کرده است.

مسابقات جهانی آیواز هر 2 سال یکبار برای ورزشکاران دارای معلولیت ضایعه‌ی نخاعی و قطع عضو، برگزار می‌شود.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
شنۆیی (مهمان)
1390/09/15

آفرین بر شیرمرد شنویی، سلامتی و قهرمانی مداوم سیامند رحمانها آرزوی ماست. درود بر شما دست اندرکاران سایت وزین اصلاح