تفکّر انتقادی(تدابیری برای آگاهانه زیستن و خوب آموختن)

ناشر: 
نشر اختران
سال چاپ: 
١٣٩٩
قطع: 
وزیری
تعداد صفحات: 
٥٠٤
نوع جلد: 
شومیز
تعداد جلد: 
١
قیمت: 
90250 تومان

برای توانمندسازی خود، کشف فرصتها، جلوگیری از اشتباهات فاجعه‌آمیز، ایجاد ثروت و رسیدن به بزرگترین اهداف خود، از تفکّر بهتری استفاده کنید! این طرح کامل و به روزی برای ارزیابی و بهبود روشی است که در مورد همه چیز فکر می‌کنید - از تصمیمات تجاری گرفته تا روابط شخصی. ریچارد پل و لیندا الدر، از مرکز نظریه‌ی تفکّر انتقادی، راهنمایی‌های خاصی را برای تصمیم‌گیری هوشمندانه‌تر و غلبه بر غیرمنطقی‌ها و محدودیت‌های «اجتماعی» که همه ما با آن روبرو هستیم ارائه می‌دهند. کشف کنید که در کدام یک از «شش مرحله» تفکّر قرار دارید و یاد بگیرید چگونه با وضوح، ارتباط، منطق، دقت، عمق، اهمیت، دقّت، وسعت و انصاف فکر کنید. 

در کتاب تفکّر انتقادی شما مهارتهای تفکّر استراتژیک را می‌آموزید که می‌توانید در همه جا از آنها استفاده کنید و یاد می‌گیرید که چگونه آنچه را که متخصصان به شما می‌گویند را ارزیابی کنید. این راهنما با مثالها و تمرینهای جدید فقط به شما کمک نمی‌کند تا به طور مؤثرتری فکر کنید بلکه به شما کمک می‌کند تا از این مهارتها برای توانمندسازی خود، کشف فرصتهای جدید، جلوگیری از اشتباهات فاجعه‌بار و رشد ثروت خود استفاده کنید. مهمتر از همه، کتاب تفکّر انتقادی به شما کمک می‌کند تا اعتماد به نفس و وضوح لازم را برای پیگیری و رسیدن به مهمترین اهداف خود در زندگی به دست آورید - هرچه که باشند!

ما در این کتاب سعی داریم به شما کمک کنیم با مسلط شدن بر نحوه‌ی تفکّرتان، مهار اعمال، آموزه‌‌ها و احساسات خود را در دست گیرید. امیدواریم که قدرت تفکّر خود را کشف، و سعی کنید طوری آن را پرورش دهید که در خدمت شما و بهروزی دیگران باشد. مهم‌ترین متغیر در تعیین کیفیت آنچه در دانشگاه یاد می‌گیرید تفکّر شماست. البته معلمان هم در این امر دخیل هستند و بعضی از آن‌ها در یادگیری بهتر به شما کمک می‌کنند، اما اگر مهارت‌های فکری لازم برای درک محتوای درس‌ها را نداشته باشید، حتی بهترین معلمان نیز نمی‌توانند کمکی به شما کنند.

 این کتاب شما را با ابزارهای ذهنی لازم برای استدلال درباره‌ی مشکلات و مسائل مختلف ـ چه در کلاس، چه در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌تان ـ آشنا می‌کند. اگر این پیشنهاد‌ها را جدی بگیرید می‌توانید کاری درحق خود انجام دهید که ارزشی همیشگی داشته باشد. 

اگر حساب ما درست از کار دربیاید، شما با خواندن این کتاب به‌تدریج از تفکّری که سبب‌ساز مشکلات شماست آگاه خواهید شد و قادر خواهید بود آن تفکّر را به‌گونه‌ای تغییر دهید که زندگی رضایت‌بخش‌تری داشته باشید. می‌بینید که یادگیری ـ داخل و خارج از کلاس ـ اثربخش‌تر می‌شود، و می‌توانید ایده‌هایی را که در کلاس یاد می‌گیرید، به گونه‌ای سودمند در زندگی خود به کار گیرید. تصمیم با شماست، و چگونگی این تصمیم هم تابع طرز فکری است که منجر به آن تصمیم شده است.